Skocz do zawartości

POJAZD 3D: Honda S2000 -> Sikham VS Loozack


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

hehe Sikham\'a juz poznalem od tej strony - czyli jego krytyki ;-)). jest po prostu \"mistrzem\" ;-). Powiem tylko ze na jego miejscu bym sie nie odzywal bo sam sie przez to osmiesza, ale to juz jego sprawa heheh.

Tak podejrzewalem ze renderujesz to w brazilu !!! super ale trza dobrze brazila ustawic zeby nie czekac wieki - spox.

big respect za ten model ode mnie, keep working !!! don\'t give up man ;-))))

greetz

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 500
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czaps bahahahah

 

zbierałem sie z ziemi przez pół godziny jak to przecztałem

 

jeśli ja jestem mistrzem to ty niewiem bogiem powinieneś być

znam swoje możliwości oraz widziałem twoje \"cuda\" i niewiem do czego zmieżasz obrażajac mnie może robisz to z zazdrości jak powiedział mój kolega któremu pokazałem naszą nieszczęsna rozmowe

 

naprawde nie wiem

jak znajdziesz troche czasu dla mojej miernej istoty to moze sprostowanie napiszesz

 

ps. do tych co nie siedzą w temacie

może ten text wyglada jak bym uwazała sie zaniewiadomo co jakiedoś super grafilka

 

oświadczam wszem i w obec że uważam sie za amatora kompletnego cieniaża który musie sie jeszcze wiele nauczyć naprawde wiele

 

to że jestem krytyczny nieznaczy że jestem najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikham - wcale nie chcialem cie obrazic. Jesli tak to odebrales to sorki.Ja jestem po prostu soba. ;-) Nie uwazam sie tez jak napisales za nie wiadomo kogo. Tez jestem grafikiem, na pewno nie profesjonalista, co to to nie ;-)

po prostu chodzilo mi o to ze jak cos piszesz na forum to sie nad tym dobrze zastanow, zeby nie bylo potem tego typu bezsensownych postow i zgrzytow.

pozdro

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne bezsensowne posty jakie widziałem to twoje na tym temacie ponieważ ty jesteś promotorem tych zajść nie ja

mam tą sama prośbe z myślemniem do ciebie (żeby było jasne to pisząc w czyimś topicu myśle co i jak napisać nie wale na żywioł co mi sie uda)

 

niechce sie kłucis niewiadomo ile bo szkoda mi tematu Loozacka który przcował nad nim wiecej niż ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem Quadysz, mój model ma już ok. 289000 face\'ów więc staram się już trochę oszczędzać na szczegółach :) ale nie powiem, wyglądałby fajnie :D

a narazie update...

 

s5.jpg

s6.jpg

s7.jpg

 

bardzo mi zależy na waszej opinii, a więc czekam na krytykę :) trzymajcie się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie pojazd wyglada na dobrze zrobiony jesli chodzi o modelling. Nie wiem jak wyglada oryginalne zdjecie tego auta, moze jesli bys takowe umiescil byloby latwiej sie do czegos ewentualnie przyczepic. Czekam na materialy, moga jeszscze ulepszyc model albo go spieprzc co jest niestety czesciej spotykane. ;-(( trzymam kciuki i mysle ze bedzie ok w finalnym renderze....

greetz

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"przelecialem\" zdjecia na szybko ;-)))

 

Pierwsze co mi sie nasuwa to krawedz na dachu (od frontu) jest za ostra u ciebie trochu. element laczacy szybe z dachem powinien byc bardziej zaokraglony (dodaj tam jeszcze jedna krawedz - chamfer edge a powinno byc lepiej. Takze jest troche ciasnbo pomiedzy rowkiem na szyba i sama przednia szyba - ale to juz \"kosmetyke\" . Tak trzymaj model bardzo konkretnie wymodelowany i dopracowany. czekam na kulminacje czyli zabawe w tekstury i oswietlenie. Nie popuszczaj a bedzie dobrze ;-) .

pozdro

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tera ja :P

 

to że nie podoba mi się ta furka to jush wiesz :P ale mniejsza z większością...przyczepiam się mianwicie do przednich i tylnich reflektorów...mianowcie strasznie je zaokrągiłeś (widok z boku) zupełnie inne są na zdjęciu...i przez to narazie twoja honda traci na agresywności :P

 

pzodrawiam :]

 

może jakiś render z lakierkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech jak wydech...niestety tego nie da się posłuchać :D nie jest źle...:) jestem dobrej myśli...ale czekam na wersje z lakierem :)

 

a i mam jeszcze małe pytanko...to jest bitwa między Loozakiem a Sikhamem(kolejność alfabetyczna) więc czemu nie widze pracy sikhama??

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo moja honda stoi na warsztacie nawet dzisiaj (cud) :) ale skyline i szkoła kradną mi czas

pozatym jakoś mi sie niechce pliku z honda otwierać niewiem czemu niemam ochoty jej robić czekam az mnie ochota najdzie :)

 

ps.

Loozack - Sikham jest pod wrażeniem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się chyba załamał gdybym miał tyle rzeczy od nowa robić :) ale mam nadzieję, że ty się nie poddasz i ją dokończysz :D

P.S. też myślałem o tym, żeby swoją siatkę zamieścić, ale jak patrzę na twoją to się wolę nie ośmieszać :) krótko mówiąc mam burdel gorszy niż u siebie w pokoju :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nigdy nie poddaje :]

znasz mnie ciach ciach i cie dogonie :) (może)

ale dzisiaj ide w piłe grać to nie mam czasu zbytnio ja przyjde to moze coś wyskrobie ale nie wiem czy przy hondzie

 

Czapas nieodzywaj sie jak niemasz nic do powiedzenia ( znowu zaczynasz swoją dziwną wojne ze mna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja już nie wiem co mam robić :P:] ale do materiałów jeszcze długa droga... najpierw wnętrze reflektorów, wycieraczki, loga... a potem wnętrze auta i dopiero na końcu materiały :)

P.S. jestem świetny, dzisiaj męczyłem się nad jedną zas... uszczelką na dachu jakieś 3 godziny :| ehh, beginner :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo ja wiem :) ja tego nie traktuję tak do końca jako bitwę... tu nie ma wygranych ani przegranych, poprostu oboje robimy ten sam model i przy okazji uczymy się od siebie różnych technik modelowania :) z tym terminem to jest tak, że ja chcę ten model zrobić jak najlepiej bez żadnego poganiania... jest to mój drugi w Maxie model a więc ćwiczę na nim wiele nowych rzeczy, które zajmują mi dużo czasu i termin to ostatnia rzecz o jakiej bym teraz myślał :) pozdrowionka [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom dla mnie to niejest też bitwa :)

 

polaega to mniejwiecej na tym że oboje robimy ten sam element a potem dzielimy sie spostrzeżeniami na temat sposobu robienia ( zazwyczaj konczy sie to wytykaniem sobie błedów itp ale wszystko utrzymane w bardzo przyjacielskim klimacie ) niema zdań moja jest lepsza itp :]

 

jest to bardzo ciekawe doświadczenie z krórego mozna wyciągnąć naprawde dużo wiedzy i zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jak patrzę na ten swój render to jedyny materiał, z którego jestem zadowolony to... materiał migacza :D

Batou, ta uszczelka to moja zmora :] bo jakbym jej nie zrobił to wygląda dziwnie :P

jeszcze tylko kilka uszczelek, wycieraczki, wnętrze lamp, loga i biorę się za środeczek, jupi :D a potem materiały :|

P.S. dzięki za posty :)[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak...... migacz bardzo fajny ,,,, nic nie zmieniaj Loozack w nim juz. ;-))

 

Niestety lakier moze byc kluczem w calym projekcie .... dobierz jakas fajna mapke hdri i uzyj dyskretnych refleksow na lakierze zeby nie przesadzic.....choc kusza refleksy kazdego ;-)

 

Najtrudniejsza sztuka w calym projekcie zwiazanym z samochodami jest wlasnie teksturowanie i oswietlenie.....;-))) prze,,,,,bane ;-)) chyba ze masz juz schemacik to wtedy juz lepiej....

 

Loozack - rada ode mnie (ale to juz kwestia indywidualna) nie idz w jakies badziewne numerki czy naklejecki bo ci popsuja klimat calego wozu. Zrob zwykly lakier ale taki ktory by byl naprawde dopracowany a bedziesz naprawde happy - gwrantuje ;-))

 

trzymam kciuki , uda ci sie

 

greetz

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hac, splajnami robiłem tylko bryłę auta, cała reszta to już edit mesh :)

Czaps, nie bój się, wcale nie mam zamiaru robić wiejskiego tuningu :] to będzie czyściutki lakier, może czarny nawet... a co do refleksów to ja nie lubię, jak jest ich za dużo więc tu się raczej zgadzamy :D o mapię HDRI raczej nie myślę, dam chyba poprostu jakąś panoramę naokoło, chociaż kto wie [cfaniak]

P.S. migacz zaraz umieszczę w Finished Gallery [lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Batou :) poprostu siędzę nad nim już chyba ze trzy miesiące (aż wstyd się przyznać :|) więc trochę mnie już męczy, ale obiecałem sobie, że go skończę więc słowa dotrzymam :) ten ostatni render robił mi się jakieś 15 minut na Celeronie 800mHz i 256mb DDR, ale bez GI, tylko skylight i jedno światło omni w scenie...

tak sobie myśle, że zrobię go jednak bez dachu, bo mam już dosyć tej uszczelki przy bocznej szybie...

kolejny update chyba dopiero jutro, bo dzisiaj impreza a od jutra mam zamiar powrócić do modelowania (ehh, wycieraczki :|) pozdrowionka [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeeelp !! załatwiłem sobie Maxa 5.1 i po wgraniu do niego Hondy z Maxa 4.2 (zwykły load a nie merge) jednostki przestawiły mi się automatycznie na milimetry... ale nie w tym problem, chodzi o to, że jak biorę naprzykład na jakiejś krawędzi na karoserii opcję chamfer 1mm to krawędź delikatnie się rozdwaja, ale jak biorę tą samą opcję na wycieraczce (którą zrobiłem już w Maxie 5.1 i która jest narazie wielkości połowy auta :P), czyli też chamfer 1mm to krawędź rozdwaja się tak, jakbym wpisał 20mm a nie 1mm... czyli wygląda na to, że dwa obiekty w tej samej scenie mają różne jednostki miary, a więc jak zrobić, żeby miały te same ?? proszę was o pomoc, bo nie wiem czy mam się męczyć z tym Maxem 5.1 czy powrócić do Maxa 4.2... ehh :|

z góry dziękuję [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no to wpadłem z tym Maxem 5.1 :D Batou, ja jak narazie nie powiem, żebym był szczęśliwy z powodu robienia wycieraczek :] poprostu lubię mieć do wszystkiego dobre blueprinty, a jak mam robić coś tylko ze zdjęć, gdzie jest perpektywa albo ujęcia są pod kątem, czyli muszę się wykazać przy modelowaniu swoją inwencją... to już jest gorzej :) chociaż lusterko robiłem głównie ze zdjęć i nawet jestem z niego zadowolony :P może jakoś to będzie, zobaczymy :) dzięki za posty [piwo] chociaż szczerze mówiąc nie rozwiązały mojego problemu :P;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności