Skocz do zawartości

jaki komputer?


Pogo

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że tego typu tematów jest sporo... ale jakoś nigdzie na znalazłem informacji które pozwoliłyby mi złożyć całego kompa...

 

tak więc mam do wydania ok 3,5k zł... dobrze by było jakby się w tym zmieścił monitor... jak się nie uda złożyć to jeszcze pokombinuję kasę i złoże później... część zakupów mam nadzieję zrobić na allegro i na wielkich wyprzedarzach które rozpoczną się w styczniu...

 

potrzebuję kompa głównie do maxa i blendera... często odpalam dużo programów na raz... (na bierząco poprawiam textury w 2-3 różnych programach i natychmiast sprawdam efekty) komp bedzie też w dość dużym stopniu służył do gier (usiłuję robić grafikę do gry i trzeba bedzie jakoś to testować) ale nie to jest dla mnie priorytetem... przede wszystkim programy... monitor kupuję koniecznie CRT bo mam więcej miejsca niż funduszy... poza tym jeśli ktoś mi nie udowodni że p4 jest lepszy to koniecznie biorę a64... i nie ważne co złożę i tak będę to kręcił...

 

BTW: które parametry karty graficznej przydają się w maxie (wiem że nie przyspieszy renderingu tylko viewporty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Procesor.............................500 pentium centrino 2 GHZ (do podkręcenia)

ct-489 (jakoś tak to szło)......150 przejściówka aby zamontować mobilny proc

Płyta gł................................400 jakąś znajdziesz, koniecznie działająca z ct-489

2 x Pamięć ram 1 gb..............700 może okazyjnie ;)

2 x Dysk twardy 120 gb sata..450

Obudowa.............................150

Zasilacz...............................200

Karta Graficzna.....................600 jakiś geforce 6800

Monitor CRT 20-22"...............400 koniecznie płaski

 

suma: 3550

 

to bardzo optymistyczne ceny ale powinieneś coś znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dark_reaver

cześć jestem braciszkiem tego co ten temat załozył czyl poga oto moja propozycja wszystkie ceny z komputronik.pl (zdziercy...)

 

proc:

Opteron 144BOX 1,8GHz (innych niż BOX niema :/ chyba że na allegro się trafi...) procki kręcą się ladnie i mają 1mb cachu więc luzik :)

cana: 842zł

 

płyta:

Epox EP-9NPA+ Ultra nVidia nForce4 Ultra

cena: 437

 

Ram:

Corsair VS DDR 2x512MB 400MHz CL 2.5

cena: 359 ( x2 )

 

Grafika:

GeForce 6800 Leadtek Winfast 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

cena: 829

 

obudowa około 150zł

 

zasilacz:

Zasilacz Modecom MC-400ATX 2.0 PFC

cena: 173

 

Dyski:

WD Caviar SE 80 GB 8MB cache Serial ATA (x2)

cena: 231 za sztuke

 

monitor:

okolo 400zł

 

razem: 4011zł

wiem troche przekroczyłem... ale przecież kilka rzeczy kupi się na allegro wielkich wyprzedarzach w MM naprzyklad itd... a komputronik tani niejest więc stwierdzam że zmieszczenie się w tej cenie jest możliwe :)

 

Marvey ten proc kosztuje grubo ponad 1000 zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ładny procek (sam bym taki lub podobny bardzo chciał mieć), ale jest pod socket 940, a płyty z tymi gniazdami (Tyan) w cenie powyżej 1000 zł :)

Z procków weź Athlona64 lub jeśli masz troszkę więcej kasy (;]) to bierz X2 (ponoć lubisz kilka programów naraz uruchamiać)

 

A monitor za 400 zł... no cóż, może na allegro tyle kosztują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentium D, dwurdzeniowy, zgodnie z tym co producent pisze w techdoc'ach 2 rdzenie 2,8 Ghz co daje 5,6 Ghz łącznej mocy. Poczytajcie sobie. Może to warto zamiast Opteronów czy innych Sempronów ? Co do kart to nie wiem czy GeForce jest dobry. Może lepiej jakąś dedykowaną kartę, ale ceny takich niestety zaczynają się od ok 1000 zł za najprostszy model.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] A monitor za 400 zł... no cóż, może na allegro tyle kosztują...
To sa monitory lezakowane. Zupelnie nowe, ale lata produkcji troche dawne. Nie oznacza to jednak, ze monitor jest mniej sprawny czy cos. Poprostu sa to te monitory, ktore byly wyprodukowane na potrzeby serwisow itp. i ktore zostaly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to monitory w tej cenie mają pobór mocy ok 120-150W (zwukle 130) czyli to są zaledwie 4 żarówki 60W... i jeszcze jedno... nie do końca rozumiem po co ci 2 monitory... ja próbowałem tak pracować i dziura między ekranami bardzioej mi przeszkadzała niż pomagał drugi monitor.. ale może to kwestia przyzwyczajenia...

 

co do procesorów... pentium centrino 2 GHZ może być mniej wiecej w tej cenie ale trudno znaleść... (własnie widziałem 1,8GHz za 460 na allegro) ale jakoś nei znalazłem przejściówki... a tym bardziej informacji jaka płyta działa z tą przejściówką a co nie... ale ja zawsze byłem marny w szukaniu...

 

jeśli chodzi o opterony... to jedyny jaki znalazłem pod 939 to 2,2GHz za nieco ponad 1000... o i zastanawiam się jak będzie sie spisywał opteron na grach i renderingu... znowu zamiast zapytać brata to pisze tutaj... a on prędzej to zajrzy niż mnie wysłucha.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie postaram to znjadę za 400 taki co bez problemu pociągnie 1600x1200 @ 85Hz... więcej raCczej mi nie potzreba... a jak bedzie trzeba to się dołoży jeszcze trochę...

BTW: gdzie można dostać adaptery do Pentium M??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i udało mi się znaleść procesor razem z płytą główną i adapterem już w jednym kawałku... kosztuje mnie 1100... więc teraz muszę jakims cudem zebrać resztę sprzętu tak aby nie zapłacić za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz musze wybrać grafikę... 6800GT jest za drogie... 6800LE wymaga prawdopodobnie wymiany zasilacza (mam 350W) 6600GT ma tylko 128MB/128bit... a 9800 jest już stare ale ma 256MB/256bit...

no i teraz pytanie które najlepiej mi sie nada do maxa itp... przy którym będzie mi się najlepiej pracowało w viewportach??

 

ps. monitor tez już mam 510zł w tym koszty przesyłki... eizo F391: 21", 1600x1200@104Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 6600GT uwazaj bo mozesz trafic tak jak ja na egz. ktorego nie przerobisz na quadro (rev.A4). Generalnie jednak jak pracujesz z directX w viewportach to i tak jest dosyc szybko. Scenka tak do 300000poly chodzi w miare znosnie. Nie patrz tylko na bity i pamiec bo gforce ma nowsza architekure wiec tutaj jest jak z intelem i AMD:/ Generalnie wybor jest trudny nie ukrywam. Jesli chodzi o giercowanie to stwierdzam ze 6600GT jak na razie starcza mi by odpalic kazda gierke na full bez wiekszego bulu:) To tyle ode mnie. 9800 nie widzialem w akcji wiec sie nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności