Skocz do zawartości

Rzucenie cieni :|


Emilia_85

Rekomendowane odpowiedzi

Ok - wiem, że to banał, ale tym łatwiej bedzie odpowiedzieć :] Jestem mega-początkująca. Potrzebuję rzucić cienie od pewnych sześcianów. Ustawiłam już światło, ale (mimo że próbowałam dziesiątki razy) - nie mogę rzucić cieni - nie ma ich w renderingu. Jeśli ma ktoś wystarczająco dużo cierpliwości - to proszę o szczegółowy opis, albo nazwę opcji, kóra jest konieczna do rzucenia tego cienia. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w sumie koledzy wyczerpali temat, ale powtorze dla ukazania rangi tego narzedzia :P

 

HELP > TUTORIALS i F1, to twoi najwieksi przyjaciele jezeli jestes poczatkujaca. czytaj od poczatku do konca a bedziesz wiedziala wszystko

 

F1 > light, shadow - to tak na wstęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak długo, ale miałam dłuuugi telefon. Never mind. Dziękuję za miłe przywitanie... szkoda tylko, że kobiety zgłaszają sie tu z tak marnymi problemami :) Obiecuję poprawę i pilną naukę 3dmaxa :D - a programik jest ssuuupppeerr!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem wypowiedzi kolegow ale:

 

- kurna mac, czytaj helpa tutoriale i inne rzeczy

- jako ze jestesa chyba dziewczyna to w zakladce modify ustaw cast shadow, jesli to nie zadziala to sprawdz exclude czy cos nie jest wrzucone, pamietaj ze cienie musza na czym sie pojawiac, czyli jakis plane pod spod

- sorry za forme ale jestem ostatnie dni na forum P:)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma do rzeczy, że jestem dziewczyną? Tutoriale czytałam-caaały dzisiejszy dzień, wszystkie cast shadows, shadows i receive shadows też mam poustawiane, cienie mają na czym leżeć... A forum jest do tego, żeby w sytuacji krytycznej zwrócić się z problemem. Dla mnie to jest taka sytuacja - bo nie mogę rzucić zwykłego głupiego cienia! Więc... ehhh - never mind!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, podeślij mi ten plik i materiały, czyli bitmapy, zajrzę do tego, co?

A to, że jesteś dziewczyną świadczy tylko o tym, że jesteś ładniejsza od Illy'ego. Ode mnie zresztą też.

Illy: ja rozumiem Twoją frustrację, ale jakoś nie przekonałes mie do tego, że rzucasz 3D once and forever. To jest jak narkotyk: uzależnisz się raz - to na całe życie. Po prostu musisz się odkuć, co jest jasne dla wszystkich, ale jak juz się odkujesz, to wrócisz tu z większym impetem, niż ten, z którym byś wyleciał, gdybysmy Cię stąd wszyscy razem wykopali. Rozumiemy się? To dobrze. A teraz nie dręcz już dziewczyny i uzmiechnij się wreszcie. My tu naprawdę będziemy na Ciebie czekali cierpliwie z otwartymi ramionami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość to standard dla każdego Shoguna, a dla Shoguna 3D to po prostu podstawa.

EDIT: Chodziło o kliknięcie w shadows na ON.

Tak dla wszystkich: zwróciliście uwagę, że prtscr jaki wrzuciła Emila rzekomo sugerował, ze faktycznie cienie ma na ON?

To teraz się przyjrzyjcie jeszcze raz zakładkom i powiedzcie, w jakim trybie była wówczas Emilka: tworzenia, czy edycji?

Przyznaję, że ja dłuższą chwilę to żułem, zanim na to wpadłem.

Po prostu nie zgadzał mi się prtscr jaki widziałem, ze stanem otrzymanego pliku.

Emilka, zaznacz reflektor w scenie i wejdź w tryb edycji, oznaczony błękitnym, zgiętym cylindrem, tuz obok trybu tworzenia, oznaczonego strzałką z gwiazdką. TU WŁAŚNIE kliknij opcję shadows ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh - raaacjaaa raaccjaaa!!! Wszem i wobec pragnę podziękować Shogunowi za nie odsyłanie mnie do setnego tutoriala, a wspaniałomyślną pomoc :) ... może kiedyś... po latach... będę mogła się odwdzięczyć czymś podobnym :D Dziękuję wszysytkim za zainteresowanie :) Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności