Skocz do zawartości

[architektura] WIP - Scotland House2


norden

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ostatnio pojechaliscie mnie ;] za moją ciężkawą bryłę.....Postanowiłem że sprobuje jeszcze raz...ale tym razem inspirujac sie tym co odnalazlem na necie...Tak wiec powynajdywalem zdjecia roznych budynkow gdzie podobaly mi sie... niektore elementy. siadłem narysowałem szkic.... wszystko to przemieliłem dodałem 60% od siebie... no i jest nowy projekt. Tutaj macie link do zewnetrznej strony ze screenami i opisem

http://r-tbclan.ovh.org/arch/scotland.html

 

A... i przypominam.....to jest luzacki projekt, narazie o architekturze to ja nei mam pojecia jakiegokolwiek bo do liceum jeszcze sobie chadzam...wiec nom wy tez oceniajcie to luzacko......piszcie co można poprawić na lepsze.... z góry dzięki za komentarze.....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

... i przypominam.....to jest luzacki projekt, narazie o architekturze to ja nei mam pojecia jakiegokolwiek bo do liceum jeszcze sobie chadzam...

na razie mógłby to być... wybitny projekt jednej z renomowanych polskich pracowni. to znaczy że musisz jeszcze dużo pooglądać :)

 

polecam http://www.europaconcorsi.com/ http://www.europaconcorsi.com/db/pub/home.php (codziennie updaty nowych projektów). fajnie że trenujesz tak wcześnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mogło by być ciekawsze gdyby:

> usunąć kanty na obiektach,

> dodać GI,

> umiejscowić obiekt w jakiejś ciekawszej scenerii, a nie na środku jakiejś prerii. ;)

> dolna część budynku była równie bardzo oszklona co część powyżej lub wręcz przeciwnie, czyli czyste powierzchnie otynkowanych ścian, ale wtedy przydała by się tam jakaś roślinność, skałki, coś co zniwelowałoby ten niekoniecznie estetyczny efekt przytłaczającej ściany.

...imo

 

PS:

A może by tak beton zamiast tynku? Beton jest dobry na wszystko. :)

 

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrze spoko, lepsze niż poprzedni projekt. Dobrze, że tak wcześniej już to robisz, ale staraj się nie zafiksować i nie nabrać przyzwyczajeń, bo pracujesz bez profesjonalnego wsparcia.

Wychodzi to na wnętrzach, które są raczej do dupy. Przeskalowane i mają złe proporcje.

1. Wychodzą Ci ogromne hale produkcyjne, gdzie upchniesz dużo maszyn w rządkach.

2. wnęka na stolik ma takie proporcje, że nie wiem czy się tam zmieści stolik, a jeżeli tak to proporcja poziomej płaszczyzy do wysokości sprawi wrażenie,że jesteś w jakimś kominie raczej, albo że się ściany na Ciebie kładą.

 

dawaj do tego rzuty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome to chyba zalezy jeszcze jaki beton.. co do projektu to jest lepiej niz poprzedni ale zawsze musi byc ale wiec ale..

-lepipej chyba najpierw przemyslec co i jak a nie siup maxa i spontan, nie wiem czy tak to tworzyles ale tak to wyglada.Naszkicuj sobie rzut nie musi to byc super budowlany z wysokoscia parapetów, byle by byl mniej wiecej w skali najlepiej w 1:100 czy 1:50 wrzuc tu to sie ktos odezwie z propozycjami co mozna by inaczej zaraznzowac.. Najpierw polecam poczytac co i jak sie dzieje kolega Maceo post nizej zrobil wyciag fajnych norm ile czlowiek poczebuje miejsca co i jak sie dizieje polukaj na to + jeszcze zainteresuj sie strefowaniem mieszkania + ulozenie w stosunku do stron swiata (bo na razie to jest domek preri jak ktos wyzej zauwazyl, a dobra architektora to ta ktora sie równiez dobrze wpisuje w otoczenie)

-pamietaj ze bryla bydynku to nie tylko opakowanie w które wszystko wcisniesz, musi jakos współgrac z wnetrzem, ludzie w tym beda mieszkac (wiem ze zaczynasz sie dopiero przygode z architektura ale im wczesniej sobie zdasz z tego sprawe tym lepiej)

-zaluzmy ze jestem inwestorem pomysl jak bys przepchnoł ten projekt dla czego taka forma inspiracje, glowny pomysl (do tego powinien byc jakis szkic albo poczatkowa faza modelu cos od czego wychodziles)

-wiem ze gadama jak jakis wymondrzaly prowadzacy z podrzednej uczelni ale serio jak zaczniesz w taki sposob myslec to i to bedzie mialo rece i nogi i szybciej sie rozwiniesz, zwlaszcza ze jeszcze mlody jestes :) nieskarzony zadna uczelnia, tetniacy pomyslami ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak się spytam chłopaki... jest do tego jakaś książka ;D...ciekawa.?

 

maverick sheep.. Nie to nie był do końca spontan..wszsytko miałem naszkicowane....tyle że na takiej coś ala serwetce... więc prócz rozkładu pomieszczeń...i proporcji mniej więcej ;]....to wiecej informacji nei mialem... i modelowalem tak jak mi przypasowało ;]....w nastepnym projekcie postaram sie byc bardziej..... staranny i przyłoze sie do szkicu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dopiero teraz cos wolnego czasu to odgrzebie twoj watek bo moze sie przyda komus albo sie nie przyda nie wiem ale strasznie sie nudze wiec cos czeba w zyciu robic ;)

nr1 http://www.arkady.info/index.php? nojfert no coz moze niektorzy napisza ze to niemieckie prawo budowlane ze stare ze z budownictwem to ma tyle co z pamela anderson.. nieminiej jednak przydaje sie oj przydaje sie i jednak wiele zeczy mozna sie dowiedziec z tej ksiazeczki..

nr2 jak sie zaczyna projektowac cos co ma stac to hm...

- inspiracje, bardzo czesto pomijane, za czesto. Wiekszosc uwaza ze tworzy ze nie potrzebuje inspiracji.. bo jak sie zobaczy cos fajnego to sie podswiadomie robi tak samo.. ale czym wiecej fajnych zeczy sie zobaczy tym wiekszy problem w odwzorowaniu jednego i tworzy sie cos swojego fajnego (tak powiedzmy na poczatek)

- szkic bryly podstawa a w zasadzie bardzo duzo szkicow oj bardzo duzo w zasadzie czym wiecej tym lepiej :)

- jak juz sie zaluzmy ma mniej wiecej wizje ... podam na przykladzie domku jednorodzinnego (przynajmniej na razie)

strefowanie mieszkania:

czyli prosty uklad na strfe dzienna i nocna.. czyli w strefie dziennej mamy kuchnie jadalnie, pokoj dzienny(+ lwc to obslugujacy). w sterfie nocnej mamy sypialnie (heh jakby sie ktos nie domyslal:) + lazienka z wc-tem obslygujaca sypialnie..jak juz mamy mniej wiecej postrefowane zastanawiamy sie po co tak i czy nie da sie cos prosciej zmniejszyc ilosc korytazy...jedziemy dalej

zastanawiamy sie jak sie uklada domek w stosunku do stron swiata. Pd - najbardziej nasloneczniione czyli najlepsze dla pokojow dziennych(rowniez dobrze pd-zach ale zeby nie wypadl nam na pn bo wtedy nie jezd dobze oj nie jezd dobze), kuchni, jadalni, pokoi dzieciecych itd Pn najgorzej naslonecznione najlepiej upchnac lazienki wc na ta strone, sypialnie najlepiej cos kolo pd-wsch ..oczywiscie to wszystko moze sie zmieniac i jest to praktycznie nie mozliwe zeby wszystko tak upchnoc ale starac sie warto...

jak juz mniej wiecej to jest to przyla sie zapewne moze zmienic wiec wracamy do punktu pierwszego i jedziemy dalej...

przejechalismy mamy mniejwiecej nasz kochany domek rozrysowany, zastanawiamy sie czy wszystkie pokoje sa doswietlone (czy maja okna) jesli jest to domek jednorodzinny -no problemo (przewaznie) plomba blizniak szeregowka czasem czeba sie poglowic...

zapewne zapomnielismy o wiatrolapie :/ sie przydaje(w polsce raczej musowo)..+ dzwi wyjciowe na zewnatrz co by sie lepiej uciekalo z tego domku jak sie zacznie walic...

wiec przechodzimy do konstrukcji jak szkicujemy mniej wiecej proporcjami staramy sie robic to wszystko na module np 30x30 cm czzy jak kolwiek innym aby wszystko mialo mniej wiecej rece i nogi..

rozpietosc stropu w takim jednorodzinnym domku powinna oscylowac wokół wymiaru 6m, najwyzej 7,2 (oczywiscie jak najbardziej jest mozliwa wieksza ale to juz ....)

no i z czego bedzie ten budynek (*powinno to byc mniej wiecej ustalone troche wyzej)wielu sie pewnie zastanawia dla czego wazny jest material? przeciez wizka hm.. no ale zcasem wychodza wykalaczki trzymajace wiezbe albo slupki przeczace prawom fizyki..

co do materiałów to czeba sobie przejrzec :

http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/Start05&sl=wb_pl_home_pl&orgDom=www.wienerberger.pl

http://www.xella.pl/html/pol/pl/index.php

http://www.grupapsb.com.pl/

no i wiele innych..

-teraz mniej wiecej o wielkosciech pomieszczen.. jest zagfadnienie jak najbardziej dowolne ale czeba uwazac zeby nie wyszlo np 30m2 lazienki w domku ktory ma lacznie 120m2 bo to troche niebardzo.. generalnie chodzi o to zeby jak najwiecej zaoszczedzic na komunikacji (bo po co tyle chodzic) i reprezentacyjny pokoj jakos wyeksponowac..

uf jak ktos dobrnie do tego miejsca to bedzie lepszy niz http://www.greatbuildings.com/architects/Frank_Gehry.html

i

http://www.pbs.org/flw/

:d dobra zartowalem to troche spontan wiec jak sa bledy to poprawiajcie.. a jak i ja cos jeszcze mi sie przypomnie to dopisze

pozdrawiam i milego bawienia sie tworzeniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności