Skocz do zawartości

LCD 19" do grafiki za 1200zl..


thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

eee dla mnie robic cos na lcd to masakra jest nic nie wyglada tak jak normalnie...tylko dlatego mowie ze lcd jest do bani...zreszta nikt z moich znajomych profesjonalnie zajmujacych sie grafika nie chcial lcdka ...ale moze robia teraz jakies lepsiejsze gdzie wszystko normalnie i dobrze wyglada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sie nie nadajesz rowr... :/ Jak masz dobrego LCD'ka, to sie nadaje jak najbardziej.

 

Z tego co sie orientuje to dobrego LCD 19' w tej cenie nie znajdziesz o_O Moze 17' ? (17'LCD = 19'CRT)

Zgadzam sie w takim przedziale cenowym niema szans na monitor 19" , aczkolwiek moze i znajdziesz taki model ale czy on napewno bedzie nadawla sie do grafiki to mam watpliwosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz pod pojęciem grafika - do modelowania i ewentualnie textur to lcd'ki się już nadają jak najbardziej. Do DTP, składu, druku, malowania itd to faktycznie nie bardzo.

 

Ja sam w styczniu kupuję lcd'ka jak nabędę to zdam relację hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus: dla wygody? nie po to kupuję 20" żeby walić po oczach 1024x768. nawet na 19 powinno się pracować w 1280x1024.

zaś co do wyższości CRT nad LCD to powiem tyle: każdy kupuje jak mu wygodniej.

imo wolę zainwestować 1500 zł w CRT dobrej klasy niż w LCD klasy średniej. Zwłaszcza jeśli specjalnie sobie przebudowałem biurko pod CRT o wadze 40kg :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tweety swiete słowa! 8-) poza tym jak ktos lubi sobie w cos zagrac to 1600X1200 jest poprostu rewelacyjne a kupowanie LCD za 1200 jest mało opłacalne, trzeba jeszcze zwrócic uwage na tzw. czas reakcj matrycy który w LCD za 1200 nie bedzie za ciekawy

 

np. http://www.nec.pl/productPresentation.php?id=1384&tab=specifications&range=0

 

w zyciu bym nie dał tyle za ten monitor za tą kase mam 2 CTR o wiekszych mozliwosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to by LCD miał 10-bitową gradację kolorów i małą plamkę. Czegoś takiego szukaj.

 

Od siebie dodam niewiele, bo nie znam się za dobrze na LCD'kach, swojego kupiłem od znajomego, za bardzo okazyjną cenę - jest to Belinea 10 17 30, monitor ma ponad rok i żadnych przebarwień ani martwych pikseli (cud?). Jakbym miał kupować w sklepie, to pewnie bym się nigdy na Belineę nie zdecydował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomasm
hejka ludziska powiedzcie mi jaki monitor do obrazow statycznych (do grafiki) lcd 19" bylby dobry za 1200zl? czy jest wogole taki?

 

Hej!

Na LCD do grafiki za takie pieniądze nie masz co liczyć. Za 1200 zł dostaniesz co najwyżej słabej klasy monitor LCD oparty na matrycy TN (bez DVI i pivota). Dodam że matryca TN wogóle nie nadaje się do zastosowań graficznych. Przede wszystkim matryca TN pozwala na wyświetlenie tylko ponad 200 tys. kolorów które są interpolowane do 16.7 mln za pomocą elektroniki monitora. Jedyne co jest dobre w matrycy TN to czas reakcji osiągający nawet 4ms, ale w grafice nie ma to większego znaczenia.

Szukając monitora LCD do grafiki powinieneś rozglądać się raczej wśród modeli opartych o matrycę Premium MVA lub PVA.

 

Osobiście, kilka dni temu stałem się posiadaczem pięknego monitora LCD. Wież mi, bardzo długo szukałem modelu który mógłby łączyć w sobie wiele zastosowań. Monitorki z matrycą TN były atrakcyjne cenowo (choć nie wszystkie - niektóre przekraczają 2000zł) a te z matrycami MVA lub PVA zdecydowanie zbyt drogie i zbyt wolne (25ms).

Jednak potrzebowałem monitora który w miarę wiernie wyświetla kolory.

Po wielu testach podjąłem decyzję.

Wybrałem monitor LCD Belinea 101920 C.

Przyznam że nie żałuję tej decyzji, choć dość długo wybierałem.

Budowa tego monitora oparta jest na matrycy Premium MVA o przekątnej 19”.

Potrafi wyświetlać pełną paletę barw – 16,7mln (bez użycia modułu FRC) i ma bardzo niski czas reakcji – 8ms.

Posiada także złącze cyfrowe DVI, oraz tzw. Pivot, dzięki któremu można obrócić ekran o 90 stopni (można wówczas edytować stronę A4 w 100% podglądzie).

Kosztował 1699zł. Nie jest to mało, ale jak spojrzeć na konkurencję to łatwo można stwierdzić że monitora z matrycą Premium MVA, DVI i pivotem za tak małe pieniądze się obecnie nie dostanie.

Reasumując, radzę dozbierać kilkaset złotych i kupić dobry sprzęt.

Pozdrawiam.

 

Bardzo dużo dowiedziałem się o monitorach LCD ze strony – http://www.mva.pl

A to bezpośredni link do dokładnego testu monitora Belinea 101920 C -

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się czaję na belinejkę 20.1" widescreen. Miał ktoś może z nią do czynienia?

 

manysh - zależy do czego. Ja nie gram w ogóle prawie, filmy oglądam na tv, nie na kompie, to nawet 25 jest wystarczające. Poza tym spójrz jakie wartości osiągają monitory Eizo czy Apple cinema display. Taka prawda, im lepsze kolory, tym dłuższy czas reakcji matrycy:

 

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2018

 

monitor za 20tys zł ma czas reakcji matrycy 37ms i kontrast 400:1, a chyba się zgodzisz że to jest monitor o powalających parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie ? odswiezanie 80hz w LCD jest duzo zdrowsze niz nawet 120hz w crt. Pozatym... po cholere komu rozdzialka 1600x1200? :P

 

Ba, gdyby moj monitor wycisnal 1600x1200 badz 1856x1392, to bym z checia pracowal w takiej rozdzialce. W 1280x1024 juz mam za malo miejsca do modelowania, PS'a itp ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o cenie tylko o reakcji matrycy. A na 16ms, czy 25 spokojnie da się pracować. To ma być monitor do pracy, nie to FPS'ów

 

Prawda jest taka że nawet matryca PVA odbiega jeszcze jakością kolorów od CRT, ale różnice są na tyle małe że LCD są coraz częściej używane w grafice, i to nie tylko w 3d.

 

Nie wolno też nie doceniać faktu że LCD mniej męczy wzrok, i pracuje się na nim przyjemniej.

 

Faktem jest że 19" za 1200 zł nie jest szczytem jakości, jeżeli miałbym taki budżet to albo bym poszukał dobrego, nie leżakowanego CRT, albo dołożył kilkaset zł i kupił jednak LCD nieco wyższej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empeck ale ja cie rozumiem ale lepiej sie opłaca kupic CRT tak czy tez nie? Ty poprostu uparłes sie na LCD a przeciez mozna sobe kupic całkem ciekawy monitor CRT za nie duze pieniądze i miec monitor i pracy i FPSów do wszystkiego Ale po co ładować pienądze w coś co jest nie doskonałe i kosztuje wiele za duzo .Jak ktos ma 1200 to jak mozna mu doradza kupna LCD nie kumam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

owszem uparłem się.

 

Przecież napisałem powyżej że się zgadzam że w budżecie 1,2k CRT jest lepszy.

 

Ja chcę LCD kupic bo nie podoba mi się co widzę na moim CRT, który mnie kosztował 5 lat temu tysiąc trzysta zł i wypalił się doszczętnie. W pracy mam CRT 22"/1600x1200@85 i też nie powiem by obraz był rewelacyjny, jest ok. Poza tym, mam wadę wzroku. CRT mocniej daje po oczach niż LCD i to jest główny powód.

 

Jeszcze raz: za 1200 zł, to 17" LCD można kupić, z 19" jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności