Skocz do zawartości

Pojazd 3D: BMW serii 3 [nauka modelingu]


SZAMPEK

Rekomendowane odpowiedzi

Heyah!

Opowiem Wam pewną historię. Robiłem sobie moją Mazdę 6 >notabene zabieszczoną na tym forum w dziale WIP

Serdeczne dzięki za każdą pomoc. Oddaję się w wasze ręce!

 

----> bierzący progress:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

szczerze mówiąc to dziwnie zaczynasz, rozumiem, że chcesz najpierw złapać proporcje i ogólną sylwetke samochodu no ale to kompletnie nic narazie nie przypomina.

 

a co do trójkątów to najprawdopodobniej zniknęłyby jakbyś zagęścił siatke (czytaj: zaczął naprawde modelować ten samochód) bo teraz to one ci w niczym nie przeszkadzają. aha i nie jest tak, że trójkątów nie może być w siatce, czasami nie ma innej możliwości

 

np: jeśli wytniesz nadkole z przodu to ten trójkąt łatwo zlikwidujesz

 

pozdrawiam

 

edit:

jak sie chcesz pozbyć tych trójkątów na tym etapie, choć szczerze nic to nie zmieni, to zwelduj dwa wierzchołki tego trójkąta i już.... wiem wiem głupia odpowiedź :P ale problem też nie najwyższych lotów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to na te trójkąty przy bocznych szybach nie zwracaj narazie uwagi, usuniesz je jak bedzie robił szyby. A co do tego przy przodzie to radze ci wyciąć najpierw nadkole a potem myśleć, ale może sie myle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX za posty - widze że zainteresowanie wątkiem całkiem spore. Dzisiaj i jutro nie zapodam raczej nic bo... 100dniówka. Tak ze wiecie. Nie mniej jednak cos tam na przodzie jeszcze porobiłem, ale wsio to zapodam chyba dopiero we wtorek. Może uda mi sie z tego wątku zrobic cos na wzór tutka.

Szczególne dzięki za wszystkie rady - mieliscie racje, w praciu czesc tych trójkątów poznikała

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zgodnie z obietnica zamieszczam efekty dalszej pracy - wiele tego nie ma, ale zrozumnie: 100dniówka, olimpiada z fizy :/ - a tu jeszcze maturka za pasem :D

Czekam na konstruktywną krytyke...

 

new19yf.jpg

new20ke.jpg

new39hc.jpg

new47sg.jpg

new56nd.jpg

new65by.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7demon - thx za uwage - poprawiłem już to. Troszeczke problemów nastręczył mi znaczek, ale mam nadzieje, ze jakos sie z tym uporałem. Zrobiłem próbnego chamfer'a - nawet nie źle wyszedł, ale to potem :D Czekam na uwagi dotyczace siatki.

ps. thx za posty :D

ps2. co znaczy takie cuśik, że sie "jest na dobrej drodze"??

 

new14qv.jpg

new29ki.jpg

new31ee.jpg

new43iv.jpg

new55uo.jpg

new64lv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, BMW in progress... Zacząłem tył, ale jeszcze musze go dopracowac... jak skończe to go wrzuce... a póki co, zamieszczam małeso speed'a, dla którego szkda mi zakładac nowy wątek, a którego zrobiłem, żeby chociaż na chwilke oderwac sie od BMW. Mam nadzieje, ze sie wam spodoba >mam takiego na biurku;p

dino4ev.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX panowie! Mój to z jakiejś skleiki jest :/ Ale jak już pisałem, ostatnio troche grzebałem... Grzebałem przy samochodzi i pomyślełm, ze co mi zależy, wypuszcze co mam w eter. I oto kilka obrazeczków obrazujących obecny progress...:

new45lu.jpg

new50xb.jpg

new62dr.jpg

new71gh.jpg

render13km.jpg

render21vk.jpg

 

Pozdro for All...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze, taki komplement z ust .:qba:.'y... nie wiem co powiedziec... - od takich komplementów to mi sie może w głowie poprzewracac, lepiej błedy wytykajcie ;p

A tak btw, tylnie światła to jak się robi najlepiej, ręcznie - materiał każdej częsci, czy porządną teksturką??

Cya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności