Skocz do zawartości

GI i cienie....


kondrad

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie udało mi sie zrobić cos takiego wiem ze tekstury itp sa do bani.. ale narazie testuje oswietlenie... i niby jest ok ale ta "szafa" wyglada jak by lewitowała cienie sa mało wyraznie.. jakies sugestje moze..??? uzywam vraylight i direct ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie bede zakładac nowego postu ... ztworzyłem nowa scene tym razem starałem sie uwazac na skale.... i niby jest ok ale sciany sa tak jakby brudne.... i te cienie mało konkretne i tera nie moge tego ogarnac,,,:/.... photon map próbuje ustawic serch dist itp ale nawet jak ten brud znika to albo jest za ciemna albo za jasno i te cienie sa do du.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakładac nowego postu ale po 3 dniach i przerobieniu 3 różnych tutków... otrzymałem cos takiego.... irrance map i light cache tylko widzicie te plamy na scianie lewej... olamy czy brud...jak to usunac i woogle jak wyglada ta scena mi cos tu nie pasi.... tylko nie wiem co......te narozniki moze za ciemne a przy oknie za jasno .. a moze przesadzam ?...i t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem czy dobrze robisz testując scene na tak jaskrawych dużych obiektach jak te czerwone boxy. Jeżeli to jakiś mus, to zmniejsz saturacje dla GI. Po drugie jeżeli za oknem masz szaruge to nienaturalnie będzie wyglądać taka jasność pokoju. Reszte powiedzą Ci spece od Vraya ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok jakos mi sie udało cos tam osiagnac... coprawda zrobiłem zupełnie inaczej niz na tych wszystkich tutkach nie wiem dlaczego moje vraylight maja multiple po 40 a direct 30 i color mappin na exponental ale mam problem tera z szyba... ustawiłem glass vraya i moje nieboa jest praktycznie białem lekki błekit a szyba nie przepuszcza jakby koloru nieba... nibo ma kolor ciemnej szarosci... i nie wiem dlaczego kombinuje z różnym szkłem i tak samo jest :/.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności