Skocz do zawartości

Obiekt 3D: sax tenor


krzyhhh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu klikam ten instrument. niestety idzie mi to strasznie wolno (to są efekty pracy od.. hm.. około 1 grudnia) . Dlatego też daję to na WIPa.. jako pewnego rodzaju mobilizacja dla samego siebie :) Mam nadzieję że nie będzie to najdłużej robiony wip. Na max3d .i że jakoś dam radę…

Dlaczego akurat to.. ? hm.. bo mam coś takiego na własność… baa.. nawet na tym gram ;)

A dlatego tyle czasu to trwa.. bo ilekroć spojrzę na to klapowanie… to nie wiem za co się zabrać…(nie chodzi o skomplikowane elementy.. ale o ich ułożenie) a chciał bym zrobić coś choć trochę realistycznego .

Jak na razie wielkim problemem dla mnie było zrobienie tych otworów.. w poly modelingu..

Niby banał.. ale jak dodawałem MS to siepało siatkę .. Ale jakoś z tego wybrnąłem. I nie ma aż tak wielkich zniekształceń ( a z resztą.. to będzie wszystko zasłonięte klapami i innymi detalami )

sax6.jpg

sax9.jpg

sax7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja też gram na saksie:D NIe wiem ale wydaje mi się że jakoś proporcje nie bardzo, nie za chudy on troche?? I Czara jakby troche za mała ;-) Ale może to tlyko tak się wydaje bo nigdy saksofonu bez klapek nie widziałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegę po fachu ;) co do czary to się zgodzę,ale jeszcze nie zwracałem na nią uwagi.. będzie większa .

co do ogólnego kształtu to powinien być dobry.. po wspomagałem się w tle printem . (też uważam że jakoś dziwnie to wygląda.. ale tak jest :) )

Teraz pracuję nad ustnikiem "B&S 230 " w sumie już gotowy.. ale czekam na render

.

.

.

. no już

sax10.jpg

i taki test materiałów..

ustnik.jpg

c&c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem modelować saksofony w ramach nauki modelingu, ale nie mogłem dorwać schamatów budowy. Będę Ci kibicował, bo to wdzięczny temat jest :) wygląda jedwabiście, aż się boję pomyśleć co bedzie jak skończysz.

 

PS Futerał też zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś mógł pokazać jak to oklapowanie wygląda na korpusie :P Wg mnie to klapa oktakowa jakaś taka przymała w porównaniu do podstawki na kciuk ale może mi się wydaje ;-)

I jeszcze jedno: te dwie 'dziurki' na klapy jakieś dziwne, wydaje mi się że powinny bardziej 'odstawać' od korpusu, mam nadzieję że wiesz co mam na myśli :)

JAki masz saksofon :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KdeZoo: futerału chyba nie... raczej zrobię stojak

Darmo: Nie przymierzam na razie do korpusu ... Robię najpierw detale na płasko.. mniej więcej poukładane jak trza... dopiero jak skończę detale to zacznę się bawić w dopasowywanie do korpusu (między innymi też scalowanie.. ;) )

Co do przycisku do klapy oktawowej.. to u mnie taka jest  (nie że mała… ale podstawka jest duża ;) ) ale jeszcze potem będę się bawił .

Ale dzięki wezmę to potem pod uwagę ;)

 

Co do saxa jakiego mam.. : dostałem na 18stkę od dziadka.. nówkę „ gattsby” (nie jest to nic specjalnego.. jakiś japończyk… no ale to prezent więc się cieszę ;) )

ustnik : „BergLarsen 6*„

stroiki : najczęściej RICO 2,5 … ale i 3.0 się zdarzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model fajny -- bardzo mi sie podoba --- co do samego sprzetu to nie mam pojecia o czym piszesz, ale fajnie ze sie na tym znasz i wiesz o co chodzi - i masz spoko dziadka ktory pomaga ci w rozwijaniu twoich pasji :D:D

 

mimo zawilej terminologi wery nice :D :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz spoko dziadka:D Nowy saksofon kupić tenorowy to niemały wydatek nawet jak to jakiś 'japończyk' Mój Dziadek to zawsze mówi do mnie "ty dalej grasz na tej trąbce?" i nigdy nie może zapamiętać że to saksofon :P

Ja bym Ci radził od razu po trochu przymierzać to i układac na korpusie bo potem może być naprawde cięzko, jak zrobisz te wszytskie rureczki i klapki ale rób jak chcesz ;-)

 

Trzymam ksiuki bo jak to zrobisz to naprawde fajnie będzie :D

Zain spirowałeś mnie bo już sam się zacząłem zastanawiać jak swojego alta BuffetCrampon zrobić ;) Pewnie kiedyś się za niego wezme bo futerał już jest :D

 

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himek : mini tutorial działania klapy oktawowej ;)

Klapa oktawowa : jest po to aby przejść do następnej oktawy ;) czyli dźwięków o wyższej częstotliwości (bardziej piskliwe). Czyli jak grasz kolejno : d1,dis1 ,e1 ,f1 ,fis1 ,g1 ,gis1, a1, b1,h1,c1,cis1 …. To teraz jadąc wyżej nutami klikasz oktawę i jedziesz dalej (odnowa palcowanie ale z oktawą)… i grasz coraz wyżej czyli d2,dis2 ,e2,f2, fis2 …. Itd. Itp. ;)

 

instrukcja6wb.jpg

 

mam nadzieje że sie nie pomyliłem :/ :)

i że wszystko już jasne :D

Darmo : hehe no futerał to już połowa sukcesu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo fajnie, mam na myśli to co robisz, bo co prawda nie interesuję się zbytnio muzyką, ale swego czasu chciałem mieć saksofona, lecz tak wyszło, że go nie mam, może kiedyś...

 

pozdrawiam, i tak trzymaj, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no calkiem fajnie ;)podoba mi sie stroik 2-1/2 ?? :) sam kiedys na tym probowalem grac, ale zostalem przy klarnecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe eax: co do klarnetu :) to też umiem na nim grać.. w sumie to na nim zaczynałem :)

(nie żebym był jakiś tam super muzyk.. bez przesady.. ;) po prostu próbuję wszystkiego co się da... i stanie mi na drodze )

heh i klarnet jest następny (koleżance obiecałem... więc zaklepane ;) )

 

 

nielot007: chwilka, już daje

pozdro

[+]

siatka . sorki .. ale nie chciało mi sie wszędize MS wyłączać.. dlatego jedną klapkę dałem z bliska

siatka9ge.th.jpg

siatka25ib.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam trabki teraz :) wychodze z takiego samego zalozenia jak ty, gram na tym co mi wpadnie w rece(gitara(klasyk,akustyk, pianino, klarnet nerwy ;) ) klarnet dostalem bo ktos juz nie chcial, a dobry porzadny niemiecki, no to szkoda go bylo to sobie troche "tutoriali" sciagnalem, palcowanie, i juz cwicze nat king cole'a ;)

 

zeby caly post nie byl OT;)

Najwiecej obaw mam co do materialu, dosc sporym problemem moze okazac sie zrobienie ladnego "pozlacanego" oryginalnego materialu, i moja mala sugestia nie rob materialu jak nowki wypolerowanej i wypucowanej, zrob taki pozdzierany z widocznymi ciemnymi przebarwieniami, postaw go w pokoju z punktowym oswietleniem, i obok jakies plytki analogowe z prawdziwym jazzikiem, troche kurzu drewniana podloga, otapetowana i pobrudzona sciana moze jakies stare zdjecie jazzman'a.... Tak bym to widzial ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update . (sorki że tak wolno;) ale szkoła się zaczęła :/ )

eax: ciekawy koncept ;) . na początku dam pewnie render nówki (tak na 13.03 potrzebuję ten model). Potem już w wolnym czasie na pewno się pobawię… Myślałem nad jakimś jazzmanem ( black men … kapelusik.. itd.i postarzę saxa) tak w ramach już nauki organiki.. ale jeszcze zobaczę.

sax195ad.th.jpg

[+]

kant czary jest nie skończony.. ostatecznie będzie zakończony takim zgrubieniem .. narazie tweety jadę od góry ;) czara to taka prowizora jeszcze. ale dzięki za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje nie wprawne oko to bardzo ładnie. jedyne co mi psuje efekt to rant od "otworu wylotowego" jest chyba za cienki (wygląda jakby można było nim kroić). pogrub rant i jak dla mnie oki :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zgadzam się z Tweetym. Też rzuciło mi się to w oczy. Sprawdziłem to (ja gram z kolei na alcie) i faktycznie nie ma szans, żeby krawędź była taka ostra. To strasznie wdzięczny instrument - też myślałem, żeby go wymodelować i również na samą myśl o klapach... Dlatego w pierwszej kolejności zabrałem się za bębny... (Dowcipy o perkusistach każdy zna... :) oczywiście bez urazy). Zyczę powodzenia!

 

PS Z drugiej strony to ciekawe jak wielu na tym forum jest muzyków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po małej przerwie ;)

model względnie skończony, kiedyś dokończe detale .. bo narazie muszę do jutra zrenderować jakąś scenke z nim (taki małe śmieszny konkurs szkolny ) nawet mam już coś .. ale to potem, bo wymaga małych poprawek

c&c

sax329jl.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Z drugiej strony to ciekawe jak wielu na tym forum jest muzyków...

 

No wiesz w końcu muzyka i grafika ma cos wspólnego, obie dziedziny to jakby nie patrzeć sztuka ;-)

 

Co do modelu to bardzo ładnie, naprawde super sobie poradziłeś z tym oklapowaniem, może i ja się kiedyś wezme za swojego saksa ;) Teraz porządne shadery i czekamy na render :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności