Skocz do zawartości

Ati radeon 9550 Vs geforce 5600?..


kondrad

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie mam dwie karty jedna to geforce 5600 128/64 dróga to radeon 9550 extreem 128/128 teraz w kompie mam radeona... ale tak sie zastanawiam czy GF mozebyc wydajniejszy?? no ma 64 bitowa magistrale... radeon ma 128 ale tak gdzies czytałem ze lepszy do 3d maxa jest słąbszy GF niz mocniejszy radeon...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

teraz kurcze tak sobie czytam w necie.. o GF..5600 i one maja 128/ 128 musze sprawdzic czy napewno mam 64 czy moze jednak 128 ... a jesli ten GF ma 128/128 to co lepiej ??? i jak sprawdzic tzn jakim programem jaka mam magistrale ?? był chyba jakis program ale nie pamietam jaki... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewazne czy GF bedzie mial 128 czy 64. bitowa magistrale, bo..jest groszy od Radeona. 5600 to lipa była moim zdaniem, tak samo jak 5200, z serii 5xxx za godne uwazalo sie raczej 5900 np. 5900xt dobre byly. Nie znam specyfikacji producentow wymieniles tylko same dwa modele, ale proponuje mimo wszystko ATi. Chyba ze wstawisz tu jakies logi z jakiegos programu zobacze co to wszystko ma to Ci napisze. Imiennikowi żle bym nie polecał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrad - z serii GF 5xxx to tylko 5900xt, wszystko co poniżej jest gorsze od radka 9550, testowane osobiście dziesiątki godzin w grach i 3d markach.......

Ja też narazie jadę na R9550, a to dlatego że jedyną sensowną pozycją która zrobi opłacalną róznicę względem tego radka jest, Gf6600GT. Jednak ja już poluję na GF 7 generacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 9600 pro sapphire , jesli byś kondrad chiał coś lepszego to polecam 9700..256 bit..8 potokow..max 250 zl. To jest sensowna i tania karta i zaluje ze nie kupilem dawniej uzywanej tylko nowa 9600 za bagatela 900 zl (taaa 9600...)Sam rozwazam zakup tej karty 9700 bo nic lepszego mi nie potrzebne, a od mojej jest znacznie lepsza. Jakbys chcial to moge ci sprzedac, podkrecona, zmieniony wentylator i radiatory ;)Doom, hf2, under itp bardzo dobrze latają.

 

niestety 5900xt bije na glowe wszystko w radeonach ponizej 9700...

 

Wichur, to ten Wichur od modeli do gta :> Coś mi sie zdaje ze tak ;) 1 ghz cpu, gdańsk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 9600 pro sapphire , jesli byś kondrad chiał coś lepszego to polecam 9700..256 bit..8 potokow..max 250 zl. To jest sensowna i tania karta i zaluje ze nie kupilem dawniej uzywanej tylko nowa 9600 za bagatela 900 zl (taaa 9600...)Sam rozwazam zakup tej karty 9700 bo nic lepszego mi nie potrzebne, a od mojej jest znacznie lepsza. Jakbys chcial to moge ci sprzedac, podkrecona, zmieniony wentylator i radiatory ;)Doom, hf2, under itp bardzo dobrze latają.

 

niestety 5900xt bije na glowe wszystko w radeonach ponizej 9700...

 

Wichur, to ten Wichur od modeli do gta :> Coś mi sie zdaje ze tak ;) 1 ghz cpu, gdańsk ;)

 

Niestety to ten sam ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrad - z serii GF 5xxx to tylko 5900xt, wszystko co poniżej jest gorsze od radka 9550, testowane osobiście dziesiątki godzin w grach i 3d markach.......

Ja też narazie jadę na R9550, a to dlatego że jedyną sensowną pozycją która zrobi opłacalną róznicę względem tego radka jest, Gf6600GT. Jednak ja już poluję na GF 7 generacji :)

Zgadzam sie... jak juz kopowac to Radka ewentualnie sprobuj dozbierac kase i kup Radeon 9800Pro 128MB 256B... z tego co wiem to juz wszystkie radki 9800pro wychodza na rdzeniach R360 :D a sa to rdzenie ktore osadzane byly w 9800XT , sam mialem taka wersje i bezproblemu karta pracowala mi na takotowaniu od XT co lepsze modele maja dodatkowo czujniki wmontowane. Wiec jesli mozesz poczekac i dozbierac odrobine wiecej kasy to kupuj 9800PRO. Satysfakcja gwarantowana :D. Dla porownania choc to moze troche kiepskie porownanie napisze iz mialem na pewien czas GF5600 i stwierdzam iz wiekszego dziadostwa nigdy niemialem. Testowalem GF5600 w Call Of D. 2 i karta ledwo ciagnela gre w rozdzialce 800X600 przy pelnych detalach, potem wmontowalem 9800PRO na standardowym takowaniu i gra leciala na pelnych detalach bez zatkniecia z wlaczonym AA na 1280X... pewnie i na wiekszej rozdzialce by poszlo aczkolwiek wtedy niemialem odpowiedniego monitora zeby to sprawdzic. Tylko tak jak pisalem porownanie 9800pro i GF5600 to bylejakie porownanie to jak porownywac poloneza z mustangiem ;D no moze troche przesadzilem . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no narazie nie zbieram na grafike predzej na procesor... :) ale a propo grafiki mam pytanie jak najlepiej ustawic drivery od ATI. bo mam ustawione domyslnie pewnie nie ma to z byt duzego znaczenia ale ... tak sie pytam bo moze ma :) ppozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FreeFireGl to sa stery ktore zamienia ci twoja biedna karte w niby profesjonalna karte ATI FireGL T2, duzy przyrost mocy w maxie (viewporty) ale jest odczuwalny spadek wydajnosci w grach. Sterowniki instaluje sie tak jak normalne, aczkolwiek mozna to zrobic recznie inna droga. Nie ingeruje sie mechanicznie w architekture karty. Ja mam Radka 9600pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spróbuje z tym firegl chociaz duzo tego .... ale mam pytanie bo w biosie mam ustawienie taktowania agp... ustawione mam domyslnie 66 mhz płyta to msi k7n2 dleta-l ... nie zmieniałem bo nie wiem jak taktowane jest agp poszukam w opisie płyty... ale czy to ma znaczenie ?? jesli chodzi o wydajnosc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma, ale tego nie zmieniaj bo można spalić karte ;) Wartość AGP jest tu stała i niech taka będzie. Driverow nieustawiasz, ew.opcje, jesli podkrecasz to wylacza sie VPU Revover, w zasadzie nie trzeba wielu rzeczy domyślnie zmieniać.

 

Możesz zamiast FireGl sprobowac zainstawolać Omega Drivers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności