Skocz do zawartości

CGTalk - portfolio dla każdego użytkownika


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

cgportfolio_header.jpg

 

Serwis CGtalk przekazał swoim użytkownikom miejsce na serwerach, dzięki któremu każdy z nich będzie mógł założyć portfolio (galeria prac) bez większych problemów. Dodatkowo każdy użytkownik ma możliwośc wprowadzenia informacji na temat swojej osoby, jest także księga gości a już wkrótce mają oni mieć możliwość założenia własnego blogu.

 

Więcej informacji znaleźć można pod tymi adresami:

 

Wprowadzenie

CGPortfolio

 

Przykładowa galeria prac : http://texxx.cgsociety.org/gallery/

 

__________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jak cos to napisałes :P

 

Powiedzialem, ze bez czlonkostwa w CGS to sobie mozna w tylek wsadzic to portfolio, bo jest okrojone na maksa.

 

gdzie ty to napisałes ?

 

Napisałes :

 

Fajnie, tylko nie bedac czlonkiem CGS nawet nie ma co sie zabierac za robienie portfolio.

 

a to jest bardzo duża róznica :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus prosze cie wyluzujmy :] miałeś pretensje o płaceniu a dopiero potem napisałes że jes okrojone na maksa - w tym samym poscie co juz mi napisałes ze nie czytam Twoich postów

 

Hindus, czytasz moje posty dokladnie? Powiedzialem, ze bez czlonkostwa w CGS to sobie mozna w tylek wsadzic to portfolio, bo jest okrojone na maksa.

 

i w tym poscie dopiero dodałes że wg Ciebie portfolio

 

jest okrojone na maksa

 

więc nie pytaj mnie jak jużcos dodasz po fakcie czemu Cie nie rozumiem ok ? peace :]

 

empeck - my tak z braku czasu ;)

 

tak - CA to jeno z lepszych miejsc na sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prtfolio ma wiele wad jesli chodzi o 3d,

pokazuje sie tam plaskie obrazki (a w 3d, w wiekszosci zastosowan wazne jest jak to zrobiono bo pracuje sie w zespolach) wlasciwie bez mozliwosci ocenienia specjalizacji jest to tylko kolejny katalog obrazkow,

kto zatrudnia grafikow wie dokladnie gdzie jest pies pogrzebany, wykonywanie prac to teamwork, tego sie nie przeskoczy, to nie hobby,

ja sobie moge w domu podlubac piekny filmik, i piekne grafiki, teraz do oceny do portfolio sa wazne nastepujace rzeczy:

-czas wykonania;

-cel;

-techniki;

-optymalizacja i dostepny sprzet (bo piszecie tu czesto o mesches i o ich dokladnosci, a to nieuczciwe porownac prace zrobiona w domu na p3-500 i 0.5 giga ramu, a na 8xp3-1233 i 12gb ramu, to zupelnei rozne kategorie wagowe i komfort pracy na skomplikowanych obiektach, oraz inan zdolnosc przyjzenia sie renderom i preview);

-skrypty i przetwarzanie wsadowe;

-post produkcja i poziom jej zautomatyzowania;

 

mysle ze gdyby tam mneij bylo obrazkow a klasyfikacja umiejetnosci strony te bylyby bardziej sensowne pod wzgledem uzycia przez zainteresowanych najmem grafikow :)

 

no i chyba wszystko zrozumiale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, napisac sobie mozna wszystko. Jezeli widac, ze ktos potrafi zrobic ladne rzeczy, to technicznie mozna takiego kogos zwykle podszkolic, zeby robil szybciej (na przyklad). Znam takich, ktorzy wydlubane portrety "robili w 30 minut". Ile daje Ci takie info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus, nie chce mi sie cytowac, wiec przytocze z pamieci:

 

 

"nie bedac CGS memberem nie ma sensu sie zabierac za robienie tego portfolio"

 

a to mozesz osbie przetlumaczyc jak:

 

Nie bedac memberem mozna zrobic sobie takie portfolio ale (W DOMYSLE) jest ono okrojone i "nie ma sensu go zakladac"

 

 

 

jezeli dalej uwazasz ze masz racje, to moge Ci podac swoj adres i zalatwimy to jak mezczyzni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator-zakladamy uczciwosc uzytkownikow, przeciez prace tez mozna zaiwanic z netu, tylko ze nie o to chyba chodzi w portfolio, bo to latwo zweryfikowac sadzajac takiego ktosia przed kompem,

techniki sa wazne, pisanie automatow do szkietow pod gry nijak nei wyglada na obrazku, wazny jest kod, 3dmax nei konczy si ena grafice i zdjeciach,

 

zakladamy uczciwosc- jesli portfolia na serwisie nie beda wiarygodne, to ogladacze oleja taki serwis, dobrze by bylo jesli moznaby bylo dopisywac komentarze i wklejac tutki potwierdzajace umiejetnosci,

 

a czas wykonywania jest kluczowy, tylko to rozni doswiadczonego grafika od poczatkujacego z talentem i pomyslami, doswiadczony wie jakich narzedzi chce uzyc i wie za co sie nie zabierac, czyli marnuje mniej czasu, a to bardzo wazne, ponadto wazna jest organizacja pracy (chocby to ze wielu mlodych nie zapisuje postepow pracy a pozniej trzeba zaczynac prawie od nowa)

 

jak kogos zatrudnisz i bedziesz mu placic za godzine to bardzo dokladnie zrozumiesz o co chodzi z czasem wykonania, hodowla grafikow jest czesto bardzo kosztowna (skad wezmiesz kadre? do jednego projektu?)

 

no i ostatnia kwestia, czesto podobne rzeczy roznia sie bardzo sposobem wykonania i przeznaczeniem, sztuka jest ladny modeling malowaniem wierzcholkow majac intuosa w lapce, i mase pameici na te wierzcholki (i juz dokladasz mase kasy na potezna stacje graficzna), a jesli potrzebujesz kogos kto z glowy jest w stanie zaprojektowac lowpoly/medium poly praktycznie z glowy uzywajac wpisow numerycznych? do pewnych zadan potrzeba,

 

sposob segrgacji zdolnosci nie konczy sie na obrazkach, czasem ludzie jak sie juz naucza czegos to pozniej ciezko ich wcisnac w workteam, bo zapominaja chocby takich glupot jak ponazywac obiekty, pliki poszeregowac, to jest wazne,

 

wiec ustalcie po co portfolio, jaki jesgo cel, jesli taki sam jak setek innych stron to o czym dyskusja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r. To czy zrobisz sobie z tego katalog obrazków czy wyselekcjonujesz je pod względem swojej specjalizacji to już twoja sprawa.Nie jest to raczej pomyślane dla animatorów i ludzi zajmujących się kompozycją ale to inna para kaloszy. Jak co zrobiono jest naprawdę średnio istotne, pracodawcy to nie obchodzi, ważne co zrobiłeś a nie w jaki sposób. Czas i sprzęt też są drugorzędne, jak ktoś zechce cię zatrudnić na stałe to sprzęt dostaniesz. O swoim doświadczeniu zawodowym możesz napisać w about więc wszystko gra. Inna sprawa że już na starcie takie portfolio będzie mniej pozytywnie odebrane niż własna, chociażby skromna strona strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to w tej chwili to na co Ci wygląda? Takie portfolio to może i dobre ale jedynie jako zachęta żeby wejść na strone delikwenta i zobaczyć i doczytać więcej.

Masz rację że nie nadaje się dla rigerów i kilku innych specjalizacji. W sumie wystarczyło by żeby mieć też możliwość zamieszczenia reela i wszyscy byli by hepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli potrzebujesz kogos kto z glowy jest w stanie zaprojektowac lowpoly/medium poly praktycznie z glowy uzywajac wpisow numerycznych? do pewnych zadan potrzeba

 

 

Możesz rozwinąć temat? Jakoś nie wyobrażam sobie po co komu takie umiejętności...

 

A tak odnosząc się do merytorycznego ładunku tej dyskusji to.... Obawiam się że takie portfolio nie ma również zastosowań dla programistów czy ludzi od marketingu... No po prostu zatrważające.

 

Tak na marginesie to po raz pierwszy czytam że przy rekrutacji- efekty pracy (co by to nie było) nie są najważniejsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nigdy nie zapytal o to, ile cos mi zajelo czasu.

 

Bo jezeli kryterium jest czas, a nie efekt, to pozniej rezultaty takich poczynan ogladaja nasze dzieci w TVP.

 

"czasem ludzie jak sie juz naucza czegos to pozniej ciezko ich wcisnac w workteam, bo zapominaja chocby takich glupot jak ponazywac obiekty, pliki poszeregowac, to jest wazne,"

 

Wszystko prawda. Wpisze wiec sobie w CV: "swietnie pracuje w grupie, workflow i pipeline mam w malym palcu".

 

No i co? No i nic. Biore to za kolejny banal w CV tudziez liscie motywacyjnym.

 

Wszystko wychodzi w praniu, a takie netowe folia sa po to, zebym wiedzial, czy pranie ktore wsadzam do pralki zafarbuje inne, zmechaci sie, czy w ogole rozpadnie. A czasem wszystko wychodzi dopiero przy prasowaniu ;)

 

Nie ma o czym mowic. Jak dla mnie CGTalk wymyslil sobie kolejny sposob, zeby pod otoczka exkluzywnosci i istnienia w Swiatku, wyciagnac kase od naiwnych.

 

Chociaz z drugiej strony to moze byc prosta i przyjazna platforma dla kogos, kto nie chce sie bawic w PHP, flasha i inne dupsy. Postawienie mojego blogasa zajelo mi mase czasu i do tej pory nie jest tak, jakbym chcial.

A za takiego CGTalka nie place (albo place pare groszy) i mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no dobra już Deus ale nie mierz wszystkich swoją miarą :) nie każdu zrozumiem co masz na myśli w przypadku takiej wypowiedzi - tak czy innaczej i tak Cie lubie i będe ci zawracał tyłek jeszcze nie raz ;) Masz racje....nie było tematu - ja tylk onapisałem że jest taka możliwośc na cgtalku - też mi to nie potrzebne.

 

odnosnie wypowiedzi vv3k70r to uważam identycznie jak Reanimator.

 

edit do pana na dole - aha nie doczytałem - no dobra już cie załatwiam ale moze przez forum ;) oki juz jade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności