Skocz do zawartości

Blender kontra 3ds


Arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ojjj, zobaczymy co wyniknie z tego watku... :)

Bezsprzeczną zaletą Blendera jest jego cena, a właściwie jej brak.

To, który jest lepszy to nie odpowiem, bo tylko raz na oczy widziałem Blendera, ale chyba max lepszy - napewno masz więcej do niego różnych pluginów, tutoriali czy rendererów.

 

czemu wy wybraliscie Maxa

Niech inni powiedzą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, ja wolę XSI i Mayę. ;)

 

A poważnie,

Zależy do czego to potrzebujesz. Jeśli do prac komercyjnych to z Blenderem leżysz. Raczej nie słyszałem o Blenderze jako soft do poważnej produkcji. A wymagac mogą Maxa, XSI, Maya.

Jeśli do dłubania po szkole/pracy dla przyjemności to Blender ci powie czy to lubisz czy nie. Nauczysz się podstaw i takich tam.

I nie można powiedzieć który jest lepszy bo każdy ma inne przeznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumie po co sa takie pytania. przecierz sam mozesz zainstalowac sobie 3ds maxa i blendera, i wtedy bedziesz wiedział ktory program i odpowiada na stronie: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?id=5659302&siteID=123112 masz wersje trial 30 dni, napewno wystarczy do rozwiązania twojego problemu a blender jest darmowy wiec rownierz mozesz sobie go sciagnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest lepsze i czemu wy wybraliscie Maxa.

 

hehe, kto jest najlepszy i dlaczego ja ? ;)

 

A tak na poważnie to Junior dobrze gada. Zainstaluj, zobacz, przetestuj. Zrób sobie listę rzeczy do czego tak naprawdę jest Ci ten soft potrzebny, poczytaj trochę, załąduj sceny testowe i tak dalej...Zajmie Ci to trochę czasu ale będziesz miał jasny obraz sytuacji. Poszukaj też innych programów jak XSI, Maya, Cinema 4d, Lightwave. Może akurat jakiś przypadnie Ci do gustu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już sobie myśle czy wątek nie powinien polecieć do kosza - już wiele razy były rozpoczynane dyskusje wyższości jednego nad drugim i zawsze wychodził jarmark :D porównywanie tych dwóch softów jak i jakiś innych mija sie z celem - wszystko ma swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus: daj mu dotrwać chociaż do wieczora :]

jeśli o mnie chodzi to Max jest o tyle lepszym softem, o ile mamy więcej dostepnych materiałów i pomocy w sieci, książek, pomocnych ludzi na forach etc. Jeśli chodzi o Blendera to spotkałem się tylko z jedną pozycją Helionu, jednym forum i tylko jedną jego (Blendera) wersją.

Z drugiej strony: jesli chcesz działać legalnie a nie stać cię na drogie oprogramowanie + niepotrzeba ci ponad połowy z maxowych funkcji to Blender będzie idealnym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oni beda wymagac 3ds ? czy moze im to obojetne ?

nas o to nie pytaj :) najlepiej naucz sie i jednego i drugiego - chociaz 3dsmax jest moim zdaniem bardziej rozpoznawalny - ale nei biore udziału w dyskusji bo od blendera też zaczynałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz pracował zdalnie, to chyba (w większości przypadków) nie ma to znaczenia. Jeśli się wybierzesz na etat do firmy, to będziesz musiał dłubać w sofcie, jakim firma dysponuje. W dużych firmach można się spotkać z tym, że nauczą Cię softu, z którego korzystają (jeśli stwierdzą, że masz duże umiejętności). Ale nie wiem, czy można się z tym spotkać w Polsce, czy jest to raczej domena firm pokroju Pixara. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wszystko zależy od firmy - w różnych firmach, różne softy.

Ważne jest także to czym się dana firma zajmuje. Jeżeli produkcją gier to głównie używa innych softów, a produkcja filmowa na szeroką skalę - coś innego (np. Maya).

 

Np. Platige Image z tego co czytałem kiedyś na ich stronie leci głównie na maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób w czym Ci pasuje - jedni napisza ci ze to jest lepsze a drudzy ze to lepsze - sam musisz wybrac co ci lezy - zgłębisz blendera łatwiej ci będzie zakapowac 3dsmax - zgłębisz odrazu 3dsmax - nie bedziesz musiał tracic czasu na blendera etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

ja odbiene od tematu :)

kiedys chcialem (znalem juz maxa) nauczyc sie innych softow wiec szukalem szukalem i znalazlem inne xsi lw rhino bawilem sie rhino i co stwierdzilem nie nadaje sie do nurbs'ow :) przyszla pora na xsi fajny soft trzeba sie zainteresowac prosta intuicyjna obsluga :) wszystko fajnie ale spotkal mnie psikus monitor zaslaby karta tez nie obsluguje czegos tam wiec czekam na nowy sprzet :D i zostal ostatni lightwave sciagnalem prae video tutkow(2) zroblem wyszlo przyzwyczailem sie cos tam dzialalem nawet samochod zaczelem robic (na forum jest) jakos by to szlo gdyby nie jesdna sprawa, chcialem powrocic do maxa aby skonczyc jakas prace i co nie umiem sie nim poslugiwac nie wiem jak powiekszyc okna jak zrobic zooma wsyzskto sie myli :D wiec sobie lw (na razie) odpuscilem :) po kilku miesiacach chcialem sobie cos zrobic w lw wlaczam fajnie jest tylko nie wiem co i jak o cho do jasnej ciasnej chodzi jak sie powieksza okna jak sie obraz beeeee... i wrocilem do maxa :D

jaki z tego moral??

ano taki ze nie wazne jaki soft waze zebys go znal a jak go poznasz nauczys sie go to uwiez mi bedziesz robil ladne pracki :D

hehe ale sie rozpisalem

sorki za takie male ot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności