Skocz do zawartości

WIP: Grafika wektorowa + Photoshop


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajne ale im niżej ... tym gorzej (co nie znaczy, że źle). Góra dopracowana lecz dół ledwo "naszkicowany". Chyba, że taki był zamysł. Ogólnie nieźle.Pozdr.

 

O sorry to WIP przecież. Nie zauważyłem... ciemno było, późno bardzo...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne przjęcie mojej pracy. Nie spodziewałem sie tego :)

A pod spodem kolejna odsłona myszkowo photoszopowo Xarowej pracy :)

avatar2ch.jpg

życze miłego oglądania ;) I jeszzce tylko zmiana broni("klijent" domaga sie zmian w uzbrojeniu) na coś bardziej wystrzałowego i ewentualne tło.

 

P.S.

Kuba co do tła to niewiem czy jakowe wystąpi, aczkolwiek myśle nad nim nieustanne. Projekt jest robiony na sygnaturke do jakiegoś tam forum... Ogame czy cuś. Kolega poprosił abym mu cosik wyskrobał na kompku. Więc siedze już nad tym dobre 4 dni. A że machanie myszkom spowalnia proces twórczy, UPy nie będą często pojawiały sie na forum.

Dino co do kontur.... praca ma mieć wygląd bardzo kreskówkowy, więc taki styl obrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to bardzo cenie - należy dbać i rozwijać własny styl... hehe to ze wydaje mi sie ze są za duze kontury to nieznaczy ze jest praca brzydka wręcz przeciwnie. Jeszcze jesli moge spytać jak zrobić myszką taką dokladność i plynność linii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino już ci odpowiadam:

A więc co ważniejsze linie są wektorami, czyli linie dotyczęce konturów. Tak samo sprawa ma się z niektórami odblaskami. To co ładne i płynne w tym "rysunku" to wektory.

A co do kolorowania to używam całej masy masek w photoszopie, żeby nie wchodzić sobie po za granice danego objektu. Może to pracochłonne ale jak dla mnie jedyne wyjście na "rysowanie" na komputrerze.

Tak ta praca wyglądała na wektorach. Co niektóre odblaski są białe więc nie widać ich na tym linearcie.

sygn5eb.jpg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można. Będzie to kosztowało dużo pracy i wysiłku aby uzyskać czysty efekt. Czyli wektor bo nic nie zastąpi czystej linii wektorowej. Można też męczyć sie z filtrami. Czyli : Smart Blur(z opcja edge only> Ctr + I > Cutout z ustawieniami takimi jakimi będzie ci pasowało i mniej więcej wygląd kreski masz. Ale polecam raczej wektory może więcej zabawy ale efekt lepszy. Opis tyczy sie zwykłego zdjęcia a nie zdjecia lineartu ołówkowego :>

 

Chyba że ci chodzi sam line art ze zdjęcia rysunku to polecam Xare X bo Corel jest za wolny na orysowywanie, ale jak kto woli. W photoshopie też sie da. Swego czasu używałem photoshopa do lineartu.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Rys skończyłem lata temu ale nie umieściłem :P miał to być rys do sygnaturki więc tła nie ma

sygnqn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten "ogame" to jest biznes-już sobie sygnaturki zamawiają, a to przecie miała być niewinna gierka o zdobywaniu planet, no ale teraz podobno, gracze potrafią nawet swoje konta wystawiać na allegro za jakieś tysiące złotych:D

Co do pracki...nic dodać, nic ująć,efekt zamierzony pewnie dokonany;)

Jedynie, to może napis na fladze mało wyraźny, ale na mniejszym formacie pewnie będzie czytelniejszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności