Skocz do zawartości

VideoTutorial: basics, NURBS, etc.


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

greetings :]

 

zrobiłem kolejny tutorial dla mayi 7 a jest w nim :

 

- podstawy nawigacji

- podstawy modelowania poly : extrude, cuts, mirror, duplicate, loop split tool i inne

- podstawy NURBS: revolve, birail1, birail2, birail 3+, loft, extrude, rebuild i inne

- config hotbox menu

- convertowanie nurbs do poly

 

 

gr8qg.jpg

 

nurbs8ex.jpg

 

gr8qg.jpg

 

wciśnij free i czekaj kilka sekund

tutorial trwa ok 30 min

res 1360x900

Part1 60 mb

Part2 57 mb

 

 

lub tutaj

link2 full 120 mb

 

gr8qg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

spoczko :) ale dlaczego wszyscy robia videotutki dla poczatkujacych?:( przeciez to wszystko jest w helpie maii. w necie sa juz takie tutki, przydaly by sie jakies dla bardziej zaawansowanych, bo takich jest malo, mam nadzieje ze z czasem to sie zmieni :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimiman - racja, jednak do zrobienia bardziej zaawansowanego tutka potrzeba kogoś, kto jest zaawansowany w obsłudze programu, a z tego co widzę odwiedzając to forum regularnie, to takich osób jest tu bardzo niewiele, a jeżeli są, to są to osoby, które wpadną raz na jakieś pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimiman,

Może jakieś konkrety, bo dla "bardziej zaawansowanych" to bardzo ogólne pojęcie przy takim sofcie jak Maya.

Ludzie, piszcie czego potrzebujecie a pewien jestem, że albo Xeav albo ktos inny (może i ja) wrzuci tu mały vid-tut o tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thnx once again :) mam takie pytanie moze będziesz wiedział skoro sie tym interesujesz - nie wiesz czy jest w maxie cos takiego jak array obiektu wokół danego pktu po okręgu ? np kopia 10 razy tego samego obiektu po okręgu wzdłuż pkt A z danego widoku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to samo tylko zeby nie było potrzeby tworzenia okręgu - w rhino tworze model, wpisuje komende i klikam na pkt np A - obiekt jest automatycznie kopiowany po okręgu dana ilosc razy - srodek okregu znajduje sie w pkt A - z tym ze nie tworze krzywych niz z tych rzeczy tylko wpisuje ile razy ma go kopiowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności