Skocz do zawartości

optymalizacja video z vray'em


lu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w opcjach Irradiance map/current preset masz gotowe ustawienia do animacji - daj Medium-animation i spróbuj - albo najpierw wrzuć swoje ustawienia do wglądu. Z innych rendererów polecam Final Render- ma opcję Hyper GI co jest bardzo dobre do animek . A tak w ogóle to są różne sposoby na przyspieszanie renderów tylko zależy co robisz :) najlepsza metoda to renderowanie w warstwach i składanie w AdobeAE lub combustion itp, itd masz wtedy pełną kontrolę nad wszystkim

 

edit - zrobiłem experyment i na tych ustawieniach (medium- animation z włączonym skylightem i ref/refract ) ta klatka liczyłasię równiutko 4:00 - na Athlonie 2400 , 1 gb ram .

 

edit2 - zrobiłem 2 test i na takich ustawieniach jak w załączniku skróciłem czas renderingu do 2:50 (nie wiem tylko jak się to ustawienie sprawdzi w animacji)

 

edit3 - bardzo się nudzę i przeprowadziłem test z 3 butelkami :) czas 15:20 na ustawieniach j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki bardzo za pomoc,

wrzucam ustawienia i screena z animacji. nie ma tam za duzo rzeczy i dlatego mnie to przeraza , co bedzie jak wrzuce wiecej.

 

aha, swiatla - vray w okach + 1 direct

za materialami praktycznie zjechalem do zera, zadnych odbic, szyby z okien wywalilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz calc pass interpolation samples do 10

 

ja tez teraz mam do zrobienia animke 20 sek i ciagle testuje narazie na moim kitchen salon

 

szkoda ze masz vraya 1.09

 

na 1.4x.xx jest lightmapa z opcją flytrough

 

ps . wszystkie klatki sie tak liczą ? nawet te nastepne na incremental add. ?

ja robie render na multiframe incremental i klatka chodzi mi po 10 min co i tak przy 20 sek. animce mam 2 dni renderingu w plecy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome , specjalnie dla ciebie sprawdzilem :>

 

Low values may speed the calculation pass, but may not provide sufficient information. Higher values will be slower and will cause additional sampling. In general, this parameter should be left to the default value of 15.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze czasu nie podales. wydaje mi sie ze masz w scenie jakies standardowe materialy. a co do samego oswietlenia, to do primary i tak musisz wrzucic irr mape! wyrenderuj tak jak mowie, pokaz ustawienia i czas, a potem zobaczymy :)

 

btw light cahe ma infinite bounces wiec moze wyjsc troche jasniej niz fotony albo qmc wiec moze trzeba troche zmniejszyc multipliery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol :D

 

w secondary bounces masz wiekszą wartosc multiplier jak w firstbounce :> to zle

 

przy pracy z light mapą nie uzywa sie idealnie białych (lub czarnych kolorów) w tym to co masz w evoirment vraya

 

 

----EDIT----

 

pamietaj ze 1.09 rozni sie od nowszych wersji

 

tam w 1.09 w materialach defaultową wartoscią subdv jest 50 a w nowej wersji 8

 

tak samo w QMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps . wszystkie klatki sie tak liczą ? nawet te nastepne na incremental add. ?

ja robie render na multiframe incremental ...

 

jest właśnie tak jak mówi Marcin - 1 klatka liczy się długo a następne już szybciej ( w mojej scenie w której przeliczyłem sobie kilka klatek w ruchu 1 liczyła się 3:54 a następne 2:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty musisz miec tam cos naprawde niezle popieprzone :>

 

u mnie render jednej klatki kuchni trwa max 2 min , jest tam nawet gloossy

 

na początku ustawilem przelot kamery , przeliczylem same GI , czyli flytrough z lightcache i multiframe incremental z co 5 klatki irradiance mapy , zapisane do pliku , pozniej tylko render i wszystko

 

nizej masz ustawienia (w oknach nie ma zadnych vraylightow bo to lightmapa , i tego nei wymaga)

 

vray.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, bede probowal, tylko ze moj vray nie ma light cache :D

z tym sufitem juz doszedlem, dwa boxy mialem nalozone na siebie, w starszej wersji nic nie bylo widac, w nowszej sie robi czarno nie wiem dlaczego :D

aktualnie probowalem z irr + quasi i mam 7 minut na klatke wszystko ok , zadnych czarnych spraw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności