Skocz do zawartości

POJAZD 3d : Ford Mustang BOSS 302 [ koniec :) ]


Batou

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym skończyć tego mustanga. Ostatnio się trochę zmobilizowałem i praca idzie mi całkiem sprawnie. Pozostaje jedynie zrobić tło (praca w toku), mgiełkę za samochodem (już praktycznie jest skończona) oraz ogień z rur wydechowych. Potem już tylko render z motion blurem, retusz i... koniec :)

Chwila przerwy i zabieram się za kolejną pracę. Może tym razem animację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 359
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

piknie piknie, jak zwykle myusialem sie schylic po szczeke, mustang wyglada odjazdowo z tym mblurem...

dodalbym za nim \"pare\" wodna z pod kół....

i kierowce :)

ps. moja pierwsza mysl rowniez byla taka ze koni za duzo ale one naprawde biegaja stadami wiec jest ok... jest rowniez mokro wiec nie wzbijaja tuman kurzu :(

>jak zwykle SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo. Tylko te konie troche sztywne. I cos nie pasi mi oswietlenie. Ale i tak cudo. Bo cuda mają to do siebie, że nie muszą być idealne. Ale tobie niewiele brakuje, wiec włóż w to jeszcze troche roboty:D

Pozdrawiam,

kozioo

 

PS. Prosze o render 1280x1024 [rotfl2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blood_brother: Blur jest na 100% dobry. Robiłem go metodą multipass także jest to maksymalna jakość jaką mogę osiągnąć. Jedyne, co mogę zrobić to go zwiększyć z tym, że wtedy obrazek może stać się za bardzo rozmyty.

 

PS. Wielkie dzięki za odpowiedzi [soczek]. Ledwo co umieściłem rendera a już tyle komentarzy się pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nieprędko pokaże się następny update. Muszę całą sprawę przemyśleć od nowa. Termin ukończenia pracy przesuwam na czas bliżej nieokreślony.

 

ps. Wielkie dzięki blood_brother!! Asfalt na pierwszym planie jest ziarnisty dlatego, że dałem za mało sampli w multipass. W ostatecznej wersji będzie ich dwa razy więcej, także wszystko powinno być idealnie zblurowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz chyb awiem co jest z tymi konmi - one wygladaja jakby klusowaly a nie galopowaly, i to pewni esie gryzie z pedzacym samochodem, pomysl ze swiatlami jest dobry, a blur tak wlasnie powinien wygladac, zwroccie uwage ze to co widac z prawe strony jest duzo bardziej oddalone od camery wiec to co pokazal batou jest jak najbardziej poprawnym fizycznie zjawiskiem

nie poddawaj sie, jest super...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wcale zamiaru się poddawać. Zbyt wiele pracy włożyłem w tą grafikę żeby jej teraz nie ukończyć. Muszę jedynie sobie wszystko na spokojnie od nowa przemyśleć.

 

Jeśli chodzi o konie to koncepcja miała być taka, że one wyłaniają się z mroku. Dlatego część stada po prawej stronie jest bardzo mało wyraźna. Gdyby było inaczej to fordzik przestałby być głównym tematem obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny render dla zabawy. Tym razem wygląda to jak makieta, ale i tak efekt jest lepszy niż poprzedni obrazek z końmi. Przy okazji wypróbowałem sobie mojego nowego plugina Xdof. Polecam!!

 

Aktualnie eksperymentuje z tłem. Pierwsze testy nieba stworzonego w maya5 (fluidy) umieszczę jutro, o ile nic mi nie wypadnie. A górki…. no cóż… chyba będę się musiał przeprosić z Brycem [lol2].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko pieknie ale:

 

- trawa dziwnie wchodzi na jezdnie (nie chodzi mi oto ze wogole wchodzi tylko sie tak \"wcina\" w nia.

 

- te duze kamienie strasznie nie pauja (pod wzgledem materialu, wyglada jak ze swiata roztoczy:D)(teraz dopiero to widac)

 

- jednak wszystkie kamienie tak wygladaja

 

- teraz to juz koniecznie musisz polaczyc polowki

 

- trawa jakos plasko wyglada

 

- wogole cale pobocze dziwnie wyglada. moze dlatego ze tam nie ma ma cieni albo jestem slepy.

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawa jest płaska, ponieważ to zwykłe cząsteczki. Cienie są. Musisz mi uwierzyć na słowo. Połówki połączę dopiero przed ostatecznym renderem.

Pobocze wyszło sztucznie dlatego, że było ono tworzone pod inne ujęcie z dodatkowo włączonym m.blurem. Jak widać nie sprawdza się ono w ujęciach z góry.

 

A oto renderek chmur prosto z maya5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby potem nie było, że kogoś oszukuję. Chmurki, które pokazałem są jednym z przykładowych ustawień fluidów, także to nie ja je stworzyłem. Chciałem jedynie pokazać co można zrobić przy pomocy maya5. Teraz muszę jedynie tak pozmieniać opcję , żeby niebo wyglądało tak jak sobie je wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack : Zgadzam się z wami.

 

Sikham : Kierowca najprawdopodobniej będzie.

 

blood_brother : Wydaje mi się, że światła są zrobione poprawnie.

 

I renderek, którego zrobiłem chyba tylko dlatego, żeby pokazać wam... jak bardzo niedopracowany jest jeszcze tył :P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem się przygotowałem i jak wchodziłem na twój topic to sobie przywiązałem szczęke do uszu :) ale nie pomyślałem, że mi szczęka odpadnie razem z nimi :D no cóż, następnym razem się lepiej przygotuje :)

Batou !! co ty chcesz od tego tyłu ???? wydaje mi się, że jedyne niedopracowane miejsce to spód auta... chociaż może się mylę [hmmm] trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom : W złym miejscu ich szukasz :). Rury wydechowe są pobokach. Najśmieszniejsze jest jednak to, że po przeczytaniu twojego komentarza pomyślałem sobie: „Rzeczywiście! Zapomniałem zrobić wydechu” [lol2]. Gdyby nie Bobby_digital to zaraz usiadł bym do maksa i dorobił mu dwie rury z tyłu. Tak to jest kiedy tyle się siedzi nad jednym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou

niewiem jak ty to robisz ale normalnie to wyglonda jak bys wyszedł na dwór i zrobił zdjęcie prawdziwemu mustangowi

 

normalnie ten samochód ktury ty zrobiłes to normalnie mnie rzołozył na łopatki

 

pozdrawiam i czymaj tak dalej nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po długiej przerwie usiadłem do maksa i zrobiłem mojemu mustangowi mokre nadwozie. Ponieważ, tak jak już wcześniej pokazałem, samochód będzie jechał z dość durzą prędkością, zrobiłem mu lekko rozmazujące się kropelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności