Skocz do zawartości

Scena 3D: Dwie wizualizacje kina domowego


Fargate

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wraz z Voyager'em postanowilismy sie sprawdzic w wizualizacji.

Jako ze kalafiory z nas totalne to bedzie to raczej watek z ktorego chcieli bysmy oboje wiele wyniesc.

Nie chcemy by bylo to traktowane jak bitwa dla tego jest besposrednio w wip'e. A ze nie bedziemy zasmiecac forum dwoma takimi samymi watkami to zrobimy jeden w ktorym mam nadzieje bedzie sie cos dzialo.

 

Dobra dosc wstepu teraz cos bardziej konkretnego:

stolik22pm.th.jpg

piszcie co o tym myslicie.

 

pozdro!

 

ciekawe czy zrobilem jakies bledy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sorry za OT, ale chcialem spytac o jedna rzecz, chcialem sprobowac swoich sil w robieniu vizek ale nie wiem czy sciany moga byc obiektami plane czy musza to byc boxy? i jak jest ze skalowaniem? czy aby swiatlo sie dobrze rozchodzilo musza byc zachowane miary? wiecie o co mi chodzi?

uzywam vray'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do karlos18 - najlepiej sciany robic z boxów bo przecierz kazda sciana ma jakas grubosc zwlaszcza gdzy robisz okna to sie przydaje :) skale tez raczej zachowaj bo latwiej ci sie bedzie polapac w proporcjach a jak czegos nie bedziesz wiedzial to sobie zmierzysz :) i bedziesz pewny ze jest ok.. a swiatlo v-raya ponoc lubi odpowiednie jednostki ale w sumie nie sprawdzalem innych :) jak juz cos robic to w miare pozadnie co nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kolejny render kina. I znowu musze was przeprosić za sampling, ale nie chce mi sie czekać, az mój Duron 1.3 wyrenderuje scenke w jakiejs normalnej jakosci :D

 

kino8ta.th.jpg

 

Mam jeszcze małą prośbę - V-Ray'a uzywam od niedawna i prosze o pomoc w ustawieniach. Nie wiem dlaczego, ale blisko szyb (na kolumnie i stoliku) pojawiają się tak jakby caustyki, chociaż ich nie włączałem.

 

To moje ustawienia:

 

vray8tg.th.png

 

Dzięki z góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :D

 

Trzeba ruszyć ten wątek więc wrzucam kolejny (mały) update.

Poprawilem troche samplowanie i problem z kaustykami i jak na razie jakoś mi to idzie.

A pomysły sie kończą. Pomóżcie !!!

 

render2ut.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda fajnie .. mnie osobiście razi zbyt duży jak na mój gust znaczek SONY na telewizorku .. ale moze tak jest w rzeczywistości. A i jeszcze krawędz wnęki pod szafke z TV się świeci .. nie realnie się to ma. Różyczke sam robiłeś ? Miła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za te komentarze zmotywowaliście mnie do dalszej pracy :D

 

Logo Sony faktycznie za duże - zapomniałem zeskalować :) Zauważylem to dopiero po 2,5 godzinach renderingu i nie mialem czasu poprawić.

Co do szafki, to ten efekt chyba zawsze powstaje jak sie patrzy pod małym (praktycznie zerowym) kątem do powierzchni szyby na którą z góry pada światło. Ale moge sie mylić.

Różyczke sam robilem. Aż dziwne, bo z efektu jestem zadowolony, a robiłem ją w godzinę, co na moje umiejętności jest niezłym wynikiem.

 

 

Powiedzcie jeszcze co poprawić ew. zmienić i co jeszcze można by wrzucić aby nie bylo takiej pustki :D

 

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności