Skocz do zawartości

naturka:)


Łukasz Misztela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

daj jakies cienie na podłożu

i ta skrzynke popraw bo kaszani cała pracke

zle zrobiles ze dales frontalne oswietlenie ( to od lampy blyskowej jak podejrzewam) bo spłaszcza swiatlocien i przestrzen

( nie widać cieni rzucanych)

butelka to rzeczywiście mistrzostwo świata ,dopracuj jej najbliższe otoczenie

by było podobnie realistyczne , tak by płynnie przechodzilo w bardziej syntetyczne otoczenie

no i kompozycja jakaś taka ... mozna by wykadrowac nieco

 

PS : Podeślij mi fote , też musze to badziewie namalować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory lokalne, totalnie nietrafione. Traktujesz malowanie jak kolorowanke, rysujesz i wypelniasz kolorem w ramach konturu zamiast zapełnić przestrzeń kilkoma dużymi plamami żeby zobaczyć jak trafiłeś z relacjami poszczególnych przedmiotów. Zupełnie też nie czuć przestrzeni np. draperia jest tak samo żółta tam gdzie sobie leży na stoliku i tam gdzie wisi, zarówno w cieniu jak i w świetle, totalnie płasko potraktowana. Staraj się żeby cały obrazek miał ten sam poziom detalu na całej powierzchni wtedy nie będziesz miał tego problemu że butelka cacy, niemal retuszerem robiona a reszta daleko w polu. O perspektywie już pisano - nie żeby malarstwo wymagało perfekcyjnego rysunku ale jednak pewne podstawy trzeba zachować. Kompozycyjnie to tą skrzynie wrzuciłeś niepotrzebnie totalnie na styk, dziwnie to wygląda, już lepiej było by ją uciąć i nie upierać się przy tym że musi wejść cała "bo tak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...mi szczerze mowiac ta butelka sie nie podoba....pewnie dlatego ze wyznaje inny rodzaj malarstwa.

mam skormna rade.

stary kup sobie jakis porzadny męski pezel i przyzwoitej grubosci, conajmniej na 2 palce, nawal sobie sporo farby na palete i porob swobodne szkice, zywe , jaskrawe kolory na przod, zgaszone na tył, max 3, 4 przedmioty z uwzglednieniem swiatla i cienia (miekkiego) i przedewszytskim zrob to szybko i ekspresyjnie, max godzina...po kilku takich cwiczeniach nauczysz sie wiecej niz po pół roku takiego dziergania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diekuje za krytyczke daje mi do myslenie:)

nak naprawde nad buteleczka najdluzej siedzialem kolo 1h najbardziej przylozylem sie do tych 3 przedmiotow butelka gasnica i ciezarek a reszte sobie olalem bo juz mi sie nie chcialo:(ale dzieki wam nabralem spowrotem ochoty do poprawienia tej pracki:)

(Z)Aneta dzieki za rade i mam zamiar przerobic takie cwiczonko:)mozesz mi dac wiecej takich rad:)bo wlasnie chyba tego potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie robi:)

 

malując płaszczyne (zakładam ze wczeniej zrobiles podkład po całosci z plam kolorystycznych-obowiązek!) bardziej roznicuj kolory.

jesli masz np ta zielona szmatke...weż pędzel (duzy!), umlaskaj go w zielonej farbie potem kilka wloskow w niebieskiej , gdzies troche żółtej moze sie przykleic....i potem hajc!!! na płaszczyne...3 ruchy..i wracaj do palety..i tak w kółko...bez zbednego głaskania, malarstwo ma byc dobra zabawa:)

a i nie żałuj tej farby:)

 

zastanow sie tez zaczynajac prace czy chcesz zeby byla ekspresyjna,sylwetowa czy drobiazgowa i realistyczna...bo jak narazie wychodzi z tego taki malarski collage bez ładu i składu..proponuje zacząc od tego pierwszego i potem powoli dązyc do detalu

 

najlepiej maluj 3, 4 przedmioty kazdy na innym planie (sam piszesz ze niektorych nie dopracowywujesz bo sie męczysz) malujac je ustal na pocztaku ich poziom dopracowania w zaleznosci od planu , niech to przechodzi plynnie a nie tak drastycznie jak prezentujesz na tej pracy....wtedy uzyskasz wiecej przestrzeni. powodzenia:)

 

p.s.ostroznie z białymi blikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności