Skocz do zawartości

przyszłość...


kondrad

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie zastanawiam co bedzie za np 2 ,3 lata chodzi mi o komputery domyslam sie ze platforma 64 bit bedzie tańsza i dostępniejsza pewnie dwu rdzeniowe procki bedą dużo tańsze ale co potem ??? zegary 1000ghz tzn to chyba 1khz ?... co to bedzie ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

za dwa lata nie będzie jeszcze 1000 ghz ;)

raczej dostępne będą 10 Ghz, ale też wątpię czy dla wszystkich... Ogólna zasada jest taka że co 2 lata podwaja się moc obliczeniowa komputerów dostępnych dla zwykłego śmiertelnika... tyle.

 

Na żadną rewolucję w guście wprowadzenia płyt cd się nie zanosi.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 ghz może nie szybko zawitać do naszych domów. Producenci raczej się skupiają na innych rozwiązaniach poprawiających wydajność, cache, fsb itp.

To o czym wspomniał ziomuś to prawo moorea, które może niedługo przestać obowiązywać :}}}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

never heard of...

 

no ale już sprawdziłem - pfff... nie wiem tylko po co to? I tak płyty dvd nie są jeszcze w 100% wykorzystane... Tzn. widziałeś kiedyś grę na 5 płytach dvd? ;)

 

Chodziło mi raczej o rewolucje w stylu pierwsze dopalacze grafiki, wprowadzenie windowsa (co byśmy na niego nie psioczyli to jednak w porównaniu do dosa rewolucja była ;)) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadną rewolucję w guście wprowadzenia płyt cd się nie zanosi.

Flash!!!! jak to sie rozrosnie i przyspieszy to bedzie cool, niezniszczalne dyski :)

wrzucalem kiedys foto 8gb flasha :)

Ogólna zasada jest taka że co 2 lata podwaja się moc obliczeniowa komputerów dostępnych dla zwykłego śmiertelnika... tyle.

Prawo Moore'a, konkretnie co 18 miesiecy

domyslam sie ze platforma 64 bit bedzie tańsza i

Ta , bo drozsza moze byc tylko 128 bit :}

 

 

a co myslicie o komputerach kwantowych

wykorzystywaniu bialka zamiast krzemu

itd itp

 

pozatym czemu by nie zrobic procka o powierzchni kartyki a4?

co za problem? az sie boje jakie by mialo to przyspieszenie :)

 

tak wyglada moja wizja;p

 

 

ale za to telewizora 3d na zywo nie widzieliscie ;p;p;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procek o powierzchni a4, a jakiego chlodzenia to by potrzebowalo :D lol

mysle ze obecnie sporo pary pojdzie w procesory do przeliczania fizyki, powoli zaczyna cos sie z tego wylaniac.

oprocz tego nowe technologie zapisu danych flashe, dyski z zapisem prostopadlym, hologramy.

Jezeli nie zmienia technologii produkcji prockow i nie odejda od tej glupiej kompatybilnosci ze sprzetem sprzed 20 lat to moga sie w pewnym momencie zaciac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że siła nie jest w kHz, MHz, GHz czy THz :) a w zdolości (wyspecjalizowaniu) układów do wykonywania konkretnych działań: przetwarzanie grafiki, symulacje fizyczne etc.

 

Oczywiścei PC raczej nie zmierzają k'temu, raczej potencjał leży w takich architekturach jak ta spotykana w np. SGI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a u mnie na specjalnym wykladzie swego czasu, bardzo madry z reszta czlowiek ( bez ironii ), profesor Ohly mowil nam jak to zblizamy sie do fizycznych granic mozliwosci polprzewodnikow (procesorow krzemowych).

Mam nadzieje ze ma racje - niech wymysla nam cos nowego - organiczne, weglowe nano-procesory i rendery Vraya w real time :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy - też właśnie o tym myślałem, takie rzeczy już są, tylko na bardzo małą skalę i w bardzo niewielu miejscach (hologramy) kiedyś dyskutowałem na ten temat z wykładowcą. Bardzo możliwe że to wcale nie taka daleka przyszłość. Gorzej z interakcją z otoczeniem - modelowanie czegoś takiego np. a to by było już coś, zatarcie granic między rzeźbiarstwem tradycyjnym a modelingiem 3d ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno za 5-1o lat pojawią sie nowe układy, nie rozumiecie ze slepa pogon za gigaHERCAMI nie ma sensu na starych krzemowych podstawkach////

Zobaczcie jak np. p4 3,5Ghz sie grzeje, co by było przy 10ghz...

Tylko jaki soft obsorzy taką MOC >>??!!!

Mój qmpel widział alfe nowego windowsa, zeczywiscie mulił strasznie przy 1gb[!] ramu, ale to przyszłość....

Myśle tutaj o bilogicznych procesorach, zapisywaniu informacji w kodzie genetycznym cczy cus :)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki soft obsorzy taką MOC >>??!!!

Gta8 gdzie kazdy samochod bedzie mial tyle poly co Megane Bzyka

 

Vorek: widzialem taki projektor, wyswietlacz, co potrafil w powietrzu wyswietlac napisy itd. Spytasz jak? Obok byla sprezarka. Jekko sprezala powietrze, ktore w miejscu gdzie byl skierowany promien swiatla, zageszczala powietrze. I na tym byly wyswietlane napisy itd

 

 

Ciekawe czy VR wroci do lask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności