Skocz do zawartości

modele samochodów...


orszulas

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym forum i innych forach o grafice 3d zauważyłem, że połowa prezentowanych modeli samochodów to Audi TT i Audi A3 ?? Mam wrażenie, że większość osób prezentujących swoje prace korzystała, z tutoriali, a tutków opartych na tych dwóch konkretnych modelach jest bardzo dużo. Nie wiem, co to za filozofia wykonać polecenia autora jakiegoś tutka... A potem ludzie się tymi modelami chwalą i szczycą... żałosne

Chciałbym wiedzieć, jakie jest zdanie innych ludzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Na tym forum i innych forach o grafice 3d zauważyłem, że połowa prezentowanych modeli samochodów to Audi TT i Audi A3 ?? Mam wrażenie, że większość osób prezentujących swoje prace korzystała, z tutoriali, a tutków opartych na tych dwóch konkretnych modelach jest bardzo dużo. Nie wiem, co to za filozofia wykonać polecenia autora jakiegoś tutka... A potem ludzie się tymi modelami chwalą i szczycą... żałosne

 

Chciałbym wiedzieć, jakie jest zdanie innych ludzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe ten zły mod ;) po pierwsze prosze o zapoznanie z regulaminem, po drugie przerób najpierw pare tutków a potem sie wypowiedz - nie taka prosta sprawa - jesli tak uwazasz przerób tutek odnosnie audi tt w rhino - wtedy pogadamy. Kolejna sprawa - widac ze jestes nowy na forum bo pomyliłes działy.

 

Za żałosną można przyjąc Twoją wypowiedz na temat prac innych robionych z tutków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... osobiscie powiem tak -- czasem zrobic cos z tutka nie jest tak latwo... Tzn np materialy z tutka to banalna rzecz -- bo tylko zaznaczasz odpowiednie opcje -- ale juz sam model nie idzie tak prosto -- moze ja jestem jakims tumanem -- ale jak robilem pierwsze auto z tutka (evermotion) to zajelo mi to chyba 2 tygodnie == a efekt byl diametralnie inny -- nikt nie pokaze ci calego stadium robienia modelu -- kilka sztuczek tutaj -- kilka tam -- nie da sie skopiowac pracy drugiej osoby (jesli sie slabo modeluje -- jak ja np) patrzac jak ona czesciowo robi model --- takie moje zdanie .... Myle jeszcze, ze moze Ty zaczales prace np z maxem od zrobienia "sztuki spadania" -- ja zaczalem od robienia boxow -- i super frajde dawalo mi jak cos za pomoca tutka udalo mi sie wyklepac -- coz - na poczatku kazdy potrzebuje pomocy - nawet jak zrobisz cos z tutka to ktos ci podpowie gdzie zrobiles blad, co poprawic i jak -- tylko tak mozna sie nauczyc -- IMHO najszybciej.... ehhh ide przerobic jakiegos TUTKA ;)

 

 

P.S

 

fajnie piszesz: "Nie wiem, co to za filozofia wykonać polecenia autora jakiegoś tutka" --- nom ja jak robilem auto z tutka to autor mi mowil zebym wcisnal przycisk "zrob szyby" -- "zrob maske" a jesli chcecie miec sportowa to doklejcie klawiszem F3 -- bo on dokleja wlot na masce...... hehehehehehehehhee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcecie miec sportowa to doklejcie klawiszem F3 -- bo on dokleja wlot na masce......

 

w ktorym sofcie ten patent z F3? xD

 

tak w ogole to mysle sobie, ze osobnik, ktory zapoczatkowal ta dyskusje nie ma chyba pojecia o modelowaniu i generalnie o 3d i nie przerobil zadnego trudnego tutka, np o modelowaniu samochodu.

totez jaki jest cel spierania sie z kims w materii, o ktorej ten ktos nie ma bladego pojecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co to za filozofia wykonać polecenia autora jakiegoś tutka... A potem ludzie się tymi modelami chwalą i szczycą... żałosne

 

Chciałbym wiedzieć, jakie jest zdanie innych ludzi???

 

Widać że nigdy nie przerabiałeś żadnego tutka... To nie jest takie proste jak się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma trudnych tutkow sa tylko ciency graficy :D

to taki zart :)

moim pierwszy m i ostatnim tutkiem o samochodach byl fiat 500 zrobilem go i wyszedl tak samo tylko byl troche pogiety :)

zrozumialem na czym to polega a pozniej to tylko trening, bez ktorego nie zrobisz samochodu (ladnego)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że niektórzy pracują po pare lat ? ja moge napisac ze renderuje model juz 3dni ale to nei znaczy ze 3x24godziny - tylk onp godzine dziennie. Tak samo jest z modelingiem - ktos napize ze robi to 4 miesiace ale w rzeczywistosci poswieca na to 30minut dziennie bo nei ma wiecej na to casu. Odnosnie modelu - dużo w nim niedosciągnięc i nie wiem czy nie za ostro zareagowałes z tym wątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieobraź sie ale niby przerobiłes wiele tutków a popełniasz błedy w modelu jakbyś nieprzerobił żadnego :) jak narazie widać zę nauczyłeś sie co to chamfer i tyle :)

 

a więc nie stękaj że tyle jest modeli tt i a3 bo zrobić ładny model tego samochodu za 1 podejściem to rzecz którą ja bym sie napewno chciał pochwalić

 

ps. ten tutorial do a3 ma sam w sobie troche baboli i jak ktoś robi samochód na jego podstawie i próbuje ich uniknąć to naprawde niemożna go za to ganić że robi coś z tutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orszulas ja cie nie rozumiem, i ty chyba siebie nie rozumiesz do konca ??

model slaby render tragiczny ;D to ze ludzie robia z tutoriali modele, a napewno wiekszosc poczatkowych i pozniej umieszczaja jako gotowe swoje prace to w tym nic zlego, same zalety. Proponuje tobie to zrobic, bo z tego co pokazales to chybas z pol tutoriala przerobil :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego dążysz ale dla mnie to lekka paranoja. Chcesz zabronić innym pokazywania A4 i TT bo są to obiekty tutoriali często robionych w ramach treningu ?

 

Kompletnie nie moge zrozumieć tego tematu i o co ty walczysz, o wolne poniedziałki ?

 

Wykonanie poleceń autora to rozumiem łatwizna ? ;] owszem tylko jaki jest efekt końcowy takiego tutoriala i w jakim stopniu odzwierciedla on efekt ukazany w tutorialu

 

Pokaż mi model wykonany z tutoriala i sam tutorial, twój model ofcourse.

 

Skoro to twierdzenie to powinno być poparte arguemntami. Ale jak znam życie to zaraz powiesz ze juz tych wykonanych z tutoriala modeli nie masz bo coś tam coś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moim zdaniem jedyną pomyłką jest zamieszczanie prac, które powstały z pomocą tutoriali... to rzeczywiście nie sztuka (proszę nie rozumieć tego dosłownie)... Uczyć można się cichcem w domu dla własnych potrzeb, ale nabyte umiejętności powinny zaowocować w miare oryginalnym i własnym projektem... To tylko moja opinia na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a co w tym złego ze go pokaze na forun ? skoro to moja praca ? renderowania np uczysz sie z tytków potem uzywasz ta same technike np parametry w swojej scenie i nie moge tego pokazac na forum tylko dlatego ze jest z tutka - głupota. Watek powinien byc albo skasowany albo nie wiem - ale na pewno nie w tym dziale - co to propozycja żebysmy nie wstawiali prac z tutków na forum :| ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w gruncie rzeczy nie ma w tym nic złego... sam przecież mogę zdecydować czy komentować daną pracę czy nie, zajrzeć do wątku, czy nie... źle się wyraziłem, ale to wynika z mojej tęsknoty za oryginalnością i ciekawymi pomysłami na tym forum;] Bo ja bym tak chciał, żeby bardziej artystycznie było...chlip;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zabronić innym pokazywania A4 i TT

nie a4 tylko a3 :D

 

sikham czy ja wiem czy opanowal chamfera(i ms'a) ja tam widze babole na krawedziach :)

 

Touch--> to trzeba zrobic liste rzeczy ktorebyly robione jaklo tutorial i zakazac ich robienia LOL :)

ale nie wiem gdzie tu ma byc w miare ogryginalny pomysl (chodzi osamochody) chyba tylko koncept bo wszystkie samochody (wiekszosc) juz byla robiona na innych forach wiec to wszystko jest bezsensu :)

 

ale przeciez patrzac na to to kazdy robi z tutkow (nie chodzi tu tylko o samochody) gdyz patrzymy na siatki itp. wiec to jest taka pomoc wiec powinnismy zawiesic dzialalnosc :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh.... kolo ma popularny watek :) Co do pracy z tutkow... fajnie jak ktos jest oryginalny i robi wszytsko sam, ale na pozniome nauki - nawet po zrobieniu tutka jest w modelu duzo bledow -- fajnie jak ktos zastosuje jakas konstruktywna krytyke a nie cos w stylu -- "do bani" -- kurna -- nie wszyscy urodzili sie juz nauczeni modelowania, renderowania itp - kazdy kiedys sie uczyl -- a nawet jak daje cos z tutka(a jak jestes poczatkujacy to cieszy cie kazda plaszczyzna ktora uzyskujesz robiac kolejne tutki) to jestem happy ze cos zrobilem ;) -- co do artyzmu to najpierw trzeba juz prezentowac jakis poziom... sam niewiem -- prawda jest taka ze ja jestem poczatkujacy, ale ten model auta przez ktory cala ta dyskusja sie pojawila jest slaby i tyle -- bledy ci juz opisali... reszty doucz sie z tutkow -- chyba ze wolisz sam dochodzic do perfekcji -- do zobaczenia za 10 lat :)

 

 

P.s

wiesz... chodzi mi o to ze tak zaczales watek jak bys byl mega dobrym grafikiem -- niestety, jeszcze troche ci brakuje -- pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem cie takze...wiadome jest ze od czegos sie zaczyna ...mozna samamu drazyc temat a mozna zaczynac od tutkow i jest zdecydowanie szybsze napewno i wiecej sie z tego wyniesie....głupia sprawa komus zabraniac...a ze duzo modeli a3 i tt to swiadczy o tym ze duzo osob mysli inaczej naszczescie niz ty i probuja podlapac metody modelingu innych...tak jak we wszystkim zeby byc najlepszym najpierw trzeba uczyc sie od najlepszych...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orszulas-> modele audi sa proste i dobre do nauki. kazdy kto ukonczy taki model z pozytywnym rezultatem ma ogromną satysfakcję ze swojej pracy - chce ją pokazać. tutoriale są każdemu potrzebne ja siedząc w grafice prawie 2 lata nadal szukam nowych, jeszcze nieprzerobionych przeze mnie. sądze, że nie ma w tym nic zlego, a na pewno wyjdzie mi to na korzyśc... po Twoich pracach akurat nie widac bys kiedykolwiek czegos sie nauczyl z tutoriali, ale ja ci napisze za jak nigdy do nich nie zajrzysz to rozwoj twoich umiejętności będzie bardzo powolny. jedyne co tu jest żalosne to ty, ten wątek i twoja praca. piszesz w taki sposob jakby twoje prace byly doskonale, a jak nie są to przez przypadek, myslisz ze juz wszystko umiesz. tutoriale sa wlasnie po to by sie z nich nauczyc czegos - zapewniam ze kilka tutoriali jest o niebo lepiej przerobic niz przeczytac kilka ksiązek o maxie. to ze poczatkujacy bierze sie za audi tt to bardzo dobrze, od czegos nalezy zacząc i chyba dobrze ze bedzie mogl sie w czasie pracy oprzec o wiele tutoriali, przynajmniej jest duza szansa ze wyjdzie fajne autko. napisze ci tez ze zaczynając przygode z grafiką zabierzesz sie za np. ferrari enzo to szybko sie zniechecisz to modelowania i zrezygnujesz z pracy nad kolejnymi autami. pamietaj - zeby byc dużym, najpierw trzeba byc bałym:D idz po rozum do glowy... pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności