Skocz do zawartości

POJAZD 3D: Honda S2000 -> Sikham VS Loozack


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 500
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tomur, muszę ci przyznać rację :) szkoda, że nie udało ci się zamieścić obrazka bo przynajmniej wszyscy by widzieli to, co ja na nim zobaczyłem :) ale nie wiem czy mam jeszcze siły żeby te wszystkie błędy popoprawiać... postaram się, ale nie obiecuję ;)

dzięki za posty [piwo][piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem ci zdjecie zebys ty go umiescil bo ja nie mam skad.

Siedzialem 2.5 h zeby cos znalezc na twoim modelu, a ze byl prowadzony od samego poczatku porzadnie ( splajny)

bylo bardzo trudno. W przemysle nad takimi pierdolami pracuje sztab ludzi wlaczajac to matematykow specjalistow od powierzchni.

Z tymi zmianami to bys mial autko gotowe do produkcji ( przynajmniej wytlocznikow :))

Dobra robota naprawde fajne autko, nie moge sie doczekac wnetrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Tomur

Kolega Loozack pracuje wiec sie nie obrazi jak podyskutujemy o paru szczegolach:

 

1. Za maly promien ramki

2. Nadkole z reflektorem sa czescia jednej powierzchni so poki nie sa sconnectowane z powierzchnia zderzaka wiec boje sie o ten trojkacik na renderze wyglada jakby ktos stuknal mlotkiem od spodu.

3. Wciecie w zderzaku chyba ma wiecej charakteru w orginale

4. Grill w zderzaku chyba powinien byc troche wiekszy i plytszy :)

5. Troche wiekszy promien przechodzacy w mniejszy az do pionu

6. Chyba tak wyglada bazowy surface blotnika

7. bardziej plynne przejscie

 

no to zamieszczam :)

 

hondabug.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po małej przerwie mały update :)

zrobiłem lampki, ale zapomniałem jakoś uszczelnić tylną klapę bagażnika :| taki szczegół :D jutro dam zbliżenie na lampkę bo dzisiaj już mi się nie chce czekać 15 minut aż się wyrenderuje :)

 

back.jpg

 

trzymajcie się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliżenie na obie lampki :)

 

lampat2.jpg

 

lampa6.jpg

 

zrobiłem trochę poprawek ale i tak jest jeszcze kilka niedopracowań :)

komentarze mile widziane :)[piwo]

 

P.S. czy ktoś mi powie dlaczego na lakierze pod migaczem przedniego reflektora robi mi się taka jakby kratownica ?? czyżby to była wina ilości sampli (min 1 max 2) ??

 

P.S.2. wieczorkiem prawdopodobnie zamieszczę render całości, chcę tylko dorobić loga i inne duperele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to muszę zwiększyć IOR :)

 

P.S. ktoś mi uświadomił, że pokazywanie takich zbliżeń to wywyższanie się i muszę mu przyznać rację :( bo w końcu liczy się cały model a nie jakieś tam pierdółki, więc żeby nie było, że się wywyższam (bo absolutnie nie o to mi chodziło) to od teraz nie będe już zamieszczał takich renderów... pozdrawiam [piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu wywyższanie się ?? Umiesz robić bardzo ładne, szczegółowe modele a na renderach pokazujesz jedynie efekt swojej ciężkiej pracy. Nie widzę w tym nic niepoprawnego.

Światełka są super. Coś jest chyba nie tak z materiałem rury wydechowej, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, znowu po nocy siedzę, już mi oczy wyskakują ale co tam :D update !!

 

na początku dałem czarny lakier (nie pytajcie czemu ta szyba taka dziwna bo sam nie wiem :P)...

 

1.jpg

 

ale wydaje mi się, że jednak taki jest ładniejszy :)

 

3.jpg

 

4.jpg

 

trzymajcie się [piwo]

 

P.S. jeszcze tylko kilka uszczelek i wnętrze [rotfl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loozack : jak wczesniej pisalem - lakierowanie i shading jest najgorszym zadaniem przy modelach statycznych. ;-))) Na tym etapie albo zepsujesz sobie prace cala albo ja tak dopiescisz, ze praca i model bedzie wygladala profesjonalnie i fotorealistycznie na finalnym renderingu . Nie jest to na pewno latwe. Niestety. Loozack: zostan przy czarnym lakierze ... to juz totalne wyzwanie - prawidlowy shading i refleksy przy tym kolorze !!!! wiem bo sam sie meczylem nad moim audi A4 avant w tej wersji kolorystycznej . ;-))) Nie idz na latwizne w stylu jakis naklejek i tekstur \"pseudo-rajdowych\" to amatorka . To jak zrobisz lakier i wszelakie zachowania refl/ref na nim zalezy od twojego podejscia. Ja trzymam kciuki ! ;-) keepin\' it real man !!!! don\'t give up !

 

pozdro

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Czaps: o naklejkach to ja nawet nie myslę, więc spoko :) ale ten czarny lakier sprawia, że na renderze widać tylko... czarną plamę :D więc ja już sam nie wiem :|

 

@ Klower: chodzi ci o materiał opon czy modelling ??

 

P.S. ponawiam pytanie, czy ktoś wie jak zrobić dobry (srebrny) materiał felg ?? bo ja wymiękam :) [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, kupiłem ale mi się nie mieści w skanerze :| no nie, kto odkupi ode mnie felgę ?? tanio ;)

a teraz mam inne pytanko, czy żeby było widać efekt GI to trzeba użyć fotonów ?? bo jak sobie tak dla picu właczyłem samo GI to nie zauważyłem żadnej różnicy (oprócz wydłużonego czasu renderowania :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jak skonczysz ja to maly tuning na deser????:)

Jakies dwa glosniczki 300mm w bagazniku jakis wzmazniacz. Oswietleni tego sprzetu. Obnizyc ja troche progi zmienic. Z przodu jakis zderzak, z tylu tez i na koniec spojlerek w amerykanskim stylu. Co???? No zrob to dla nas.:D

 

Ps. bedziesz robil ze \"stalym\" dachem czy skorzanym???? Dlaczego nie chcesz zrobic wnetrza????

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział, że nie chcę robić wnętrza ?? będzie wnętrze :) a dach (stały) robię dlatego, bo wydaje mi się, że lepiej z nim wygląda :) tuning może jakiś tam kiedyś zrobię, ale narazie to chce już ją skończyć i wziąć sięza co innego :] [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybym to ja sam wiedział :D codziennie mi coś innego do głowy przychodzi... ale na 99% to będzie coś z silnikiem :) zdrówko [piwo]

P.S. ehh, coś ostatnio nie mam czasu na Maxa... najpierw dwa dni kompa w ogóle nie miałem (nie dało się go uruchomić :(), a teraz ciągle jakieś zajęcia mam... ale prawdopodobnie od jutro znowu zacznę coś robić, myślę, że już niedługo ostatecznie skończę karoserię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za te moje niby przespane 3 dni (takie info zostawiłem w momencie jak mi net padł, następnym razem będe uważał co tam piszę... i tak dobrze, że nie napisałem, że jestem w kiblu [lol2]) ale tak naprawdę nie próżnowałem :) zrobiłem już \"zewnętrze\" i zabrałem się za wnętrze.. efekty niedługo wam pokażę, tylko nadrobie zaległości na forum :D [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to obiecane rendery :)

 

silver1.jpg

 

silver2.jpg

 

silver3.jpg

 

muszę jeszcze poprawić tą świecącą prawą lampę z tyłu, bo aż daje po oczach ;) ale jeżeli chodzi o modelowania \"zewnętrza\" to etap ten uważam już za skończony, teraz pozostaje mi tylko wnętrze (dopiero zaczynam więc efektów narazie nie pokażę :P;)) trzymajcie się [piwo] komentarze miło widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności