Skocz do zawartości

Problem ze wzrokiem - moze ktos pomoze ?


Drakula

Rekomendowane odpowiedzi

Pablonardo: nie przejmuj się. to jest związane z liczbą czopków przystosowanych do odbioru barwy niebieskiej. w jednym oku masz ich odrobinę więcej (widzisz bardziej na niebiesko) a w drugim odrobinę mniej.

 

Z serii co cię dopadnie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaskra

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82owstr%C4%99t

http://pl.wikipedia.org/wiki/Za%C4%87ma

poza tym bóle pleców, zwyrodnienie kręgosłupa, stawów, nadwaga, miażdzyca, podwyższone ciśnienie krwi etc. słowem każda choroba jaka gorzi pracownikowi umysłowemu (czytaj: siedzącego 8h za biurkiem)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no przepraszam panie doktorze Hindusie ale jesli mi Pan że Światłowstręt (powodowany min. przez schorzenia tęczówki, zapalenia spojówek, zranienia rogówki, które to mogą powstać przy pracy z monitorem), to nie choroba "monitorowa" to co to jest? koklusz?

natomiast jaskre powoduje min. wzrost ciśnienia w głace ocznej. a co reguluje ciśnienie w gałce ocznej? przeźroczysta wodnista ciecz wypełniająca przednią komorę oka. wytwarzana jest ona w wyrostku rzęskowym w komorze tylnej oka i przez komorę przednią oka uchodzi kanałem Schlemma do układu żylnego, brak zakłóceń obiegu gwarantuje utrzymanie stałego ciśnienia wewnątrzgałkowego. pojawienie się nierównowagi między produkcją i odpływem cieczy wodnistej powoduje wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego. zaś jednym z zakłóceń obiegu może byc np. miażdzyca czy podwyższone ciśnienie krwi, związane bezpośrednio z pracą porzy monitorze.

 

sam więc widzisz, że jeśli promieniowanie monitora bespośrednio nie oddziałuje na głakę oczną, to wcale nie nie jest powiedziane, że nie zapadniesz na którąkolwiek z wyżej wymienionych chorób.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to co opisał Deus juz za wiele nie pomoze, ale inni - noscie okulary, khem, - powaznie, nawet nie majac wady wzroku - noscie zerowki. Dobre szkla okularow sa niezlym filtrem dla oczu - przede wszystkim zatrzymuja idacy od monitorow kurz - zaskoczy was jak szybko okulary potrafia pokryc sie syfem - bez okularow to wszystko trafia prosto na oczko. W okularach po jakims czasie nawet nie trzeba specjalnie kropelek uzywac.

 

salutt

dziadek stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nazywam sie doktor hindus lekarz medycyny - no tak tweety przeczytaj dokładnie mój poprzedni post nim mi na garba naskoczysz :] - jaskra nie powstaje od 8h przed monitorem czy przy biurku ale jest powikłaniem takich chorób jak np wspomniane przez ciebie za wysokie ciśnienie - a to jest wielka róznica !! od siedzenia przed monitorem nie zdobedziesz jaskry jesli np nie bedziesz miał miażdzycy (nie będziesz wpieprzchał masła na sniadanie etc + np zawze rano i wieczorem 2 godziny treningu) i mozesz siedziec do oporu - powikłanie a nie przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek stal: a skad Ty szerloku mozesz wiedziec czy cos mi jeszcze pomoze, czy nie ? Jestes okulista i potrafisz przedstawic jakies dowody na popracie swojego posta, czy poprostu wyglaszasz swoje IMO bzdurne opinie ?

 

 

Pablonardo: to jest jak najbardziej normalne. Z tego co pamietam, to jest to efekt, ktory pozwala widziec swiat w "3D". Porownywane to jest z okularami do np. filmow czy zdjec 3D (takie zielone-czerwone :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muchomor

Hej!

 

Wiem, że pomysł może wydać się Wam dziwny, no ale...

Generalnie na dolegliwości z oczami jaskrą, pomaga... stanie na głowie...

Trzeba się tego nauczyć ale regularne ćwiczenia powinny zniwelować dolegliwości.

Ponadto, należy koncentrować bardzo często wzrok na czymś oddalonym daleko od nas np. drzewie za oknem...

No i jeszcze w ramach ćwiczeń kierować gałki oczne tak jakby robiąc lekkiego zeza do góry, czyli tak jakbyśmy chcieli popatrzeć nad nos.

Wtedy to poruszać zaczną się mięśnie, których normalnie się nie używa, bo spogląda się raczej w dół.

 

Pozdrawiam

muchomor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus: khekh, coz, wybacz, nie chcialem Cie jakos osobiscie urazic - to ogolna uwaga na temat siedzenia przed kompem i higieny wzroku - bynajmniej nie wymyslona przez mnie.

Khekhe, i rany, nie, nie jestem okulista, jedynie starszawym okularnikiem, ktory sie nalazil do okulistow dziesiatki razy w zyciu.

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus moze troche pozno ale przynajmniej powiem cos co dziala :)

 

Bylem tu i tam juz nie bedę wyszczegolnial bo znowu ktos zacznie mnie opieprzac ;) pzdr

 

A wiec glownie chodzi o to ze pani doktor przypisala mi cos takiego :

 

Ocuvite Lutein troche drogi za 20 tabletek 15 zl a opakowanie okolo 60-70zl , sa to specjalne witaminy dzialajace na przepuszczalnosc siatkowki i poprostu wszystkie objawi przeszyly mi zupelnie wlacznie z bolem i pieczeniem oczu :)

 

Niestety te tabletki chyba podwyzszaja mi cisnienie i czesciej mnie baniak boli, ale wole miec sprawne oczy niz glowe (lol) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus, nie czytalem calego watku ale napisze cos od siebie

 

moze masz jakas chorobe ze lzawieniem badz po prostu z teczowka albo tym drugim wypuklym na oku (lekko zalamana, przechylona)

 

Moze masz slabe swiatlo w domu, za mocne, za zimne/cieple, za blisko, moze zly monitor, moze zla dieta. Jedz do jakiejs porzadnej kliniki okulistycznej. Ze wzrokiem nie ma zartow. Maxa z lektorem do powierzchni jeszcze nie wymyslili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus o dziwo zaraz po przyjsciu do lekarza moja szanowna pani doktor powiedziala mi ze jednak sie wstrzyma z wyslaniem mnie do szpitala i zapisala mi dokladnie to co podales w linku , dzisiaj widze normalnie po okolo 5 dniach zazywania ;)

 

Nie sa one na recepte mozesz je kupic normalnie bez problemowo.

 

btw. DODAM jeszcze cos waznego moja doktor wspomniala tez o tym ze jest to NIESTALA wada wzroku (czyli odwracalna) , z tego co udalo mi sie zrozumiec z tego calego doktorowego zargonu to chodzi o plamke zolta czy cos w ten desen i ona wlasnie robi takie jaja przy nie doborze witamin, np jezeli jesz malo owocow i warzyw. Po 2gie nie leczone to gowienko prowadzi do calkowitej slepoty wiec polecam mimo wszystko odwiedzac lekarza specjaliste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy, a po co mi max? szop uber alles! :P

 

 

Klicek: do doktorówny ide w kwietniu, bo wtedy dopiero sa terminy :/ Jak dalej nic ciekawego nie powie, to jade gdzies dalej. Jutro zaopatrze sie w tabletki - zobaczymy czy pomoga :)

 

btw - dostales jeszcze jakies leczenie? czy tylko tabletki? jakie zalecenia dot. lykania tabletek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecenie proste raz dziennie naczczo czyli zaraz jak wstaniesz i nie zdazysz dojsc do wc sie odlac to w tym czasie musisz jedna polknac :)

 

Tak dostalem tylko te tabletki + chodzenie na mierzenie cisnienia galek ejsowych jezeli dowiem sie czegos wiecej bede informowal na bierzaco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty deus a może ty masz zwyrodnienie plamki żółtej ?

odnosnie terminu to jak nie chcesz czekac to pojedz do innego okulisty moze lepiej trafisz z miejscami.

 

Dobra to moze mi poradzicie - poza mętami które mnie męczą od 7 miesiecy - tak mi sie zaczęło razem z problemami z jelitkami - tzn nie męczą ale od 7 miesięcy ich raczej nie ubywa :] ostatnio dszo mi takie uczucie mrygania obrazu takich rozbłyszczków kurde nie wiem jak to napisac :] na obwodze oczu w rytm tetna :| troche to dziwne i nei przeszkadza ale co by sie nei okazało że to jakaś jaskra czy inny badziew - 4 miechy temu lekarz mnei badał tj okulista ale powiedział ze to normalka z mętami jak sie choruje na jakies choróbska a ze nawet zdrowi ludzie to mają. Tylk ojak teraz doszły te mrygania to sie przestraszyłem - moze to od serca - problemy z cisnieniem , 7-8 godzin przed monitorem, brak wychodzenia na dwór od roku gdzies tak :] tzn zdarza mi sie wyjsc po np zupe do sklepu ae potem wracam i komputer, no i co najgorsze od roku sie dołuje tymi jelitami i moze to spowodowało mi problemy z tym seruchem - cisnienia, czesto takie gniecenia, ekg norma itd leki na nacisniene - metocard, niby ma obnizac i obniza bo tetno spada mi do 60 / minute :] ale nawet przy tak niskim tetnie te mrygania mi sie zdarzaja - czy pomimo niskiego tetna mozna miec nadcisnienie ? słyszałem ze to sie strasznei długo leczy itd - staram sie nie dołowac itd ale nei zawsze jest to jak zrobic tymbardziej w zime :] co o tym myslicie ? mozliwe ze przejdzie jak sie wezme za swieze powietrze, mniej stresu itd ? czy juz sie składac w hamonijke i do gleby ? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek Stal -> LOL właśnie uświadomiłeś mi dlaczego niedotykając okularów mam na nich ciągły syf (może to też być kwestia tłustych rzęs ale raczej rzęsy mam od wewnętrzej strony okularów ;)). THX

 

hindus -> mi czasem pulsuje (nie skacze) powieka. Fajne uczucie ;)

 

Tak ogólnie, to miałem swego czasu problem z oczami, że zaczynały mnie ni stąd ni z owąd szczypać. Ale tak strasznie, że nie mogłem oczy mieć otwartych i mi strasznie łzawiły. Okazało się, że miałem coś nie tak z wilgotnością panującą w oku, dostałem jakieś tam krople i przeszło.

Bryle noszę od....14 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to jak chorobowo to ja tez:

 

czy jest to smiertelne i czy dostane zawalu?

 

czasami mam cos takiego ze czuje cos w stylu ucisku na sercu, prawie jakby mi zaraz mialo stanac, ciezko to okreslic, ani klucie, ani dretwienie, w sumie cos jak chwilowa miejscowa utrata hmmmm cholera wie,

 

zaczelo sie to z rok temu jak przepilem sie kawa i cola, ale teraz non stop pije kawe rano. mam to caly czas choc czasem zanika, a czasem (jak ostatnio) potrafi serio dokuczyc (jakbym mial zaraz zejsc),

 

czy juz umieram czy to tylko stres i powinienem wyjechac na bezludna wyspe na tydzien i powinni mi zabrac zegarek?

 

bez kitu, serio pytanie acz ciezko opisac syndromy

 

btw: palilem 8 lat (nie pale tydzien, ale to nie zdrowotnie tylko cos innego hehehe)

pije weekendami, i czasami piwko w tygodniu (zadnych hardkorowych flaszek whisky)

 

i nie polecajcie lekarza co mi zabroni picia i kobitek hehehe

 

wczesniej myslalem ze to cos jest od siedzenia przed kompem, szczegolnie p0ozniej jeszcze odczulem jak postawilem tv obok monitora, ale teraz mam lcd wiec promieniowanie odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus, a prywatnie do okulisty nie da rady?? przeciez to porabane ze trzeba tyle czekac do okulisty :|. Chociaz u mnie tez tak jest (i przypuszczam ze prawie wszedzie)

 

Ja co prawda okulary nosze od 8 lat, ale nic powaznego ze wzrokiem nie mam (maly zez rozbiezny), a powieka tez mi czasem pulsuje i przyznam ze mi takze sie to podoba :D

a co do tego zeza...jak nie mam okularow to oczy mi od razu lzawia i slabo widze, na szczescie nie widac u mnie wcale tego zeza :], ale cwiczyc i tak musze

ostatnio biore witaminki Centrum, sa tam w skladzie te odpowiadajace za wzrok wiec moze tez cos tam da

pzdr

 

czasami mam cos takiego ze czuje cos w stylu ucisku na sercu, prawie jakby mi zaraz mialo stanac, ciezko to okreslic, ani klucie, ani dretwienie, w sumie cos jak chwilowa miejscowa utrata hmmmm cholera wie

ostatnio mialem to samo, dokladnie 2x pod rzad w ciagu 10 min a potem na nastepny dzien

naprawde myslalem ze padne, poczulem tylko takie jakby mocne uderzenie w klatke piersiowa i tak jakby serce mi stanelo (pisze calkiem serio)

balem sie ze to zawal, ale ani nie pale i na dodatek prowadze aktywny tryb zycia :| (duzo biegam, gram)

nie wiem co to moze byc...kawe pije tylko w niedziele w sumie...

a to co opisalem wydarzylo sie tydzien temu w niedziele i w poniedzialek;

 

ogolnie to mam chyba czasem problem z nadcisnieniem (jak bylem u lekarza to sie przerazila moim cisnieniem i kazala mi isc na badania - ale to olalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy nie mysle ze sciemniam ale ja mam podobne objawy przy najprawdopodobniej nadcisnieniu - wstaje np rano z łózka szybko i taki cięzar na klacie jak bym wogóle nie oddychał czy coś - ale nie zawsze plus takie jak by kołatanie serca - jak by sie zatrzymało na chwile i potem silniejsze uderzenie nawet czasami mam dziwne uczucie z przełykiem :| wiem że gdzie serce a gdzie przełyk , biore leki na nadcisnienie i jest jak by lepiej - tzn nie mam tkaich skokow cienienia ale zyje w ciagłym stresie i mysle ze to naprawde moze doprowadzic do takiego czegos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus: na problemy z jelitami i inne polecam ci ALVEO http://akuna.to.pl/

przepraszam za reklame ale chce pomóc

nie jest to tania sprawa ale przynajmniej działa a widać to juz po 2 tygodniach ... wiem bo wszyscy u mnie w domu to pijemy :)

poczytaj dokładnie o jego właściwościach bo warto, i co ważne są to naturalne ziółka a nie jakieś chemiczne prochy które pomogą na jedno a zaszkodzą na coś innego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stalem sie szczesliwym posiadaczem cudownych tabletek rekomendowanych przez Klicka :P

 

 

Klicek, mam jeszcze jedno pytanie: czemu Ty bierzesz jedna tabletke przed laniem, a na ulotce wskazane jest branie dwoch w trakcie posilkow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stalem sie szczesliwym posiadaczem cudownych tabletek rekomendowanych przez Klicka :P

Mlode pokolenie narkomanow. Jeden poleca drugiemu. Hehehehe

illy nie mysle ze sciemniam ale ja mam podobne objawy przy najprawdopodobniej nadcisnieniu - wstaje np rano z łózka szybko i taki cięzar na klacie jak bym wogóle nie oddychał czy coś - ale nie zawsze plus takie jak by kołatanie serca - jak by sie zatrzymało na chwile i potem silniejsze uderzenie nawet czasami mam dziwne uczucie z przełykiem :|

wiesz, ja moge jeszcze dodac ze jest to taki uczucie (bo bol nie) jakby promieniste (przepraszam ale mysle syntetycznie, stad takie okreslenie). Ale skoro to juz trzecia osoba co ma cos takiego to znaczy ze chyba nie umre w przeciagu roku. Co nie znaczy ze do lekarza sie nie wybiore. Moze bede miec szanse na zmiane kategorii w woju hehehe. Albo jakies zwolnienia lekarskie hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak juz kazdy mowi o swoich dolegliwosciach to i ja sie podziele ;) z oczami raczej nie mam problemow chociaz sa bardzo wrazliwe, czesto dosc dlugo lzawia, szczegolnie jak gdzies ide (na zew.) wkurza jak cholera. ale ni otym chcialem pisac, najwiekszy problem mam z palcami u jednej dloni. dokladnie 3 palce liczac od lewej, lewej dloni. o co chodzi?, o to ze te skurczybyki mi czesto poprostu dretwieja, robia sie cale biale a paznokcie (skora pod nimi) fioletowa, jednym slowem krew mi nie dochodzi. dzieje sie to na doslownie 2-3 min, no moze 4-5. ale ^%@$!^ denerwuje. na poczatku czuje mrowienie w palcach, nastepnie dretwienie i koloruja mi sie palce na bialo, a na koncu w ogole ich nie czuje i po jakims czasie przechodzi, czasami mam tak 2 razy na dzien. cholernie to wkurza, szczegolnie jak pykam sobie w cs'a a za chwile nie czuje jak wciskam przycisk myszy. masakra. nie wiem co to moze byc. do lekarza sie zbieram juz prawi miesiac. poprostu nie lubie lekarzy.

spotkaliscie sie moze z czyms podobnym. dodam ze lubie sobie "machnac" tabaczke ale to pewnie nie ma nic wspolnego z tym problemem

pozdrawiam

cholera, zapomnialem napisac o jednym zdarzeniu z moimi galami

kiedys sie obudzilem z cholernym bolem oczu, ale byl @#!$$!@ intensywny. to bylo uczucie jak by ktos sciskal ci galki oczne w dloniach i to najmocniej jak potrafil. kazde poruszenie oczami w jakas strone tylko nasilalo bol. musialem przespac caly dzien bo nie szlo wytrzymac, a byla to niedziela i nie mialem jak isc do lekarza, ale cholernie sie wystraszylem, mowie kur.. trace wzrok ale mimo wszystko pomyslalem ze pewnie przejdzie, no i caly dzien przespalem, nastepnego dnia nic podobnego nie czulem. dziwne, do tej pory nie wiem co to moglo byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus, a nie boisz sie ze sobie cos nawalisz? nie warto chocby jakos sie skonsultowac z lekarzem? wiele lekow mimo ze sa bez recepty moga powaznie zaszkodzic; teraz wciskaja ludziom wszystko...chyba im zalezy zeby nas pozabijac :];

illy, hindus, a co do tego przypadku to ja tez sie chyba wybiore na badania, bo jednak lekcewazyc tego nie chce, a zyc w niepewnosci tez glupio :)

 

Edit: Karlos18 wiem ze jednym z obajwow cukrzycy jest dretwienie palca (tego obok malego, nie wiem jak sie nazywa) lub palcow oraz zwiekszenie apetytu; ale to moze byc milion innych chorob, moze jakies genetyczne??

 

btw. niedlugo bedzie trzeba stworzyc odrebny dzial Porady lekarskie albo dolegliwosci, hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to by sie zgadzalo ze mam cukrzyce. ku@#$ ! od jakis paru miesiecy czuje sie jakos zdezelowany, non stop spie, czuje sie zmeczony i nic mi sie nie chce robic, nawet przestalem w siedziec w maxie, a poprostu zakochalem sie w grafice 3d. na nic nie mam ochoty i dodatkowo pewnie zawale ostatnia klase w liceum (bedzie replay). nic tylko sie powiesic

a jeszcze jedno, wiecie moze jaki wplyw ma na czlowieka przebywanie w pokoju z czarno bialymi scianami? bo z tego co przeczytalem to mozna sie czuc w nim pozadnie przygnebionym. i ja wlasnie sie tak czuje. widzieliscie moze u kogos tak zrobiony pokoj? sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej karlos18, tak tylko napisalem, duzo objawow sie powtarza w roznych chorobach, a co do cukrzycy to na 100% pewien nie jestem, tak tylko slyszalem; z tymi palcami jest bardzo nieciekawie, bo przygnebienie to raczej nic powaznego (choc tez moze byc),

i Ty tu chlopie sie nas nie radz tylko lec do lekarza, zebys potem nie zalowal!!! tez nie lubie nawet wchodzic do szpitala, ale na Twoim miejscu bym sie przelamal....to naprawde juz nie sa zarty

przeciez nic tym nie stracisz, a tylko zyskac mozesz

a z tymi scianami to nie wyobrazam sobie mnie w takim pomieszczeniu, jakos tak...dziwnie :/

Deus - fajne podejscie, ale lepiej tez zasuwaj do lekarza!!! ale juz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku czuje mrowienie w palcach, nastepnie dretwienie i koloruja mi sie palce na bialo, a na koncu w ogole ich nie czuje i po jakims czasie przechodzi,

zainstaluj nowe sterowniki hehehe, a na serio to moze gimnastyka, rozciaganie itd, w koncu cos takiego poprawia krazenie

kiedys sie obudzilem z cholernym bolem oczu, ale byl @#!$$!@ intensywny. to bylo uczucie jak by ktos sciskal ci galki oczne w dloniach i to najmocniej jak potrafil. kazde poruszenie oczami w jakas strone tylko nasilalo bol. musialem przespac caly dzien bo nie szlo wytrzymac, a byla to niedziela
czlowieku! to sie nazywa kac i swiatlowstret :) a serio to prawdopodobnie przemeczony byles i niewyspany, tez to mialem, szczegolnie po maratonach, do tego cholerny bol glowy (cos jak mocna migrena)

illy, hindus, a co do tego przypadku to ja tez sie chyba wybiore na badania, bo jednak lekcewazyc tego nie chce, a zyc w niepewnosci tez glupio
Odwiedz moj nagrobek na cmentarzu gdynia-witomino ;p

Deus, a nie boisz sie ze sobie cos nawalisz? nie warto chocby jakos sie skonsultowac z lekarzem? wiele lekow mimo ze sa bez recepty moga powaznie zaszkodzic; teraz wciskaja ludziom wszystko...chyba im zalezy zeby nas pozabijac :];
W zyciu nie wzialbym ambitniejszego leku niz polopiryna albo krople do oczu. Wole skonsultowac z lekarze bo cholera wie czy nie mam na cos uczulenia (patrz ludzie uczuleni na penicyline itd)

btw. niedlugo bedzie trzeba stworzyc odrebny dzial Porady lekarskie albo dolegliwosci, hehe
Raczej dyzurnego lekarza max3d.pl. Ktos studiowal medycyne? To na shouta na dyzur ;p

Poza tym - kazdy z nas kiedys umrze. Przynajmniej bede wiedzial co zrobilem zle =)
Dzieki, pocieszyles mnie!

no to by sie zgadzalo ze mam cukrzyce. ku@#$ ! od jakis paru miesiecy czuje sie jakos zdezelowany, non stop spie, czuje sie zmeczony i nic mi sie nie chce robic, nawet przestalem w siedziec w maxie, a poprostu zakochalem sie w grafice 3d. na nic nie mam ochoty i dodatkowo pewnie zawale ostatnia klase w liceum (bedzie replay). nic tylko sie powiesic
To sie nazywa geek'ostwo hehehhe. Ale na serio to przykoladaj sie i skoncz sernior-class

a jeszcze jedno, wiecie moze jaki wplyw ma na czlowieka przebywanie w pokoju z czarno bialymi scianami?

czerwony pobudza, zielony uspokaja, ale tak specjalnie sie nie znam, sam chce zrobic czarne napisy na bialych scianach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej dobra jak juz sie bawimy to sie bawmy ;)

 

kto pomoze ziagnozowac wyniki ? powiedzieli mi ze ob jest w normie ale w necie jest napisane ze ob dla zdrowego kolesia ponizj 60 wynosi do 8 a u mnie jest jakis dziwny wynik z sleszem(łamane) czy to znaczy ze mam ob 11 ? to po kiego diabła piszą ze mam nome (w szpitalu) moze sie nie znam ;)

 

ok wyniki:

 

OB po 1 godz. 11/26 mm

 

morfologia: WBC:7,1 K/ul,RBC:4.86 M/ul,HGB:14,7g/dl,HCT:41,8%,MCV:86,0 fl,MCH:30,2pg, MCHC:35,2g/dll,PLT:283 k/ul

 

mocz : color-yellow clarity : clear

GLU:/-/ KET:1,5mmol/l, SG:1,025 pH:5.0 PRO:/-/ UGB:3,2 umol/L, nabł.wiel.poj. LEU:11 w 1ul,Eśw. i wykł.28 w 1ul

 

glukoza:95mg/dl,

CL:99m/Eq/l, Na:142m/Eq/l,K:4,09m/Eq/l

ekg : rytm zatokowy, miarowy 85/,. Normogram. Wyżne odejście pkt J z uniesieniem ST w V3.

 

mam rozumieć ze OB nie mam w normie tak ? sprawdzam w internecie i napisane jest że norma jest do 8 a ja mam 11 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak juz kazdy mowi o swoich dolegliwosciach to i ja sie podziele ;) z oczami raczej nie mam problemow chociaz sa bardzo wrazliwe, czesto dosc dlugo lzawia, szczegolnie jak gdzies ide (na zew.) wkurza jak cholera.
lol, tez to mam, czasami jest niezły przypał jak idę ulicą a oczy mi łazawią jakbym płakał, strasznie wkurzające to jest :/

 

 

najwiekszy problem mam z palcami u jednej dloni. dokladnie 3 palce liczac od lewej, lewej dloni. o co chodzi?, o to ze te skurczybyki mi czesto poprostu dretwieja, robia sie cale biale a paznokcie (skora pod nimi) fioletowa, jednym slowem krew mi nie dochodzi. dzieje sie to na doslownie 2-3 min, no moze 4-5. ale ^%@$!^ denerwuje. na poczatku czuje mrowienie w palcach, nastepnie dretwienie i koloruja mi sie palce na bialo, a na koncu w ogole ich nie czuje i po jakims czasie przechodzi, czasami mam tak 2 razy na dzien. cholernie to wkurza, szczegolnie jak pykam sobie w cs'a a za chwile nie czuje jak wciskam przycisk myszy. masakra. nie wiem co to moze byc. do lekarza sie zbieram juz prawi miesiac. poprostu nie lubie lekarzy.

a marzną ci mocno ręce zimą ? jeżeli tak to znaczy że jesteś niskociśnieniowcem, nie pij kawy, ale szamaj dużo czekolady, conajmniej tabliczka dzainnie, oraz jedz urozmaicone posiłki, dużo ryb i owoców.

 

Moim największym problemem, jest moja skleroza, jest tak niewyobrażalnie okrótna, że ja nawet wolę nie myśleć co ze mną będzie na starość.

Narazie staram się jeść dużo czekolady i ryb, o dziwo trochę to pomaga na pamięć a przy okazji łagodni trochę objawy mojego niskiego ciśnienia, z którym tez mam jazdy, juz kilka razy pielęgniarki, mierząc mi ciśnienie stwierdzały, że wg wszelkiej wiedzy medycznej to przy takim ciśnieniu nie mam prawa rozmawiać z nimi tylko powinienem leżeć nieprzytomny :D

Domowy ciśnieniomierz zawsze podaje wynik, przy którym w instrukcji załączonej do niego jest napisane "połóż się z nogami podpartymi lekko wyżej niż głowa i niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kilka razy pielęgniarki, mierząc mi ciśnienie stwierdzały, że wg wszelkiej wiedzy medycznej to przy takim ciśnieniu nie mam prawa rozmawiać z nimi tylko powinienem leżeć nieprzytomny
He is the choosen one !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Razor, tym tekstem mnie rozbroiles "juz kilka razy pielęgniarki, mierząc mi ciśnienie stwierdzały, że wg wszelkiej wiedzy medycznej to przy takim ciśnieniu nie mam prawa rozmawiać z nimi tylko powinienem leżeć nieprzytomny" :) :) :) wyobrazam juz sobie miny tych pielegniarek ;)

wlasnie najczesciej robi mi sie to z palcami jak przyjde z dworu (zimno) albo jak myje rece w cieplej wodzie, zaraz po tym mam biale jak trup paluchy. no kawy sporo pije, bo gdyby nie kawa to juz w ogole bym spal 18h na dobe. masakra. a Razor masz jakies dolegliwosci z tytulu niskocisnieniowca? nie jestes ospaly albo wiecznie zmeczony, czy cos w tym rodzaju ?

a z tym lzawieniem oczu to faktycznie czasami siara jest ;) najczesciej to mam jak np wpadnie mi cos do oka, troche polzawi, przejdzie, wychodze na zew i znowu lzawia a jak jest duzy wiatr to juz w ogole jest masakra, prawie nic nie widze a lzy plyna strumieniami :) niezla jazda, ludzie sie fajnie patrza na takiego delikwenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej dobra jak juz sie bawimy to sie bawmy ;)

 

kto pomoze ziagnozowac wyniki ? powiedzieli mi ze ob jest w normie ale w necie jest napisane ze ob dla zdrowego kolesia ponizj 60 wynosi do 8 a u mnie jest jakis dziwny wynik z sleszem(łamane) czy to znaczy ze mam ob 11 ? to po kiego diabła piszą ze mam nome (w szpitalu) moze sie nie znam ;)

 

ok wyniki:

 

OB po 1 godz. 11/26 mm

 

morfologia: WBC:7,1 K/ul,RBC:4.86 M/ul,HGB:14,7g/dl,HCT:41,8%,MCV:86,0 fl,MCH:30,2pg, MCHC:35,2g/dll,PLT:283 k/ul

 

mocz : color-yellow clarity : clear

GLU:/-/ KET:1,5mmol/l, SG:1,025 pH:5.0 PRO:/-/ UGB:3,2 umol/L, nabł.wiel.poj. LEU:11 w 1ul,Eśw. i wykł.28 w 1ul

 

glukoza:95mg/dl,

CL:99m/Eq/l, Na:142m/Eq/l,K:4,09m/Eq/l

ekg : rytm zatokowy, miarowy 85/,. Normogram. Wyżne odejście pkt J z uniesieniem ST w V3.

 

mam rozumieć ze OB nie mam w normie tak ? sprawdzam w internecie i napisane jest że norma jest do 8 a ja mam 11 ??

Gdzieś ty sobie to badanie robił? On-line? To w systemie binarnym...czy dwójkowym?:) Jak na moje to tam wszystko wnormie;)

 

Myślicie, że jak skóra na dłoniach pęka mi sama i ręce moje wyglądają jak przeszczepione od 90-cio latka to co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że jak skóra na dłoniach pęka mi sama i ręce moje wyglądają jak przeszczepione od 90-cio latka to co to może byc?

 

to znak ze trza odlaczyc sie od usb wstac isc do 2giogo pokoju podniesc sluchawke zadzwonic do najblizszego dermatologa i sie don udac :D:D:D:D:D

 

 

po 2gie, sprobuj jakichs kremow nawilzajacych, po 3 cie trza nosic rekawiczki w zime o !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1: dokladnie tak jak KLICEK mówi, czesta rzecz ostatnio, juz od 4 osoby to slysze w jedna zime... polecam krem Dove jakis zwykly kupic (ja mam 'model' Intensive Care Nourishing Cream ;) )

mi codziennie smarowanie pomoglo, chociaz wczesniej mialem takie fajne krwiste plamy, moglem kolegow straszyc zbierajac na chustke :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej CzAk1, jeszcze ogranicz czeste mycie rak, bo wiadomo ze woda wyslusza strasznie skore, a jeszcze w dodatku zima - efekt jest powazniejszy, bo pogoda sprzyja wysuszaniu; oczywiscie krem do nawilzania jest niezbedny

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzienna dawka szczescia została zdruzgotana przez znowu moze wymyslony problem ale lepiej chuhac na zimnie.

 

wczoraj zauważyłem podczas cwiczenia mały swiecacy pkt a raczej taka niteczke - pomyslałem ze poszukam jakis informacji w internecie, od 6miesiecy mam męty non stop i do tego sie przyzwyczaiłem ale ten swieci - nie jest wrecz malutki ale nie pływa tak jak męty więc raczej nie dotyczy tego płynu co wypełnia oko - i teraz tak - zacząłem sie przygladac mojemu oku i zobaczyłęm na tym oku co widze nim ten swiecacy sznureczek taka biała kropke

 

http://img151.imageshack.us/img151/7584/xx6sr.jpg

 

w tym miejscu gdzie oznaczyłem czeroną kropką - przeczytałem ze przy zaćmie ma się często taką białą kropke na źrenicy !! ten pnkt jest nad tym kolorowym polem ale tak jak by nad nim - jak by był nad jakas przezroczysta powierzchnią.

 

cytuje:

 

Zamglone widzenie, zatarcie świecących punktów, częste zmiany okularów, biała plamka widoczna na źrenicy oka.

- przyczyna - zaćma (katarakta) powodująca zmętnienie soczewki oka

 

zadnego rozmytego obrazu nie mam, ostrosc bdb ale ten pkcik i swiecaca nitka jest :/ normalnie tego nei widze ale jak patrze na czerony materiał i pada mi swiatło na oko wtedy go widze. Prosze ratujcie czy to zaćma bądz pęknieta siatkowka.

 

Jeden człowiek juz mnie pociesza ale nie wiem czy to nie czasem pierwszy objaw - druga sprawa jak dostane termin za 2 tyg to czy mi sie cos teraz nei stanie w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale tu sie robi koło gospodyn wiejskich skrzyzowane z okulista-wannabe ;/ Problem ze zdrowiem? Idz do lekarza, co ci pomoze zdanie osob które maja nieporownywalnie mniejszą wiedze od specjalistów z danej dziedziny? Naprawde nie jestem złośliwy, ale najnormalniej w swiecie ryzykujesz zdrowiem. A zaraz pewnie pojawi sie ktos kto zaproponuje upuszczanie krwi i pijawki, albo okłady z konskich ekstrementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kremy już rózne testowałem...pomagają czasami, z róznym skutkiem...nie wiem od czego to zależy...:) A jak ostatnio byłem u dermatologa to mi powiedział że mam Prawdziwy męski, potężny głos (?!?) Musze sprawdzic ten patent z wodą- może pomoze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności