Skocz do zawartości

Moje pierwsze prace w 2d


xorgie

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje pierwsze próby z pracą w 2d:

Pracuje na GIMPIe, nie używam tabletu, tylko myszka.

To jest tylko szkic który wykonałem ołówkiem, wiem że skopałem twarz 1 soldiera ale na szczęście to tylko szkic. Całość mam zamiar wykonać w nadchodzący długi łikent.

Oto szkic

kscan00019uk.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no nawet bardzo nie tak z perspektywa i proporcjami, no chyba ze to ma byc taka "infantylna" scenka, i to wszystko tak wlasnie ma byc, oraz wykonanie bedzie do takiego zalozenia odpowiednie. A jesli tak nie jest, to Deus ma calkowita racje: cwicz, cwicz i jeszcze raz cwicz! :)

 

pzdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo ze to szkic to juz widze że masz kłopoty z proporcjami i elementami postaci takie jak ręce dłonie kolana łokcie twarz tółw, ubranie.....kask jest ok...no ale zobaczymy co wydłubiesz...widze za to ze poznałes perspektywe a więc coś ćwiczyć, więc ćwicz dalej i pokazuj prace, będziemy oceniac i poprawiać:)

 

a ty jak na prawdziwego uczącego się nic nie będziesz umiał i będziesz marudził i nie będzie ci się podobac i wogule i pewnie pare chwil załamania doznasz...ale jak wytrwasz to będziesz tak jak taki jeden koleś co ma nick HEKTOR który niedawno był ...hm słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to teraz tak 1) szkic z małą ilością szczegułów powinien być lekko narysowany żeby w czasie błędu łatwo mozna go było zetrzec i poprawić nie brudząc kartki

 

2)szkic powinien na wstępie zawierać właśnie to co u ciebie. Potem kolejną fazą nadal szkicu szkicu powinno być zaznaczenie na kolesiu ubrania(fałdek i delikatnie cienia), zaznaczenie palców u dloni, i zaznaczenie twarzy, nos, linia oczu, usta ,tak by już w czasie szkicu było wiadomo w którą strone jest zwrócona twarz, oczywiście starając się zachować proporcje.......

3) szkic powinien być duży jeśli zrobisz mały obrazek postaci to nie możesz grubaśnym ołówkiem nadziergać dużej ilości szczegułów więc postaraj się żeby na początku koleś zajmował całą kartke nie mniejszą niż a5 lub a4

 

4)w kolejnej fazie szkicu konsekwetnie określ źródło padającego światła.

 

TERAZ PARE UWAG DO PROPORCJI:

5) nie buj się rysować dużych dłoni, dłoń ma od przegubu do czubka palców taką samą długość jak twarz rysowanego kolesia (od brody do połowy czoła) przyłuż sobie dłoń do twarzy i sam sobie zobacz. szersze łapy też powinny być. Jak na razie to tyle bo musisz popraoru dalej ćwiczyć proporcje i budowe ciała (zwłaszcza np kształ głowy), korzystaj ze zdjęć(referek), przerysowywuj postacie ze zdjęć, je nie lubisz rysować facetów to możesz gołe baby( bo te też dobrze jest umieć rysować;P)

.no i możesz też sam sobie pozować troche do rysunków. zwłaszcza jeśli masz kłopoty z dłoniami to możesz sobie chwycić przedmiot w jedną łapke i drugą rysować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj cos ty zrobil temu autu:o....bozee...stary kup sobie gazete i jak nie potrafisz zalapac proporcji to chociaz na poczatku kalkuj moze ci to pomoze poobserwuj jak co wyglada w naturze...bo chyba widzisz ze twoje autko jest dalekie wogola ksztaltem do auta a co dopiero reszta...:)..powodzenia w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe e ja bym proponowal z tego watku wyzej nie korzystac bo tam sa stare nie udane proby rysowania aut:p...ale tak na serio to w tym polecam tego tutoriala....niby banalny ale potrafi pomoc...:)

 

http://cardesignnews.com/studio/tutorials/040723quick-sketch/index.html

 

jesli jeszcze moge cos pomoc...to kiedys cos takiego tu wrzucalem...na temat kolorow...i sposobu ich narzucania:)...moze ci sie przyda:)

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=19011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nieprzemyślana kreska. Ale pracuj, rysuj, czytaj i przyglądaj się... a potem, następny krok, nie unikaj perspektywy, nie rysuj wszystkiego widzianego idealnie z boku jak na blueprintach. Fajny samochod w rzucie 3d możesz narysować na bazie paru postawowych brył. W tym momencie dobrze byłoby gdybyś próbował rysować różne szcześciany i inne walce, kule whatever, po prostu prymitywne bryły w ujęciach perspektywy.

 

To powinno pomóc:

 

http://www.saveloomis.org/successfuldrawing/30.htm

(klikaj na obrazek, przejdziesz do kolejnych stron)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prawie jak rysunek z ringu................

...no ale lepiej niż poprzednio:)

 

NIE SPIESZ SIĘ Z RYSUNKIEM...rysuj cierpliwie...jeśli jesteś mlody i chcesz rysować to musisz poprosty szlifowac u siebie cierpliwość

 

i nie urzywaj tak grubich kresek, zobacz że żaden z nas tutaj szkicując nie urzywa grybych kresek ...ma być cienka linia! i nie rozcieraj ołówka bo pote takie rozcieranie ciężko poprawić, wytrzeć i ogulnie wygląda jakby rysunke był brudny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w pełni przedmówców...może i nie jestem jakimś wielkim artystą bo tez sie ucze, ale z perspektywą to kulejesz...słuchaj no jeden punkt to nie wystarczy, no a ten żorłnierzyk to nie może być taki plaskaty...on też jhest postacią przestrzenną...myśle że musisz dużo trenować...jeśli brakuje ci wiadomości o tym to możesz domnie podbić na gg...albo popytać kogos na tym forum o pomoc. Powodzenia!

 

P.S.

Apropo tego oka...dobrze ze się wzorujesz...to pomaga, ale kreska czasem powinna być bardzoej nasycona...znaczy możesz nakładać plamy wartwami aż uzyskasz odpowiednie efekt no i nie przyciskaj tak mocno konturów...spróbuj forme wydobyć cieniami i plamą. Możesz popróbować jeszcze raz przerysować to tylko spróbuj zapełnić całą kartke a nie tylko rób kontury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... niby techniczny nie daje takich mozliwosci, ale musze powiedziec ze ja poprostu nie wyrabiam z normalnymi olowkami xD

 

xorgie - proboj z technicznym (najlepiej HB lub z deka twardszym). MOze faktycznie osiagneisz lepsze efekty - zwykle olowki to sciema ;)

 

 

 

aha, obrazki wszucaj TYLKO na http://www.imageshack.us - bo ten Twoj serwer kuleje nieziemsko :/

 

 

aha 2: Widze ze starznie sie spieszysz z tymi rysunkami. Ile to Ci zajmuje? 30minut ? :/ Przysiadz raz przy herbatce i posiedz kilka godzin nad powaznym rysunkiem. Przynajmniej detal bedziesz mial jako taki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to ja już zaczołem taki rysuneczek, znalazłem w necie rysunek postaci fantasy, dodałem troche od siebie i odjołem co niepotrzebne :D

 

Jak narazie mam niepełny szkic, może niektórzy pomyślą że to mało jak na trochę ponad 2h szkicowania ale to naprawdę jest mój pierwszy raz :D.

 

Póki co, to zanim pójde do shopa to rysuje tak jak wcześniej- ołówek 2B & 6B czasem poprawie coś 4B HB to ja raczej nie korzystam bo niewygodnie się zmzuje(zostawia szpary i wszystko potem widać).

 

Zaraz wrzuce szkic na imageshack i pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mam już konto na ImageShack, nie wiem który link dawać więc dam ten pierwszy. jak coś to krzyczeć.

 

Obrazek diabolicznego sadysty, a przynajmniej coś co ma go przypominać :P

kscan00112wz.th.jpg

 

Póki co tej ręki nie skończyłem, może dzisiaj ją dorobię. Chce jeszcze dopracować to oko - tak jak mówił golum dodam plamy i cienie, no i oczywiście wam pokaże, ale już z ImageShackem.

Ogólnie się z obrazkiem nie śpiesze. Trochę dzisiaj trochę juterko i może jakoś fajniej wyjdzie.

 

A bardzo fajna rzecz ten imageshack. Szkoda że wcześniej o nim nie wiedziałem bo bym wszystkie szkice tam wrzucał. [[ ten mój serwerek to mi pokazuje 400 kB/s ale to chyba tylko dlatego że to od mojego providera internetowego więc najwyraźniej tylko ludzie z mojej sieci wewnętrznej mają takie prędkości a reszta- nie]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem to oko, dodałem plamy cienia i dodałem kawałek nosa. Myśle że wygląda dużo lepiej niż wersja beta :D.

 

Sorry że mi się troszeńkę karteluszka pogniotła ale mam nadzieję że odróżnicie co ja narysowałem a co jest zagnieceniem. Myśle że całkiem fajnie mi wyszła siatkówka w oku :P zajeła mi chyba obok cieniowania nawięcej czasu.

 

No i dokładnie tak jak deus powiedział, włożyłem w to trochę więc czasu i wysiłku i jestem nawet zadowolony z wyniku. Mam nadzieje że wam też się podoba.

 

Oto i oko :P:

 

kscan00120jd.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje glebi IMO. Przeczytaj tutorial tigera1313 nt malowania / rysowania oka. Znajdziesz na stronie glowej w menu. Napewno Ci pomoze :)

 

 

btw - olowek B6? Wez daj go jakiemus stolarzowi, niech po deskach tym mazia. To sie nie nadaje do rysowania! ew. do cieniowania, choc ja i tak nie odwazylbym sie zejsc nizej B4 (cholernie trudno to zmazac o_O)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update do mojego gostka.

kscan00155ar.th.jpg

poszukuje referki jak marszczą się spodnie bo nie zabardzo umiem to sobie wyobźić.

Oczywiście praca jest nie dokończona a cienie są położone tylko po to aby obrazek już jakoś wyglądał wiem że na spodniach jest wszystko skopane (z cieniem) ale nie miałem tej referki. Wiem też że musze dopracować tą mechaniczną łapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to proste, jak to jest twoj pierwszy raz, to zapodaj sobie np. szescian i to rysuj, albo garnek, zostaw sobie postac na pozniej, to jest trudna sprawa i wielu grafikow ma z tym problemy, n poczatku ucz sie swiatlocien nakladac ale wybieraj proste bryly, powdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, złapałem w ręce ołówek automatyczny.

Różnica miedzy nim a zwykłym ołówkiem 2B/4B jest oszałamiająca! Niedługo wrzuce troszkę pracek :P

 

PS. Już odrzuciłem od siebie 6B (nie ma takiego rysika do ołówka automatycznego :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności