Skocz do zawartości

Kompleks Biurowy Kijów


rly

Rekomendowane odpowiedzi

Kompleks biurowy w Kijowie.Projekt obejmuje rekonstrukcje czesci historycznej oraz rozbudowe.Jezeli chodzi o architekture ,to patrzac na istniejaca piezeje to sie w nia wpisuje mi osobiscie nie odpowiada jej socrealistyczny charakter i troche zbyt ciezki proporcje,ale coz o pewnych rzeczach sie nie dyskutuje ;).Model rendery obrobka w PS ok 72 godziny pracy

night19dn.th.jpg

c4240306cs23xs.th.jpg

c22303066hp.th.jpg

c52ty.th.jpg

c75db.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm.. wizka spoko. Na potrzeby komercyjne chyba wystarczy. Architektura wsteczna do bani. Jak mniemam nie ty to projektowałeś. Widać, że kijów od reszty świata odcięty był długo.

Raczej obleśna hybryda i przykro mi by było, gdyby u nas na jakiejś takiej kamienicy miało to powstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt jest fatalnie kiepski, a kamienica taka ładna. całe szczęście (dla kamienicy) że autorzy nie mieli pomysłu na zaakcentowanie wejścia głównego ;)

 

wizualki bardzo precyzyjne, szkoda że brakuje im stylizacji (lepszego zgrania kolorów, nieba, pomysłu na tło itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt jest fatalnie kiepski, a kamienica taka ładna. całe szczęście (dla kamienicy) że autorzy nie mieli pomysłu na zaakcentowanie wejścia głównego ;)

 

 

ja też sie pod tym podpisuję...koszmarna nadbudowa

może też złagodzić nieco te pistacjowe ściany, ale to subiektywna opinia - mam uczulenie na ten kolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorystyki to wszystko leci z RAL-a projekt nasze biuro robi tylko wykonawczy(wczesniej projekt budowlany robili ukraincy).Co do lokalizacji to jest to nieopodal majdanu gdzie miala miejsce slynna pomaranczowa rewolucja.Sans obiecuje ze beda bardziej przemyslane kompozycje czekam caly czas na zdjecia stanu istniejacego wtedy moze bedzie mozna cos zadzialac.Masz jednak racje tla sa fatalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizualki spoko, chociaz ta najnowza wersja wyglada zabardzo komiksowo (Maceo). Projekt tego budynku nieco mnie zagiol. chcialem powiedziec ze niezle wyglada - po zobaczeniu ostaniej wizualki, ale jak zobaczylem to polaczenie stare i nowe, w taki sposob to przez chwile zastanawialem sie czy to nowe jest gdzies z tylu jako calkiem inny budynek. nie wiem czyj projekt, ale to wyglada jak jeden budynek postawiony na drugim. mnie to nie przekonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maceo... Nie zawsze trzeba się rozwodzić kilometrami tekstu dlaczego coś mi się podoba czy nie... Nie jestem architektem więc patrzę na to jako zwykły odbiorca, czy użytkownik i stwierdzam, że mi się podoba i już... w tym momencie jest to chyba kwestia gustu...

Sans... Szanuję Cię, ale czasem Twoją krytyke cechuje protekcjonalny ton, którego raczej nic nie usprawiedliwia... nie wiem czy wizki, które wyszły spod Twojej "ręki" pokazują także Twój projekt, ale zazwyczaj ratują Cię materiały i oświetlenie, a pragmatyzm, za którym ostatnio wszyscy tak tutaj szaleją, poszedł sobie chyba w las...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie.. :D

Sory touch, nie odbierz mnie źle. Po prostu starałem się nawiązać dyskusję, żeby włąsnie nie odbywało się to na zasadzie - że mi się nie podoba a Tobie podoba i już koniec kropka. Bo architektura raczej nie jest taka prosta, że tylko kwestia gustu ją może ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację Maceo;] Ale fakt fatkem, że nie będąc architektem trudno jest mi coś więcej powiedzieć na ten temat niz wyrazić swoją aprobatę czy dezaprobatę... Sorki, że tak agresywnie wyszło z tą moją wypowiedzią;]

Sorki również dla Sans'a, mam kiepskawy humor dzisiaj i trochę gryzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Cię, ale czasem Twoją krytyke cechuje protekcjonalny ton, którego raczej nic nie usprawiedliwia... nie wiem czy wizki, które wyszły spod Twojej "ręki" pokazują także Twój projekt, ale zazwyczaj ratują Cię materiały i oświetlenie, a pragmatyzm, za którym ostatnio wszyscy tak tutaj szaleją, poszedł sobie chyba w las...

 

Masz na myśli architekturę czy wizualizację? Architekturę pozwoliłem sobie skomentować gdyż założyciel wątku zaznaczył że nie jest autorem projektu. Gdyby nim był oszczędziłbym mu tych przykrości.

 

Dlaczego nie podoba mi się projekt? Można by o tym pisać wielostronnicowe wywody, rozważając czym jest piękno nie tylko w architekturze i o tym jak trudna jest to do określenia definicja. Ale wrażliwości estetycznej nie naucza się na podstawie definicji. Do tego dochodzi się samemu studiując historię sztuki i architektury, obserwując co dzieje się na świecie i poddając krytyce swoje własne projekty. Dlatego odbiór estetyki zawsze jest subiektywny, a szczera krytyka zawsze będzie mieć protekcjonalny ton ;)

 

Odnośnie wizualizacji, generalizując i odnosząc się tylko do estetyki, jej celem nie jest "render" ale ładny "obrazek". Zaprezentowane tu rendery są świetne pod względem technicznym 3D. Dobry, bardzo szczegółowy model, świetne tekstury i mistrzowskio ustawione GI, ale czegoś jeszcze tu brakuje. Tak realistyczne przedstawienie jest pułapką, bo przy większej ilości ujęć ciężko będzie zgrać render z tłem w spójną całość. Te wizualizacje przez zestawienie realistycznie oteksturowanego budynku z równie realistycznie oteksturowanym chodnikiem i jezdnią, schematycznym przedstawieniem sąsiednich budynków i realistycznym niebem wyglądają na niedokończone. Dlatego tło psuje ogólny efekt, co najlepiej widać w scenie nocnej przedstawiającej świetną symulację iluminacji. Akurat tej scenie brakuje do fajnego obrazka, wykadrowania boków, korekty nieba i dodania kliku postać z motion blurem, ale oczywiście klient nie byłby zadowolony z obcięcia bryły budynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniej wizki, to muszę Ci powiedzieć "rly", że dziewczyna ma świetne proporcje i nie widzę żadnego monumentalizmu...hehe.... a tak na serio, to powiedz mi jaki jest sens projektowania takich hybryb. Bo wydaje mi się że z punktu widzenia arcitektonicznego czy urbanistycznego to nie ma to za bardzo uzasadnienia.

SansSerif - bardzo trafnie to ująłeś, jestem pod wrażeniem...

Co do wizki to mogę tylko pozazdrościć umiejętności.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności