Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ford Focus 2006


hawrok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystko spoko tylko ten mieszek od biegow i jego "skorzana?" obudowa sa do kitu...

 

ze skrzynia biegow meczylem sie najwiecej, brak mi juz pomyslów jak to mozna lepiej zrobic, dam jakis ciemny material na nia moze zgubia sie niedoskonalosci :)

 

Pomalowalem juz karoserie z detalami, wnetrza jeszcze nie ruszalem, prosze o komentarze :]

 

1_resize.jpg 2_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze cala koncepcja przedstawienia pojazdy nie jest zbyt dobra. studio co pokazales nie jest zbyt dobre, odbic na samochodzie jest zbyt duzo, sa zbyt agresywne, przez co oglądający nie wie na czym się skupić. przy takim oswietleniu model traci duzo detali, samochod powinien byc lepiej oswietlony od boku, lampy przednie powinny byc bardziej widoczne, ich tekstura wszystko zamywa, migacze powinny byc bardziej pomarańczowe, lampy z tylu są zbyt rozmazane i jaskrawa ( w przypadku bialej ). najwazniejsze jednak ejst to bys poprawil lakier lub refleksje na nim. pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że troszkę za dużo t krytyki związanej z mniej istotnymi rzeczami - materiały. Je można zmienić w 5 minut. Bardziej bym stwierdził, że niektóre chamfery są zbyt waskie i auto ma zbyt ostre kanty. Aby nie mówić tego na marne obejrzałem sobie dokładnie fokę 2006 pod domem. Jeśli chodzi o materiały nie ma tragedii. Wymagają dopracowania.

Na lakier proponowałbym shellac z mixem 70/30. Refl. golss powinien być ok 0,95 ale jako highlight golss dałbym faloff. Pięknie rozkłada światło i powoduje, że materiał wyglada jak perła lub metalik. Go do siły odbić - obiecuję kropińskiemu, że na nowym aucie z nowym lakierem naprawdę duzo się odbija - sam takie posiadam. Tym więcej odbić i dokładniejszych jeśli auto oświetlone jest studyjnie. Niedowiarków zapraszam do salonów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe samochod jest miejscami troche inny niz oryginal ale juz tego nie bede zmienial. Koncentruje sie teraz tylko na materialach. Poprawilem troche lakier powinien juz wygladac lepiej, nad materialami wnetrza ciagle pracuje :]

 

1.jpg

2.jpg

 

aha i jeszcze to to takie wystajace nad przednim swiatlem juz poprawilem ale nie renderowalem drugi raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hawrok - słuchaj, robisz realistyczny render czy bawisz się i robisz coś co będzie wyglądało jak Ci się podoba ?? Sorki ale czy kiedykolwiek widziałeś auto z Takim lakierem ?? Lakier nie może mieć ziarnistości, na lakierze muszą być piękne dobrze stonowane odbłyski a nie coś co wygląda jak nieoheblowana Stal :P

 

Popracuj jeszce nad lakierem, wyjdź an dwór, popatrz jak się autka błyszczą, moze dostaniesz jakiejś weny :)) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że chciałeś uzyskać lakier metalic?jesli tak to :- rozmywanie światła (highlight glossines) jest prawie ok ale własnie dlatego powinieneś zastosować shellac albo blend ze 2 razy w jednym materiale aby niektóre odbicia świetlne były ostre, a reszta i ich krawędzi rozmyta... jak w metalicu- jesli metalic to mimo wszystko odbicia reflections mają za bardzo glossy- aktualna ziarnistość lakieru moim zdaniem przy metalicu jest OKmam materiał metalic od evermotion i lakier również ma ustawioną lekką ziarnistość. Rozmywanie światła u ciebie prawie mi się podoba.co do rendertime - może wartoby pomyśleć o zmianie kompa :)u mnietaka scena renderuje się 8-12 minut w pełnej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj meka meka z tym lakierem. Auto jest troche nieproporcionalne ale nie bede juz tego poprawial, pocwicze na takim materialy oraz render i zabieram sie za cos innego. Kola na poprzednim renderze poprzesowaly mi sie omylkowo dlatego tak to wyglada ;]

 

Przedstawiam kolejna wersje lakieru oraz ustawienia materialu, zebyscie przy okazji krytyki zaproponowali konkretne poprawki tak jak to robi Intruder za co bardzo wdzieczny jestem :)

 

2.jpg

 

oraz ustawienia materialu link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copyrajt - orajt.

moim zdaniem lakierek jest już OK. biorąc pod uwagę jego tonację nie można oczekiwać, że będzie miał głebokie cukierkowe przejścia tonalne. Gdyby to był ciemny granat albo ciemna czerwień to powiedziałbym, że jest zbyt "płaski" ale w tym kolorze jest dobrze. będziesz musiał pamiętać, że jeśli zmienisz kolor nie wystarczy tylko zmienić koloru w shellac'u - będziesz musiał znowu ostro porzeźbić.

Jedna uwaga - shellac powinien mieć obie warstwy z vraymtl !

 

Teraz pokaż nam jak ten lakierek działa z HDRI... najlepiej jakimś solidnym. Obawiam się, że jak to często bywa lakier zmieni wygląd w HDRI.. no chyba, że jest naprawdę solidnie zrobiony, a wygląda, że jest :-)

Darmowy HDRI 36MB jest na http://www.dosch.de - pobierz tę starówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pokaż nam jak ten lakierek działa z HDRI... najlepiej jakimś solidnym. Obawiam się, że jak to często bywa lakier zmieni wygląd w HDRI.. no chyba, że jest naprawdę solidnie zrobiony, a wygląda, że jest :-)

Darmowy HDRI 36MB jest na http://www.dosch.de - pobierz tę starówkę.

wersja dla Intrudera ja pozostane przy tej bez HDRI :)

 

 

 

EDIT:

Obrazkia nie widac bo jakas awaria serwera, wrzucam link do imageshack

http://img87.imageshack.us/my.php?image=3co9.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam się nadal kolor nie podoba, i te odbicia są za ostre i chaotyczne

no kolego, to się popisałeś. Tupanie nóżką i mówienie "mi się nie podoba", to troszkę infantylny sposób wyrażania swojego zdania. Skoro coś jest nie tak, to zaproponuj jakieś zmiany. Poza tym kolor to rzecz gustu... a może właśnie ta foka miała być niebieska?Havrok =>> nie widać obrazka z HDRI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intruder, infantylne by było jak bym napisał tylko że mi się nie podoba a pisałem wyraźnie "te odbicia są zbyt ostre i chaotyczne" następny razem doczytaj do końca a potem się czepiaj, kolor to kwestia gustu zgadzam się i na mój gust to jest brzydki, a to jest forum i każdy może wyrazić swoją opinie

 

żeby nie było pusto to jeszcze dodam że te odbicia powinny podkreślać linie samochodu a nie być takie aby tylko były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havrok ==> cytryna... dzięki, troszkę nad nią posiedziałem :) starałem się, żeby jak najwięcej było dokładnie tak, jak w mojej - nawet bieżnik i rozmiar oponek. Ciągle w wolnym czasie jeszcze coś w niej udoskonalam.

 

pecet ==> oczywiście, że na forum mozna powiedzieć wszystko. Kolor... mi również niebieskie fordy się nie podobają ale lepsza krytyka polega na precyzyjniejszym określeniu jej - np. zmniejsz gloss odbić albo highlight, a nie, że "mi się nie podoba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsza krytyka polega na precyzyjniejszym określeniu jej - np. zmniejsz gloss odbić albo highlight
to może najlepiej podać wszystkie ustawienia rendera i materiałów? nie można nikogo "prowadzić za rączke" bo potem są takie sytuacje, że delikwent przysyła mi model i chce żebym mu siatke poprawił, lepiej jest jak mówi się co jest źle, a ja powtarzam: odbicia są za ostre i chaotyczne :D z mojej strony koniec OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności