Skocz do zawartości

Animacja 3D - SF Intro


Nada-Lex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! To mój debiut na forum.

 

Animacja w klimatach SF w dalekiej przyszłości, będąca intrem wstępnym do jakiejś nie istniejacej gry. Anim ma zawierać w sobie możliwie dużo KLIMATU - tzn tego czegoś, co powoduje że ciarki po plecach przechodzą. Dużą role będzie odgrywał dźwięk... ale wracając do samej grafiki :

 

- Wszystko modelowane jest w Low Poly, ze względu na możliwości mojego komputera oraz zamiłowanie do tworzenia modeli przynajmniej zbliżonych do norm LP.

* Model Robota (niedokończony, brak głowy min.) 7600 poly (Animowany w CAT)

* Model Drony (niemal gotowa) 6000 poly

- Całość renderowana Vrayem, również mocno ograniczonym przez możliwości komputera

- Textur brak, jedynie materiały w co bardziej ważnych elementach (Sprawa w tym wypadku wygody, zdaje sobie sprawe że biorąc się za textury, nie miał bym szans na skończenie animacji)

- Animacja ma zawierać w sobie większość tego czego nauczyłem się przez okres swojej zabawy z 3ds. Będzie więc troche miejsca na Reactor'a, Cząsteczki, Zabawe z ostrością kamery, światłem i czym tam jeszcze popadnie.

- Czas Trwania 1-2 minuty.

 

 

Drona : Ujęcie z mostu

 

018cv.jpg

 

Drona...

 

027xc.jpg

 

Niedoszły główny bohater bez głowy

 

031gv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I Tak oto z robota stał się Demon (chociaż w pierwotnym założeniu miał być istotą bardziej gadowatą). Ludziom trzeźwym na umyśle, polecam denata unikać.. :]

 

- wersja modelu finałowa mimo braków między elementami (nie zależy mi na nich) (11000 poly ze szkieletem)

- zmienie jeszcze materiały w przyszłości, będe pracował nad kolorystyką oraz emitowanym światłem.

- niedługo podam linki do pierwszych animacji testowych.

 

mybaby0dn.jpg

 

Odnośnie materiałów, renderu...

 

demon015vh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie wygląda - jakbyś mógł (o ile masz ) zapodać jakiś malutki fragmencik ? ciekaw jestem jak to się prezentuje w ruchu . pozdrawiam

p.s. jak będziesz się trzymał takiej prostej formy to jest szansa że skończysz ;) wygląda fajnie jak na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, żaden model od tak dawna mi się TAK nie podobał.![[ [ no wiesz wszedzie tylko lampki, samochody, pokoje, itd. ]]]

Naprawade ten robocik dla mnie git, utrzymaj taki styl tez w innych modelach!

Wszedzie tylko lampki, samochody, pokoje, itd.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo fajny :) W animacji jednak nie czuje się ciężaru postaci (tak jak się go czuje przy pojedynczym renderze). Fajnie jakby nogi trochę z wysiłkiem unosił. Do tego kamera się za wcześnie trzęsie. Pracuj :) Modele fajne, szkoda jakby w animacji ich urok prysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za spełnienie mego skromnego życzenia :) co do animki to mam 2 uwagi - wstrząsy kamery mi się nie podobają bo są nie wtedy kiedy powinny być i są za duże troszkę- poza tym w jego chodzie nie czuć tego ciężaru który powinen mieć. pozdrawiam

p.s. Leru był szybszy ;) ale jak widać mamy podobne odczucia

p.s.2 a gdybyś spróbował zanimować efekt kręcenia kamerą " z ręki" ? wiesz takie chaotyczne ruchy , nie za duże -to dobrze robi animacji, nadaje dramatyzmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, kompletnie nie o ujęcie kamery czy wstrząsy tutaj chodzi, chciałem jedynie pokazać że *TO SIĘ RUSZA!*, co to zarzutu Leru odnośnie "Modele fajne, szkoda jakby w animacji ich urok prysł." - W animacji wielki wpływ na odbiór ma dźwięk, myśle że gdy ten dojdzie, wrażenie będzie znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Animacja Testowa "Prastarej Obcej Formy Życia", tym razem zrypałem sprawe Lens Effectu.

 

http://rapidshare.de/files/17893335/animtestowa2.avi.html

 

Biore się za modelowanie kolejnej postaci, renderki jeszcze dzisiaj najpewniej...

 

Potrzebuje waszej pomocy :

 

- Szukam muzyki zawerającej w sobie chóry, zespoły, źródła, linki mile widziane

- Potrzeba mi jakiegoś tutka z opisem jak zrobić efekt "rozgrzanego falującego powietrza"

- Szukam jakiegoś rendera internetowego (super komputera na którym mógł bym wyrenderować animacje finałową , mój komp nie podoła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StoryBoard jeszcze nie istnieje, powstanie najpewniej na dniach razem z grupą ludzi która umiłowała sobie pokrewny klimat do tego jaki próbuje utrzymać. Pomysł na to jak będzie wyglądać całość - istnieje, najpewniej znajdzie sie tutaj opis zawartości animacji, już niedługo.

 

Wracam do modelowania, puki są *świeta* mam troche oczasu a szkoda by było zmarnować, w okolicach 02.20 umieszcze nowe renderki tego tutaj robota, koncept fatalny bo robiony 3 lata temu (kiedy to lat miałem 15)

 

http://img101.imageshack.us/img101/1007/cyberpunk69ev.jpg

 

(model nie będzie dokładnym odwzorowaniem konceptu, ma jednak stylistyke wartą przełożenia na 3D, pasującą do pozostałych modeli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym Ty ześ to skompresował? ja mam divx5.02 i jakos nie moge teog odpalić :(

 

co do chórkow, to polecam "Dias Irae" Rage. co prawda są tylko w refrenie, ale całość jest naprawde klimatyczna

w ostatenosci mozesz dać "O fortuna!" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo fajnie to wszystko sie zapowiada. Podoba mi sie to całe uproszczenie! ale musisz je czyms jednak "obronic" to fakt ze filmom animowanym dzwiek pomaga, ale nawet najlepszy nie pomoze jezeli animacja nie bedzie miala "tego czegos". Tak czy siak Powodzenia & pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada-Lex -> Hmm... muzyka powiadasz ? Ok więc poczekam na dźwięk. Ostatni test bardzo miły :) Fajnie straszy tego malca.

Muzyka z chórkami ? Immediate music. Nie wszyscy ją znają, a to dodaje niepowtarzalności.

 

mkk3a -> "O Fortunę" wszyscy znają, już się chyba zdeczko przejadła (przynajmniej mi) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga animka ladna - ladnie sie porusza, mech nabral wagi ;]

 

 

Żadnego => linkin'parka[sic!], limp biskita,lacuna coil, system of a down...

Czyli bez Nu-metalu, a bedzie dobrze ;d

 

oO? Linkin Park - Pts. Of. Arthry badz LP - WTH>You - dobre piosenki do takiego klimatu :o.

 

Nightwish sie raczej nie nadaje, chociaz... Co do chorkow - polecam Rhapsody - Lux Triumphans ;]

 

EDIT:

 

Overseer - Supermoves tez jest dobre ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NicoN - świadomie robisz mi tutaj syf i jeszcze masz czelność za to przepraszać?

Knysha - Wybadam te zespoły/utwory.

 

jak chodzi o "O Furtune" - zapomniałem dodać - szukam czegoś mało znanego, chóry z władcy pierścieni, Star Warsów czy Harrego Pottera to nie jest rozwiązanie, coś takiego porwało by klimat na strzępy.

 

ciągle pracuje nad modelem Guardiana, z powodu dzisiejszych urodzin mam drobne utrudnienia w dostępie do kompa i mało spokoju - postaram się możliwe prędko pokazać coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie modele baardzo ciekawe! Szalenie mi przypadły do gustu :) Co do animacji to jeszcze przyjdzie czas na ich ocenę... teraz to przecież tylko testy. Ważniejszy będzie animatic i późniejsze oddanie dramaturgii w ruchu.

 

Trzymam kciuki, bo zapowiada się fajny projekt! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam 2 renderki modelu Guardiana jeszcze w fazie tworzenia co by temat nie stygł i nie było zarzutów że przystopowałem :]

 

Knysha - Zbadałem Lux Triumphas - Bardzo Zbliżone Do Mojego Ideału Podkładu Muzycznego! DZIĘKI CI!

 

 

guard010yj.jpg

 

guard024hh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*NicoN_ - Jak pisałem model jest w fazie tworzenia...

 

vv3k70r - To nie mają być modele *szeregowców* produkowanych na taśmie, tak Guardian'y jak i 'Pra'stara Obca/Sztuczna Forma Życia' to jednostki elitarne, podejdź do tego na takiej zasadzie , jak by to same jaźnie wybierały sobie forme egzystencji i to jak wyglądają było efektem ich decyzji czy też wybranego rozwiązania. (Guardów będzie kilku, jednakowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada Lex-wszystkie Twoje roboty maja podobny schemat konstrukcji :)

na razie je tylko ponazywaj, poskladaj animacje, a czesci dorabiaj po drodze, latwo je popodmieniac :)

a filozofie dorobisz pozniej :) dlaczego co i jak :)

bo sie zameczysz na modelowaniu a animacje robisz :)

zapewniam Cie ze duza czesc sceny mozna robic juz w trakcie renderingu, i dokladac postepy dopiero gdy dojdzie do nich kadr :)

 

a robociki sa bardzo fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwusik :)

scenariusz, a potem animatik. Animatik to podstawa.

Nie słuchaj gdy ktos Ci bedzie mowil, ze scenariusz i animatik sa nieistotne , i ze sie coś wymysli pozniej. - bo pozniej to tylko mozna wymyslac wykręty dlaczego nie wyszło.

Im wiecej potu w pre-produkcji, tym mniej krwii w produkcji.

Animatik to podstawa.

Wesołych Świąt ::)))

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infero - Wedle życzenia sypne troche nowego materiału, nie pisałem nic ostatnio z powodu różnego rodzaju ograniczeń...

 

przepraszam za JAKOŚĆ i za ROZMIAR tych 3 scenek (nie związanych ze sobą za bardzo), ucze sie ciągle poprzez praktyke i to są efekty :

 

http://rapidshare.de/files/19757907/test10.mpg.html

 

Na dobrą sprawe kończe kwestie modelowania i jeżeli dobrze pójdzie na dobre wezme się za animacje, to JAKA BĘDZIE zależy od tego JAKIE BĘDE MIEĆ MOŻLIWOŚCI - narazie są one niepoczytalnie mizerne (jestem ograniczony szkołą, czasem, sprzętem, rodzicami itd) - z góry ostrzegam że albo zrobie średnią animacyjke (na poziomie pokrewnym do tych 3 scenek), albo nie zrobie jej wogóle (bo po prostu nie wydole).

 

Renderki kolejnego modelu (NIE DOKOŃCZONY JESZCZE) :

 

scorp14bb.jpg

 

sco4yr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada-Lex - modele robiles korzystajac z gotowych szkicow czy sam rysowales? (chyba wczesniej nie padlo info nt tego a bardzo jestem ciekaw :))

co do muzy, pograj moze w gre Turok 2, gierka stara ale naprawde fajna i mysle ze niektore utwory moze by Tobie odpowiadaly? jest tam jeden swiat zlozony z samych robotow i wlasnie pierwsze z czym mi sie skojarzyly Twoje prace to wlasnie ta gra

PS. moze uda mi sie jakos sciezke z tego zalatwic, wtedy dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności