Skocz do zawartości

wip_piec+generator___obiekt LP


trident

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hyhy - 'rury mniej kanciate' - moze jeszcze msmootha :D

 

spox - model fajny - schludnie zrobiony - ladnie zaprezentowany..

 

texturki troche mniej mi leza bo jakies takie rozmyte plamy - gubi sie w nich geometria niestety - bura kupa zostaje - moze by zalamania na piecach jakos wyroznic (masz tam nity miejscami - ale sa one malo widoczne jakies...)

 

pozdrawiam - powalcz z tym jeszcze bo fajnie sie zapowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proaszek? Zmarnowane poly? chociaz bys napisal gdzie. (moze na rury, albo zawory, klamki). A tak apropo to te elementy latwo mozna wywalic, zmniejszajac ostro poly count, utrzymujac klimat calosci.

Teksturke lutne jak skoncze, oj daj Bog zeby to bylo dzisiaj w nocy.

Dzieki za comentsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec Por@szek : jesli chodzi o dosowanie poligonow to dalej sie bede zaslanial ze nowy jestem i za wiele nie potrafie bo tak naprawde to ten model banalny jest jesli chodzi o modelowanie.. Kwadraty, zeczywiscie wystarczyly by same tekstury, zamiast tych dodatkowych poli. To co mowisz ze bewelem robione racja zwyczjnie to zatkam kwadracikiem, (z tylu to ma wypust na silnik wentylatora ale to inna bajka). A ta rura od wentylatora to splaszczona od gory i dlatego troche wezsze w tym miejscu. Na dzisiejszych screenach widac dokladniej...

 

A teraz nowy problem beginera..

 

Problem jest taki: jezeli chodzi o mapowanie obiektów przypominajacych szesciany to jakos sobie radze, ale lipton pojawil sie jak zaczolem bawic sie "rurami" edit UVW rozklada mi debilnie siatki a chyba nie chodzi o to zeby calosc recznie ustawiac. Na pierwszym screen shocie w czerwonym kolku jest caly ten syf ktory chce fajnie ulozyc, tak jak to ma miejsce w zielonym. Na drugim pokazuje jak uvw rozlozyl mi siatke. Obiekt ktory mapuje to wszystkie rury i zawory itp. bez tekstury ze screena z poczatku watku. Dalem na (caloœc) jeden modyfikator "uvw map" i mapping "cylindrycal". I nie mam pojecia jak sobie ulawtwic zycie zeby to nie szlo jak krew z nosa...wszelkie pomocne informacje mile widziane //dodam ze bawilem sie z ustawieniami edit UVW i caly czas wychodza badziewia// HELP

pzdr

 

ps. zalaczam teksturke (wiem zmarnowalem troche miejsca), pozostale elementy na 512^2 nabazgram..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale lipton pojawil sie jak zaczolem bawic sie "rurami" ...QUOTE]

lipton -> hahaha rozje ... waliles mnie ;)

 

Co do mapowania, kazdy ma swoja technike, jeni uzywaja automata, inni recznie, musisz poprobowac i znalezc ta ktora bedzie wedlug Cienbie najodpowiedniejsz. Ja akurat nie uzywam automata i wszystko robie z reki. Lubie wiedziec co robie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety z takimi zakręconymi rurami trzeba sie trochę napracować

i teraz zalezy czy chcesz mieć (1)zróżnicowaną teksturę na całej długosci rury czy (2)taka samą na każdym odcinku(nie chodzi tu o jednolity kolor - na dole może być ciemniejsza a na górze jaśniejsza i mieć jakieś szczególki na przykład)

 

(1) instalujesz sobie plugin TurboUnwrap(zmodyfikowany UnwrapUVW - polecam!), wrzucasz całą rurę do niego, dajesz MAPPING typu FLATTEN no i recznie musisz punkciki poprzestawiać - ułatwią ci to takie fajne funcje TurboUnwrap'a pozwalające wyrównać rząd punktów do którejś z osi (na uvce krzywego kawałka rury zaznaczasz rząd punktów, wyrównujesz, zaznaczasz itd)

 

(2) instalujesz sobie UVtools V3.0(też polecam - pozwala kopiować teksture z polygona na polygon, obracoać ,odbijać - mirror), robisz UVkę tylko dla jednego wycinka rury(najlepiej dla prostego wycinka - bo najszybciej), a na reszte rury kopiujesz mapowanie za pomocą tego pluginu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chm. mozna tez najpierw prosta rure omapowac (cylindrycznie), potem ja powyginac, a potem lekko pomodyfikowac UV, tak zeby nie bylo rozciagnietych textur (beda za to skurczone).

Czesto warto, pomalowac takie cos jest latwo, ale jest troche deformacji (zwezenia textur na zagieciach). No ale jak w grze nie bedzie bardzo widac to... hehe ;)

 

albo, jak robisz rury loftem w maxie to mozesz dac automapowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności