Skocz do zawartości

Pojazd 3D: AH1S Cobra


pchelka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich od pewnego czasu dłubie sobie w tym modelu cobry (nie jest 100% dokładny i sporo robie z głowy więc nie żucać wemnie mięsem plzzz. No i mam problem jak do jasnej @#$$ zrobi te wyrzutnie rakiet nie kierowanych??? Próbowałem boleanem ale robi mi bardzo dziwną siatkę i wyskakują błędy, próbuje ręcznie modelować ale to jest masakra bo przestrzeń jest bardzo mała i mam problem żeby zrobić choćby kawałek powierzchni. Ma ktoś jakieś pomysły ???

 

cobra27te.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok jest siatka a chodzi mi o te wycięcia na pociski w środku tu robiłem je poprzez compound i bolean ale zrobił siatkę kaszankę efektem czego niektóre polygony się tak jakby podwijały do środka, znacie jakiś sposób na bolean by nie robił tak tragicznej siatki ??

 

http://img244.imageshack.us/img244/5189/nowy46ht.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie lubisz splain'ow ? nie mow, ze wolisz nurbsy :| .. :P moim zdaniem zrobienie tej wyrzutni nie wydaje sie takie trudne - wez stworz circle jako ksztalto obudowy i w srodku okregi odwzorowujace poszczegolne wyloty .. wszystko excrude i masz .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom racja co nie zmienia faktu że nie lubię splajnów :) wole poly modelować ale tutaj to bym się chyba zes@# a nie zrobił ... nic jeszcze dziś powinienem dać uptade z nowymi wyrzutniami i pomniejszonymi deko lufami teraz leci instalka HL2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie mały update zmieniłem deko wyrzutnie rakiet takie chyba zostaną, zmniejszyłem też lufy działka i poprawiłem pylony na skrzydłach zostało jeszcze trochę dupereli i można się brać za teksturowanie (ojjj to będzie problem :P ) zobaczymy jak czas pozwoli tak czy siak czekam na opinie

 

cobra21gq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie kobra nie umarła pracuję dalej ale niestety mam problem z teksturami. UVW tłukłem 3 dni zanim załapałem co i jak ale ta część jest z głowy. Tylko niebardzo wiem jak się zabrać za malowanie tekstur czy możecie opisać swoje techniki albo jakieś myki których używacie przy tworzeniu tekstur??? Bardzo przydało by mi się takie nakierowanie gdyż tutki niezawile mi pomagają... tak czy siak uptade poniżej z wstępnym teksturowaniem, wygląda tragicznie więc chętnie wysłucham porad

 

 

cobra26tu.jpg

 

 

cobra36qj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mały uptade poniżej. Jeszcze troche pogmyrm w difuse następnie zabieram sie za bump i spectular level.no i mam już wstępny pomysł na scenę, najprawdopodobniej będzie to ujęcie szturmu cobry na ufortyfikowanych w wiosce partyzantów jakiś concep przygotuje jak będzie gotowy śmigłowiec

 

 

c15gu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny, ladny - malo szczegolow powoduje ze przypomina mi model plastikowy, ale oki doki, moze ten brud cos polepszy wizualny efekt :]

 

EDIT:

 

Czekaj, czkeaj... zobaczylem teraz te wpuklenia w "karoserii" zamiast rowkow - moze ty robisz model al'a plastikowy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niestety albo setety zależy z której strony patrzeć miałem awarie maxa i sporo pracy (między innymi UVW) poszło w diabły,teksturki robie od nowa na kadłubie jest prawie skończona,obudowa silnika w drodze no i niewiem co z owiewką zrobić. Dalej jest też aktualne pytanie jak byście doradzili robi podział blach ?

 

c19vl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko linie podziału blach są zdecydowanie za grube jak na mój gust albo za ciemne. Może jak byś spróbował żeby te linie były ciemniejsze od podkładu (trochę przezroczyste albo co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden render na pewno będzie zrobiony właśnie w stylu modelu z dużym dof-em :).

Dlatego połysku jeszcze nie ruszam, generalnie plan mam taki oteksturować>domodelować trochę drobnicy i kabinę>oteksturować duperele>ustawić materiały do 1 scenki (wstawię na podstawkę z plastiku i niech udaje model kartonowy)>potem zabierać się za scenę ataku tej kobry na wioskę w dżungli a tam inaczej materiały. W nocy dam uptade jakiś myślę skończyć teksturowanie zewnętrznych części o ile się wyrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Kiedyś trochę się interesowałem samolotami&helikopterami i powiem Ci Pchelka, że Cobra to dobry wybór. Agresywna sylwetka AH-64 Apache'a połączona ze zwrotnością Kamova:) Piękna maszyna, choć osobiście za najbardziej wypasioną uważam wersję wykorzystywaną przez Korpus Marynaki Wojennej czyli AH1W . Co do modelu - wygląda całkiem nieźle. Z większych błędów znalazłem tylko jeden, mianowicie brak obudowy działka M197. Na podanych przez Ciebie zdjęciach obudowa ta jest zdjęta prawdopodobnie żeby wyeksponować serwomechanizmy działka, jednak w warunkach bojowych brak takiej obudowy może w ekstremalnych sytuacjach doprowadzić do jego zablokowania Ufff... detal:D Pzdr

 

/EDIT/ fotka z obudową: http://usaattacked.com/Bars.htm

 

/EDIT2/ Sporo fotek Cobry + takie ze zdjętą osłoną, ale amerykanie dopiero niedawno nauczyli się, że takie odsłanianie "bebechów" Cobry nie jest dobrym pomysłem:) : http://jiatelin.jschina.com.cn/heli/eng/ah1.htm

 

/EDIT3/ - już ostatni :D nie zapomnij o nożach do cięcia kabli, zaznaczyłem na zdięciu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobra jest piękna i ciągle bardzooo groźna (poczytaj o AH1Z masakra z AGM 111) model jest mocno niezgodny z oryginałem (np końce wlotów silnika wzięte z ah1s) ale nie mieżyłem w super realizm co do takich części będzie jeszcze troche domodelowane (jak i cała scena w planach) tylko czasss sesja idzie i czuje że niedam sobie z nią rady... i dzienks za fotki na pewno się przydadzą (może dziś uptade niewielki będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mały uptade, z teksturami już chyba dam sobie spokój, gorzej z materiałami niebardzo mogę dojść z nimi do ładu dałem relection>mask faloff i mapę hidri, wyszło coś takiego ;/ No i niestety tekstury mi się rozłażą gdzieniegdzie ale w scence nie powinno być tego widać za bardzo...

 

c20ht.jpg

c31lg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks Sysol ale pracy tu jeszcze sporooo :). Jutro może za kabinę się zabiorę dziś już sił nie mam.... hmm może ktoś ma jakieś wskazówki jak ustawiać materiały ??? tzn czym się kierujecie i jakie zazwyczaj wartości dobieracie w takiej sytuacji ??? Wiem że to zależy od oświetlenia i innych czynników ale chodzi mi o jakiś punkt zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie!!!. tez mam zamiar niedlugo wykonac modelik mi-24. Wiec staraj sie bo konkurencjia idzie. NIe no smieje sie tylko. Calkiem ladny podel. ale tekstury wygladaja jak juz koledzy wczesniej pisali zbyt matowo i papierowo.Co do zmiany nie wypowiem sie bo sam nie mam o tym zielonego pojecia. Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, niestety miesiączka przed sesyjna na uczelni wchodzi w stadium apogeum więc plzz miejcie cierpliwość bo uptady nie będą się teraz za często pojawiać makabryczny natłok obowiązków...)

 

Zmieniłem nasycenia kolorów na kadłubie tak jak pisał Archangel napiszcie czy zwiększać jeszcze? (choć na 2 od dołu wydają mi się za żarówiaste). Kolory starałem się zrobić miej więcej jak na tych zdjęciach

 

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://kinu.sakura.ne.jp/OLD/JDF/image01/DSCF0346.jpg&imgrefurl=http://kinu.sakura.ne.jp/OLD/JDF/T08.html&h=600&w=800&sz=41&tbnid=oZrNJCOJCTsJ:&tbnh=106&tbnw=142&hl=pl&start=207&prev=/images%3Fq%3Dah%2B1s%26start%3D200%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN

 

Zauważcie że tam te kolory są takie wyblakłe. Zamieszczam 2 dodatkowe wersje, porównajcie je z poprzednią i wybierzcie która waszym zdaniem pasuje najlepiej (mi najbardziej podchodzi ostatni jpg)

 

Co do bumpa niema go tam i raczej nie będzie (skopałem UVW na kadłubie i nie bardzo wiem jak to poprawić)

Bród zrobię jeszcze raz (to już chyba 3 :D:D:D) jak dojdę do ładu z kolorystyką.

 

c44bi.jpg

 

c51cw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, pracuje dalej nad cobrą i mam problem. Próbowałem zrobić szybę do kokpitu i wszystko było by ok. gdyby nie to że vraymat na szybie kaszani mi światło w kokpicie poniżej 2 screeny jeden bez szyby 2 z szybą (na razie dałem bez reflection). Dlaczego do diaska tak mi rozjaśnia ten kokpit?? Ustawienia poniżej plzz help.

 

c65fp.jpg

 

c51xn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności