Skocz do zawartości

Rysunek Wstępny Na Architekture


Gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem aby kazdy kto mial jakies wiadomomsci i doswiadczenie jezeli chodzi o rysunek wstepny na wydział architektury napisal cos co uwaza za wazne dla kandydatow na ten kierunek.

 

ps. Prosze rowniez napisac o jakiej uczelni piszecie.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

napisał:

umiejętności nie zawsze są jedynym wyznacznikiem(choć jeśli jesteś naprawdę świetnym rysownikiem to zdasz egzamin)...

bądź oryginalny........gliwice

zgadzam się z kolegą, jeśli potrafisz rysować ładnie nio i z głową to nie masz się czego bać( pamiętam niektórych zdających ze mną na arch. który rysowali jakbt nigdy wcześniej nie trzymali ołówka w ręku)

pozatym nie denerwować się i pójdzie miekko a potem to juz uroki studiów, heee

GLIWICE....

PS.

A TAK POZA TYM TO KHAZELL SKONCZYŁEŚ JUZ GLIWICE CZY DALEJ STUDIUJESZ, JAKI JESTES ROCZNIK STUDIÓW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć KHAZELL

Nio jeśli chodzi o akademik Rzepicha to chyba ja, czyli siępewnie znamy, miło bardzo miło ze świat jest taki mały, ja zamierzam się bronić w czerwcu, ale zobaczymy jak pójdzie, życze powodzonka we wrześniowej obronie.

PS.

a tak bliżej gdybys mógł przyblizyc nasza znajomosc, bo ty mnie kojarzysz a ja nadalwielkie????

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko pewnie będzie mi wytłumaczyć....ale spróbuje mam nadzieje że autor wątku wybaczy nam daleko idącą dygresję (choć z drugiej strony jest to znak sygnał że na architeturze w gliwicach jest fajnie ludzie są mili i potrafią się dogadać mimo kilku lat niewidzenia:)).więc swego czasu mieszkałem w pok.319 po czym zamieszkałem na 4 piętrze w jedynce z moją kobietką.aha i mam na imie grzesiek:).

ps. nie wiedziałem że jesteś z zawiercia......może piwko w beczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że autor nam wybaczy, a wracając do meritum sprawy jestem z zawiercia i z chcecią mozna sie spotkac na pifku w beczce powiedzmy w w ten wekend(jesli nie ma problemu) domniemywam ze jesteś również z Zawiercia badz okolicy.

czekam na odpowiedz odnośnie pifka, no a teraz nie bardzo kojarze gdzie był pokój 319, swego czasu mieszkałem w 327, ale jakoś pamięc mi ucieło, nieważne na pifku napewno sie wszystko wyjaśni.

PS. dla autora wątku- ARCHITEKTURA W GLIWICACH TO NAJLEPSZA UCZELNIA W KRAJU A LUDZIE SĄ NAPRAWDE COOL, GORĄCO POLECAM TEN WYDZIAŁ( CHOCIAŻ MOGŁO BY BYĆ TROCHU WIECEJ KNAJP I IMPREZ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu moze jakies osoby ktore zdawaly na architekture do Gliwic w tamtym roku?? Wie ktos jakie wedy byly tematy do rysowania ??

A moze jest ktos kto zdaje w tym roku chetnie sie zaprzyjaznie:) zawsze lepiej mieszkac z kims z tego samego kierunku :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby rysunek był nastawiony na architekture, bo w plastykach uczą troche inaczej. Tu liczy się kreska, żadnego mazania i rozcierania palcami. Trzeba nauczyć się patrzeć, oceniac proporcje, kadrować. Zasada od ogólu do szczegółu, czyli najpierw delikatnie całość, potem coraz mocniej aż do detali, ale to pewnie wiesz.

powodzenia

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym czy sie dostaniesz w duzej mierze decyduje przypadek taki jak np. czy twoja praca sie znajdzie miedzy dobrymi czy miedzy kijowymi...znajomosci tez decyduja-zreszta jak na kazdy wydzial arch...ogolnie to chyba wszedzie trzeba zapier...bo nie jest latwo..gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też zdaje w Gliwicach, bo najbliżej, ale nie wiem czy sie boję, moim słabym punktem są linie, które wychodza mi grubo mimo cienkiego ołówka. Nie lubię rysować wnętz, a strasznie mi sie podobają z roślinnością projekty. Kiedyś na egzaminie był temat "Wróć do Serrento" czy coś, albo Forum romanum i wtedy już lepiej przypomnieć sobie podstawowe proporcje stylów antycznych, gdzyż jest to popularne. Chciałbym w tym roku, żeby był to narysowania Akropol, albo cos z lotu ptaka. No i jedna rzecz której się boję, że moja deska bedzie trochę za mała, a innej nie mam. Pozdrawiam i powodzenia na egzaminach życzę wszystkim, bylebym ja się też dostał :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do kome około 20:00

 

pierwsza praca: Salon samochodowy (+coś związane z matematyką i bryłami, ale nie zrozumialem dokladnie bo głośno coś bylo ;])

a drugie to wnętrze z kopułami, XX w.

 

pierwszy temat na oko jest spoko chociaż mowil ze z nim poszło najgorzej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosc ciekawa akcja z tymi tematami bo dwa pierwsze byly typowo techniczne, a ten z interiorem bardziej na kreatywnosc. co patrzylem po coodzych deskach to osoby ktore w pierwszym etapie wyczesywaly, to w droogim szly gnioty. z tego co liczylem przed egzaminem, to wychodzi jakies 7-8 osob na miejsce ale juz bylem mocno zmczony wiec moge sie mylic ;) klimat na wydziale bardzo przyjemny, no i akcja z brawami po egzaminie, stoodenci kazdemu robili poprawe humoru kazac wlazic na drabine sukcesu, wiwatoojac i takie tam ;)

 

a Marcin do mnie dzwonil ale on wiecej pamieta niz ja :P

 

w piatek wyniki, zobaczymy, ja sie rewelacji nie spodziewam raczej. a jak poszlo reszcie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, bo nie ma się czym chwalić, zupełnie mi się nie spodobało zadanie pierwsze, szczególnie na sztywność reguł i ogólne dziwactwo, (ale w sumie architektoniczne), druga część pierwszego zadania, była opisana tragicznie, powinna być wysłana do jakiejś gazety z kawałami, bo zrozumiałem to zadanie dopiero po uważnym rozejrzeniu się po sali ;] . No, a drugie zadanie bardzo mi się spodobało, chociaż nie ukrywam, że można byłoby je zrobić lepiej. Wkońcu jak zwykle narysowałem inaczej niż sobie naszkicowałem :D . W sumie to mało brakowało i zrobiłbym z koła prostokąt, bo nie dokładnie przeczytałem, ale w porę mnie koleżanka nawróciła. No a wszystko ołówniek rysowałem, nie lubię kredkami, a pasteli nie mam, ale podobały mi się niektóre prace bardzo, podziwiam niektórych za fotorealizm w rysowaniu.

 

No i co, nie mam więcej spostrzeżeń, jakoś nie wierzę, żebym sie dostał, ogólnie nie zadowalają mnie moje prace z egzaminu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O...a jest moze ktoś z Lublina, i się pochwali przeżyciami?:D Ja byłem, rysowałem i nawet zaliczyłem rysunek :D

 

A w Lublinie było tak:

1 dzień: Kompozycja z martwych:P (tradycyjnie)

 

2 dzień: Campus akademicki 2200. Temat dość ciekawy. Poszło mi gorzej niz dnia pierwszego (a spodziewałem się ze będzie na odwrót), ale widziałem wielu ludzi którzy rysowlai zameczki wiezyczki i takie tam, ale sporo tez było rzeźnickich prac.

 

Ogólnie egzamin to niezły przesiew, w Lublinie naprzykład na 180 osób odpadło 80, prawie połowa :D Ale jakoś specialnie mnie to nie martwi :P

 

Jak ktoś jezt z LBN nie się wypowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co wyniki juz sa :(dla mnie straszna porazka, Nie wie ktos jaka jest dolna granica bo teraz nei wiem co robic, moge sie ochwalic mam 33 pkt :/ bawa mozecie sobie oszczedzic :/ no nic jak by ktos cos wiedzial dajcie znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was wielką prośbę ;]. za rok tez chyba się wybieram na architekturę i daltego proszę was, czy nie macie przypadkiem na kladzie przykładowych prac z egzaminów wstępnych ( chodzi mi o zaznajomoenie się z wymaganym poziomem) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności