Skocz do zawartości

Scena 3D: Sala gimnastyczna czeka na maturzystów


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

 

Już przelazłem mature ... pozstaje tylko przezentacja z J.Pol - ale tego w ogóle się nie obawiam ... na mój temat mógłbym wykład prowadzić :) ...

 

Dla relaksu postanowiłem wymodelować dale gimnastyczną w której pisałem ... na razie mam bardzo mało ... właściwie stolik z krzesłem ... na rysunku jest zaznaczony główny model ... reszta to duplikaty które przez przypadek lekko uniosłem do góry co spowodowało, że lekko lewitują :( ... to będzie poprawione ... do tego jak widać lekko zryte mam proporcje ... stanowiska wyglądają jak dla dzieci ... ale to wszystko doklepie ... niebawem update :)

 

 

m1.jpg

 

Oświetlenie będzie inne jak zrobie okna ... render: mental, bez GI i FG ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

coś te krzesła dziwne, takie nieproporcjonalne; tzn za niskie i siedzisko za duze

i tak wogóle krzesło wydaje sie być większe od biurka

 

 

wiem wiem ... zrypałem proporcje ... właśnie to dopieszczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz polak mam za soba nawet:D:D co do pracy jakbym w takiej sali mial pisac mature...to wolalbym na nia nie przyjsc;) a tak na serio to krzesla bardzo dziwne..chociaz moze w twojej skole takie sa:/ narazie pusto i brzydko czekam na update'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz polak mam za soba nawet:D:D co do pracy jakbym w takiej sali mial pisac mature...to wolalbym na nia nie przyjsc;) a tak na serio to krzesla bardzo dziwne..chociaz moze w twojej skole takie sa:/ narazie pusto i brzydko czekam na update'y

 

Tu mam problem ... bo było mase odmian krzeseł ... chyba z 5 wersji :/ ... jeden rodzaj to jakby krzesła rozkładane ... ale chyba jeden rodzaj zostawie ... :) ... to WIP ... modele są w fazie produkcji :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam to na mojej maturze nie było takich samych krzeseł, ale to było dawno temu. Trochę za doskonałe to wszystko... tak może poobdzierać kanty ławek i poprzesówać krzesłą, aby nie były tak idealnie równo rozstawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że w finale krzesła będą różnie poustawione, nawet ławki nie będą idalealnie ustawione ... tp tylko duplikaty ... chciałem pokazać zarys sceny ... w mojej scenie jest tylko jedno stanowisko ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszczescie matury ustnej z polaka mozna nie zdac tylko teoretycznie, chyba ze jest sie kompletnym idiota:) ja na swuj temat uczylem sie 2 dni po poltorej godziny:D i jakos zdalem:)

 

Avenger

Huter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te krzesła są takie wielkie? Czy Ty to robisz w skali?

 

 

Owszem ... ale sale modeluje z pamięci ... muszę powiedzieć, że krzesłą nie były małe ... brakuje jeszcze pare detali na nich ... ale osobiście mi się wydaje, że wielkościowo są poprawne ...

 

 

P.S źle mi się na nich siedziało ... i przypominam, że było z 5 rodzai krzeseł ... ja postanowiłem modelować jeden rodzaj - ten na którym siedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale patrz na to http://www.art-huma.com.pl/zasysanie/classroom.jpg Sorki ze daje link do innej pracy w Twoim wątku, ale Twoje krzesła są zdecydowanie przesadziste. Ich oparcie wygląda jak by było wielkości 4 moich głów ;)

 

znalazłem jeszcze to http://www.ulart.com.pl/meble_s1.htm - moze się przyda :)

 

 

szkoda, że nie mam zdjęcia ;( ... a krzesła rozkładane jak lezaki? Takie też były u mnie ;) ... no nic ... to ma być odbicie moich wspomnień, ale też ma ładnie wyglądać ... poprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj tego jak ataku:) Jesli chcesz wydobyć z tego uczucie to zostaw to tak jak jest, przesadziste wszystko (bo przeciez jest to największy stres w naszym dotychczasowym życiu - przynajmniej z definicji:P). Ja bym jeszcze zrobił tak ze jedna łąwka w centrum a reszta w duzej odległości dookoła - symbol odosobnienia przez te 120 min:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj tego jak ataku:) Jesli chcesz wydobyć z tego uczucie to zostaw to tak jak jest, przesadziste wszystko (bo przeciez jest to największy stres w naszym dotychczasowym życiu - przynajmniej z definicji:P). Ja bym jeszcze zrobił tak ze jedna łąwka w centrum a reszta w duzej odległości dookoła - symbol odosobnienia przez te 120 min:P

 

 

 

Czemu miałbym to traktować za atak? Phiii ... każdy może sie wypowiedziec jak chce - o to tu chodzi ... ja tylko nie lubie agresywnej krytyki bez uzasadnienia ;) ... to jest obraz moich wspomnień ... krzesła były wielkie i tego nic nie zmieni ... choć może przesadziłem lekko z wysokością oparcia ... ale szerkość i długość jest chyba idealna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się coś napisać ale czy? blat ławki nie powinien być kanciasty? chyba że jest wykonany z tworzywa sztucznego.. w co wątpię .. mam racje?

 

pozdrawiam..

 

 

ławki były drewniane ale owiniete jakimś plastikiem ... nad drewnem umieszczona jakby mała warstwa taoety (nie wiem jak się to coś nazywa) co powodowało, że ławka wyglądała jakby z wikliny ... ale badziewie prawda? Tak - moja ławka miała zaokrąglone brzegi - pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw. proporcje dalej do niczego

dwa wielkie krzesła= drabinka gimnastyczna ?

 

 

To już raczej wina drabinek ... zabiorę się za drabinki niebawem ... troche podniose kamere i skręce w prawo by na na ścianie było widać to:

 

m4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm przy tak drobnej obreczy i tak cienkim laczeniu jeden wsad i kosz do wymiany ;]

 

No może i racja ... poszukam jakiś ilustacji do porówniania (mogłem to zrobić wcześniej ;P)

 

idziesz w zaparte ze krzesła sa ok a nie są.

 

Bo mi się naprawdę wydaje, że są dobre :| ... cholercia ... no nic ... postaram się coś z tym zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m5.jpg

 

 

 

Dobra ... ja coś mam z tymi proporcjami ;P ... w osobnym plisku wymodelowałem kosz, ale proporcjami nie zgadza się z resztą i do tego wysokość jest zła ... kosz był modelowany na czuja i nie pasuje do reszty, a raczej nie pasował bo już to poprawiłem ale nie mam czasu renderować nowej sceny ... choć nie jestem pewny wysokości ... ktoś wie jak wysoko powinien wisieć kosz?

 

Hehehe ... Nie czepiajcie się kosza ... wiem, że tragedia :D ... za wysoko, za mały, kosz przyczepiony za wysoko na tarczy (czy jak to się zwie) + siatka za duża ...

 

bardziej mnie interesuje co macie do powiedzenia patrząc na reszte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzesło proponuje poprawić w ten sposób: Oparcie dać bardziej do środka krzesła a "siedzenie" obrucic lekko tak aby nie wydawało się że jak usiąde to zjade z niego..

 

Wysokość obręczy kosza to 3050 [mm] :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki nóg faktycznie za duże ... nie ruszałem ich ... ale czy kuje w plecy to wątpie ... alegancko zaokrąglone ... może kuje bipeda ;) ... no chyba, że mówisz o śrubkach ... no ale wiesz ... ja skupiłem się głównie na proporcjach ... a nie na wyglądzie modeli ... właśnie dopieszczam wygląd ... przed paroma minutami poprawiłem nogi ... i teraz coś zrobie z tymi śróbkami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje tekstur są nie poprawne oraz kosz jest troche za nisko (na siedząco można się chwycic za obręcz)

 

hehe .. fakt ... muszę ustawić realną wysokość ... bo przyznam się, że kosz umieściłem tak by tylko było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, po co robisz tą salę. Czyżby dobrze wspominasz twoją maturę. :) Skoro już robisz, może mógłbys pójsc w innym kierunku. Spróbuj cos tam przedstawic. No nie wiem cos zaskakującego, albo z humorem. A nie zwykłą wizualkę. Rozumiesz o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to te krzesla maja za waskie nogi...poza tym wszystkie przedmiou tu sa takie same nie wiem za bardzo co chciales pokazac szczegolnego...sale gimnastyczna? a jezeli to matura to gdzie stol dla komisji(ps:jak juz sie czepiac to calosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, po co robisz tą salę. Czyżby dobrze wspominasz twoją maturę. :) Skoro już robisz, może mógłbys pójsc w innym kierunku. Spróbuj cos tam przedstawic. No nie wiem cos zaskakującego, albo z humorem. A nie zwykłą wizualkę. Rozumiesz o co mi chodzi?

 

Jak zrobie to pomyśle ... a dobrze wspominam bo zdałem :)

 

 

jak dla mnie to te krzesla maja za waskie nogi...poza tym wszystkie przedmiou tu sa takie same nie wiem za bardzo co chciales pokazac szczegolnego...sale gimnastyczna? a jezeli to matura to gdzie stol dla komisji(ps:jak juz sie czepiac to calosci)

 

 

Na razie pracuje nad ogólem ... późnie porzestawiam ławki ... troche pomaluje je i pobrudze ;) ... przypominam, że to WIP ... ;)

 

Gdzie stół dla komisji? Czy widzisz całą sale czy tylko jedno ujęcie? gdzie niby miałbym wstawić stół komisji?! Co prawda mógłby fragment wystawać ale co by to mówiło? Co innego jakby cały lub przynajmniej połowa była widoczna ... a jak to wstawić do tego? Trzeba by kadr zmienić a tego nie chce ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności