Skocz do zawartości

próba dostania sie na ASP :)Martwa naturka 100x70


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oczy egipskie :P

no i ta prawa piers wygląda jakby była ni ena miescu - albo łopatkę gdzieś zapodziałeś :D

Ogólnie te kształty - nie wiem czemu - takie bardzo kubistyczne i zniekształcone - prawa dłoń zupełnie nietrafiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakbys robil ze zdjecia, a to za duzo ci nie pomoze, dlatego radze ryowac z natury! Strasznie nieumiejetnie gubisz proporcje a to jest duzy minus na egzam! musisz je koniecznie pociwczyc!

 

JoKeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rysujesz to przenoś na papier to co widzisz a nie to co wiesz o np oku...to co rysujesz jest tylko penym symbolem oka.. ksztaltem a nie okiem które powienienes zaobserwowac

jezeli to jest Pan Janek z kursow na ASP to powiem Ci ... on ma 80 lat a wygląda na 40 i ma takie same oczy jak panienka...

nie wdawaj sie niepotrzebnie w szczegoly, które nie są istotne jak np szew na majtach:) jedno co powinienes mies w glowie to anatomia czlowieka (kosciec umięsnienie ) pozwoli Ci to na zachowanie konstrukcji i proporcji nawet jak bedziesz mial problem z obserwacją

pitu pitu sie rozpisalem

odezwij sie jeszcze raz na gg bo skasowałem okno rozmowy i nie mam numerka Twego (chyba ze gdzies w profilu znajde)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akry z tych prac najlepszy jest, bo szkice to...połamane, płaskie. Najbardziej mi się butelka podoba, a czajnik to niewiem czy on trójkątny czy okrągły, cos perspektywa skopana jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za dużo rysujesz z pamięci. Masz w głowie zapisane jak wygląda np. butelka, i tak ją malujesz, zmieniając tylko conieco żeby PRZYPOMINAŁA obiekt który stoi przed toba. Tak jest własnie na tym malunku, butla jest zupełnie pod inym kątem niż reszta kompozycji. Dobrze by było żebyś wnikliwiej przypatrywał się przemiotom i traktował je tak jabyś pierwszy raz widział je na oczy, patrz jak najwięcej na malowany obiekt żeby wychwycić jego specyfikę, ogólny kształt i kolor, a na końcu szegóły. Co do draperii to podobnie, malowana z pamięci, przynajmiej ta zielona, bo z pomarańczowa już lepiej wyszła. Biały kolor w tle wychodzi do przodu dobrze by było go stonować ciemniejszą barwą.

Sorki że tak najeżrdzam ale uwierz mi nie robie tego poto żeby cię podłamać ale poto żebyś wzioł się za siebie i poprawił co trzeba:)

Podoba mi się to jak pomarańczowa szmatka oddziaływuje na butelke, taki optymistycny akcencik:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. bo to ładne jest, ale u nas w Polsce na ASP'ach to może nie przejść. tu liczy się realizm;) nie wiem czy wszędzie, ale na Warszawskiej na pewno.

 

znajoma chciała zdawać w Berlinie i pyta się co trzeba złożyć w teczce, a gość się pyta jakto co? no to ona tłumaczy, że w Polsce to trzeba złożyć postać, martwą naturę, etc. A gość: "no tak, ale w Polsce był komunizm" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picasso etz rysowal rozne dziwne rzeczy!:)

Piscasso malował tak jak malował, bo to był jego wybór... jedyny i niepowtarzalny... i nie miał problemów z poprawnością... nawet gdzieś na tym forum było napisane, że Picasso był mistrzem realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maceo: to się zmienia, najwięcej do powiedzenia mają gusta profesorów. W latach '70 na ASP w wawie dobrze widziane było "szaleństwo" i odrealnienie. Pewnie oddech po socrealiźmie ;)

 

Marduk: dobrze prawisz. Trzeba najpierw dobrze poznać zasady, żeby było później wiadomo, które z nich się łamie :D

 

P.S.: Wow! Mój trzysetny post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem panowie:)

no niestety za rok jeszcze raz:)

nie dopuscili mnie do praktycznego:)pierwsze pytanie jakie dostalem od komisii to czy te prace sa z kursu z ASP czy z kolekcii domowe:)a ja odpowiedzialem ze z domowej zapytaki jeszcze o jakise tam bzdety i nastapila narada za zamknietymi drzwiami:)poprosili mnie i mowia" ze martwe i obrazky mam dobre ale musze sie jeszcze udac na "kurs" wiec przytaknolem glowa i co teraz musze sie zapisac na kurs na ASP i placic im kaske ahhh inna forma koperty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka Polska rzeczywisosc!:P teraz wiesz ze jak beda cie pytac to masz mowic ze skonczyles 3 kursy na asp!:D ale pojdziesz na taki kursik...podszkolisz sie moze troche i chociaz bedizesz mial z glowy....tylko szkoda straconego roku! :(

 

Miwt-> witam ziomka...sporo nas tu z ZGR!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ty w sumie zdawales? Bo do lodzi w tym roku dalo sie najlatwiej dostac... Kumpela zdala do lodzi ( zostala rozmowa kwalifikacyjna ) a we wro nawet teczki nie przeszla.

 

Co do teczki: oni nie powiedzieli Ci tego po to bys im placil, bo wierz mi, ze oni i tak duzo kasiory zgarniaja, ale po to bys sie na jakikolwiek kurs zapisal, bo po twoich pracach widac, ze nikt Ci korekty nie robil!

 

JoKeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh nie jestes sam, bo ja tez poległem ale w warszawie.. na grafice...tzn teczke przeszedłem bez problemu , no ale na praktycznym poległem w sumie to przez to nieszczesne malarstwo (5punktow)no i kompozycja nie za bardzo mi poszła....ogolnie rzecz biorąc zabrakło mi 24 punktow... :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności