Skocz do zawartości

Prześwitywanie...


Ameras

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie chodzi dokładnie o fotke. Chodzi o to że jest nakładana jako screen lub texture, a powinna być jako spherical enviroment dla refleksów. Rozwiązań jest wiele zależnie od spodziewanego efektu - od wsadzenia poprawnie zdefiniowanej fotki z backgrounda do slotu enviromnet materiału (bacground zostaje nie zmieniony) - może dać kiepskie refleksy - do stworzenia HDRI opartego na bacgroundzie i dodatkowym "wypełnieniu" z maxa i załadowanego tak jak poprzedni - da realistyczny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem:/ Jako background ustwiona jest hdri. Model to budynek. Zapodałem global illumination w vrayu i przeswituje (a wlasciwie hdri wyswietla sie na budynku na płasko) na wylot przez budynek podobnie jak u Ameras. Dodam jeszcze ze nie dawalem zadnych map oprocz diffuse na model:/ Ma być matowy, oświetlony przez global, nie mam pojecia w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopie wątek, spotkał mnie podobny problem. Mianowicie jako background ustawiony jest JPEG , w momencie kiedy renderuje bez GI w vrayu wszystko jest ok, zaś w momencie kiedy włączam GI ( vray ) obiekty które mam w scenie prześwitują. Bardzo proszę o jakieś rady jak rozwiązać ten problem, na forum szukałem ale rozwiązania nie znalazłem. Niestety nie mogę skorzystać z ustawień spherical czy shrinkwrap etc ponieważ skadrowałem już wszystko do screen:)

forumscreenho7.jpg

w1280.png

w1280.png

w1280.png

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez poniat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności