Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Silnik V2


KdeZoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dziergam ten model od kilku tygodni, ciągle mi brakuje czasu żeby dokończyć. Postanowiłem więc wrzucić go tutaj do WIPa żeby dostać kopa do roboty.

Jest to klasyczna "fałdwójka" :) silnik V2. Nie mam schematów i korzystam jedynie ze zdjęć znalezionych w sieci. Myślę, że proporcje udało mi się zachować odpowiednie. Póki co wstępne renderki w vrayu (w renderingu jestem totalną lamą, więc nie rzucajcie we mnie pomidorami :) )

 

Pozdrawiam, Kermit

vray009.jpg

vray010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Render w vrayu, dałem jakieś hdri ściągnięte z tego serwisu, materiał jeden to srebro też z tutka zamieszonego na max3d a drugi to jakaś modyfikacja tego pierwszego.

no ale generalnie robiłem step by step z videotutkiem evermotion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi wrazenie, nie ma co. "w renderingu jestem lama", szajse! to kim ja jestem? prze-lama? ;)

 

Dostajesz ode mnie kopa do pracy, mimo ze nic nie widze co mozna poprawic ;) elementy wygladaja na skonczone, chyba czas pobawic sie w ustawieniach vraya i wyeliminowac ziarno z renderow i mamy prosze panstwa dzielo sztuki.

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam już zrobioną ramę i bak, ale potem chwyciłem za ten silnik i mnie wciągnął. Wyszło na to że w ePoly jestem straszna dupa i po prostu uczyłem się tej techniki. Silnik zaczynałem z 5 razy :)

Cały motorek ma być klasycznym chopperem, ale póki co chcę ten silnik skończyć jako osobną scenę.

 

 

PS pozdrawiam ziomka z Poznania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z materiałami w vrayu, moze ktoś widział jakiegoś tutka dobrego z ustawieniami sceny z hdri i o tworzeniu materiałów? Główny problem mam w uzyskaniu cienia w załamaniach przy zachowaniu 100% reflection.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja kolorow - proby z materialami.

Problem na siatce mialem, juz sie z nim uporalem ale po prostu zrobilem czesc z bledem od początku. Może ktoś wie co było powodem tego zniekształcenia? Na cały obiekt nałożyłem autosmooth, wszystkie vertexy były zweldowane, sprawdzilem nawet ich współrzędne no i po prostu musiały tworzyć jednolitą płaszczyznę. Pewnie się nie dowiem nigdy co się tam działo, ale może ma ktoś pomysł co to mogło być.

111.jpg

vray025a.jpg

vray024a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jednego błedu to właśnie wkleiłem po to siatkę żeby pokazać o co mi chodzi, uporałem się z nim ale renderowanie w takiej jakości trwa godzinę, więc nie robiłem renderów poza poglądowymi.

Od strony skrzyni biegów (obrazek nr 1) rzeczywiście jest jakis błąd, ale to pod bębnem to jest łączenie i jest wsio ok. W stojaku nie wiem czego się dopatrzyłeś, dla mnie jest ok.

No i dół lakierowanej czerwonej części (obrazek 3) muszę sprawdzić, bo być może złapało tylko kawałek podstawy w odbiciu i tak dziwnie wyszło :)

 

Dzięki za wytykanie palcem, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie testuję DoF w vrayu, strasznie długo się to robi. Przy okazji sprawdzam maskowanie tekstury i unwrap UVW. Parę ciekawych efektów osiągnąłem, mam nawet pomysł jak wyteksturować lakierowane elementy. Jednak to strasznie pracochłonne dla kogoś kto się uczy dopiero korzystać z wynalazków takich jak unwrap i DoF :)

Wrzucam dwie próbki, parę znajdziecie też w dziale Texturing&Lighting

 

vray030.jpg

vray031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadry dałem takie bo chciałem przy okazji sprawdzić jak wyjdzie detal. Akurat to miejsce sobie upodobałem bo mam i najostrzejsze światło w scenie i mocno zacienione miejsca. Tak sobie szukam efektów i po trosze się uczę.

 

PS No i tylko ten fragment wyteksturowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem na 10,0 zapuszczę dziś w nocy trochę mniej, ateksturowałem całą miskę i chce zobaczyć jaki to da efekt. Tu chyba troche za duże mapy dałem bo w rodzielczości 1600x1600 żeby kaszy nie było. Zmniejszyłem do 1200x1200 i zobaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności