Skocz do zawartości

FINAL RENDER STAGE 1 kontra - VRAY - oraz MAX6 reviev


Rekomendowane odpowiedzi

:) Sorki mialem dzis ciezki dzien i jeszcze to Twoje \"ech\" przed ostatnim renderem i ten link do forum Finala, a poza tym naczytalem sie jeszcze smiesznych rzeczy o FR\'ze na forum V-Raya. Takze sie sam wq...lem i napisalem co o tym mysle.. Fakt moze troche przesadzilem, za co przepraszam. Proponuje rozejm i kontynuacje porownan [piwo]

 

Najlepiej to niech ktos zrobi scenke pod GI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

PRZEPROSINY PRZYJETE JA TEZ PRZEPRASZAM :) JESLI URAZILEM JAKIEGOS fr. dyskutujmy niedawno proonowalem wybrazie zdjecia (wnetrza lub czegos nei wiem) oswietlone ma byc naturalnie - ktos odtworzy scene w 3d scanline i wtedy wezmiemy sie do renderowalnia taki maly chelange... ale jakos to przygaslo bo nie bylo naturlanych fotografi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomieszczenia z duzymi powierzchniami okien wpuszczajacych duzo swiatla to rybka.

Problemy zaczynaja sie we wnetrzu z niewielka iloscia swiatla naturalnego gdzie scena rozswietlona jest glownie odbitym swiatlem rozproszonym.

Najlepsze efekty na skale przemyslowa daje stary dobry Lightscape. Tak sobie muslalem do czasu kiedy na everymotion.org nie zobaczylem scenki korytarz.jpg wyrenderowanej w Vray. Odpalilem to sobie... no i moi panowie BIG RESPECT PENdzel!!! Jestes mistrzem.

 

Ale ja mam cos trudniejszego.

Katowalem sie ustawieniami Brazila jakies 15 godzin i... wyszlo mi po 4 godzinach cos takiego w 800x600.

Kupa. To oczywiscie nie wina brazila tylko moja bo jestem projektantem nie specem od renderingow (no moze amatorem).

Ladne to nie jest wiec klientowi musialem pokazac rysunek odreczny.

Problem polega na oswietleniu sceny za pomoca odbitego swiatla arealight symulujacego swietlowki.

A oto opis.

Lazienka 7,5m2. Okno + skylight. 3 arealight symulujace oswietlenie ukryte nad sufitem podwieszanym dajace rozproszone swiatlo. 3 spotlight nad umywalkami. 9 spotlight we wnekach nad kibelkiem.

 

Nadal uwazam ze najlepiej wyjdzie to w Lightscape (ktorego nie znam niestety).

Moze ktos wyprowadzi mnie z bledu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu ladnie sobie testujecie... Na pierwszy rzut oka rzekl bym ze VRay jednak pozamiatal finala ta swoja cudowna \"miekkoscia\" renderu.

Z tego co tu zamieszczono VRay po prostu wypada lepiej i to widac.

Ja jakos jeszcze sie nie przekonalem do STAGE-1 bo po pierwsze i najwazniejsze mimo tylu usprawnien lsam rendering jest wolniejszy od starego dobrego STAGE-0 ze swoim superszybkim hybrydowym trybem \"Scanline GI\". Z dwojga zlego wydaje mi sie ze lepiej poczekac troche dluzej na wyliczenie samego GI i otrzymac szybszy rendering obrazu niz odwrotnie (wolniejszy render w trybie bucket). Zapewne moje podejscie zmieni sie gdy w przyszlosci nabede jakiegos procka z HT... Poki co Stage-1 zostawie sobie dla eksperymentow, a konkretne rendery bede robil na Stage-0.

 

Acha i jeszcze jedna niemila niespodzianka - ukochany X-dof (render FX) nie dziala z Stage-1 :( - brak jakichkolwiek oznak wyliczania efektu po zakonczeniu renderingu. Czy ktos z was sprawdzal inne plugi wystepujace jako Render FX ?

 

to tyle

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, teraz to mnie PENdzel powaliles :)

 

Udalo mi sie tylko 1 render zrobic testowy ale z koszmarnymi wynikami i czasem. Albo Max mi sie kopie albo sprzet, albo przez ta scene.. co chwila tylko komunikat o bledzie albo przy umieszczaniu swiatel albo przy renderingu albo w ogole bez powodu. I chyba bede musial to odlozyc na pozniej.

 

Ciekawe jak bedzie wygladalo z Texturkami.

 

Powodzenia [piwo]

 

Pozdrawiam

Gith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzucam 3 rendery po kolei

 

1) stage-0 rel. 1.6

2) stage-1

3) stage-1

 

niestety nie włączyłem sobie światła i te rendery to samo GI a światło jest na off, jutro rzuce takie jak trzeba dzisiaj mi się już nie chce :)

czasy nie podaje bo to zależy od procka a do tego liczy się efekt a nie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziwary

czy ma sens pokazywać takie odrazki z final 1 przecież widać że to strasznie słaba jakosc jak narazie to kiepskawo widze tego final render 1

Jestem ciekawy kiedy pojawi sie brazli 1.2

i wtey zobaczymy co i jak przydał by sie tez v ray 1.1 ale na to sobie jeszcze popczekamy tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello...jeżeli można tez poprosze o tą scenkę z łazienką :) chętnie spróbuje coś z nią zrobić ... pozdrawiam.

 

akdsn...tak przy okazji to gratulacje za aquaform...też brałem w tym udzieł ;)

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim dzięki za miłe słowa...

za scenę również...jak wróce z praktyk zobacze co dam rade wyciągnąć z tej sceny...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki...nie miałem za wiele czasu na to...gdyby dopracować to jeszcze, dodać troche detali wyszło by przyzwoicie...ale i tak nie jest chyba źle...pozdrowionka.

 

czas renderingu: 10min 15sek

renderer: max5 + FR 0.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki...nie miałem za wiele czasu na to...gdyby dopracować to jeszcze, dodać troche detali wyszło by przyzwoicie...ale i tak nie jest chyba źle...pozdrowionka.

 

czas renderingu: 10min 15sek

renderer: max5 + FR 0.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności