Skocz do zawartości

burzenie budynku


kondrad

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie zastanawiam jak zrobić animacje np wybuchu budynku mieszkalnego tzn chodzi mi o to zeby np po usunieciu jakiejś sciany nosnej budynek odpowiedznio sie zachował tak jak np przy wyburzaniu budynków powiecmy tworze animacje wybuchu jednej ze scian i budynek sam oblicza czy sie zawalic czy nie jakie obciazenia sa itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

da się - masz mase możliwości i bajerów do robienia takich rzeczy - ale wierz na słowo - chocbyś miał procka 4.0 to budując budynek z cegieł komp nie podoła obliczając wszystkie cegiełki chyba że mówisz o jednej scianie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to na pewno prosta sprawa bo to cholernie złożony efekt i na całość składa się kilka etapów....

 

Na pewno te duże bloki ścian... walące się, ciężkie... tu można spokojnie z ręki zanimować na twardo. Jakaś jedna ściana, która upada jakoś na pierwszym planie może się rozpaść na mniejsze... (reactor>fracture lub z ręki)

 

Mniejsze kawałki, które spadają i kolidują z otoczeniem (reactor lokalnie... mam na myśli wypalanie symulacji nie dla całej sceny ale tylko dla tych elementów które są istotne i budują ujęcie)

 

No i cząsteczki... tony kurzu. Większość na warstwach w postprodukcji... ale część na pewno na warstwach policzonych ze scenki 3d (polecam AfterBurn)

 

NO A PRZEDE WSZYSTKIM DOBRE ROZPLANOWANIE UJĘCIA i dobry modeling żeby się wszystko ładnie na kawałki rozsypało.

.................................................................

p.s. poćwicz na czymś mniejszym zanim się rzucisz z motyką na słońce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wspomniałeś o Blastcode, to przyznam się, że nie mam doświadczenia z tym cudem techniki. Ciężkie w kalkulacjach? Ciekaw jestem po prostu czy używanie Blastcode do wysadzenia budynku nie grozi spaleniem kochanego, domowego peceta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności