Skocz do zawartości

Sprzęt do 3ds max 6


mariush13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z 3ds max 6.

Moj sprzęt to athlon xp 1700+ (1433 MHz) 256 Mb RAM DRR, Karta grafiki GeForce 4 mx 440. Podczas pracy nad czymś "większym" program wyłacza mi się. Ćzy jest to wina za słabego sprzetu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

chłopie moja karta graficzna ma 2x więcej ramu niż ty pamięci operacyjnej,nie chce być zbyt brutalny ale oczywistym jest chyba że izilosć pamięci operacyjnej determinuje jednorazową ilość danych jaka mozna przetworzyć z prędkoscią jaką ma twój procesor.

OCZYWIŚCIE ZE MASZ ZA SLABY SPRZĘT

Pomijając jego moc przerobową - 256 mb to prehistoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny sprzęt do Twojego mariush13 tyle że zamiast 256 ramu mam 768. Jakoś daje rade .. nie narzekam, jedynie na karte graf. tak bo to ruina. Zdecydowanie polecam taki zakup jak ram.. oczywiście nie 512 a GB.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damusTo rozumiem chwalisz sie super ale to nieznaczy ze sprzet jest slaby jakos mi sie udawalo rcowac na celerku 500 ze 192mb i nawet do miliona poly udalo mu sie wytrzymywac wiec nie p...l.

to wina pewnie systemu albo sprawdz ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sie chwalę informuję że 256 mb ramu to przeraźliwie mało, na swoim przykładzie wiem to najlepiej, miałem najpierw 512 później 1gb, 2 a teraz 4 i mam porównanie wiem co to zienia, mozesz sie upierać przy tym ramie ale oblukaj wykozystanie paięci i wszystko będzie jasne, przy takiej małej pamięci uzywasz jej tyle samo co ja ale w pliku stronicowym a to generuje oczywiste problemy. Czy nie?

Miałem kiedyś pentium 75 z 256 mb ramu to było ze 100 lat temu do budowania ówczesnych stron www i grania w dooma 3 starczal ;) później nawet robiłe na tym bryki do nfs3 w carcadzie, 4850 poly liitowała gra więc nie miałem okazji wówczas sprawdzić max możliwosci...

Miałem też AMD 64 3000+ z 512 MB ramu później wpakowałem 1 i jeszcze 1 gb ramu samo to skróciło render czasy o 20pare% nie wspomne o tym ze otwierałem pliki, o których pomyslny zapis niegdyś sie modliłem, bez najmniejszego trudu, nie wiem czy zatem chwalenie sie to czy próba nakłonienia do zwiekszenia ilosci pamięci.

dodam że przy WINdzieXP na 32 bitach 4GB ramu sa kłopotliwe jeśli dochodzi plik stroicowy - pojawiają sie problemy w allokacji pamieci ale nie ma opcji żeby jakikolwiek z modeli króre dłubałem sie postawiły nawet przy zbiorowych scenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz co tu jest pytanie czy to jest wina sprzetu ze sie max wywala a nie czy zmienic kompa przynajmniej ja to tak rozumiem a 4gb hym wiesz no ja niemam pojecia co ty tym dzwigasz ale z tego co umnie wychodzi 2gb wystarca pokojnie na 2 mil. poly czyli duzo a nawet jeszcze sporo wolnej pamieci zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja rozumie to podobinie zmiana kompa nie wydaje mi sie konieczna nadomiast dokupienie ramu najlepiej w dualu tak i proponuje wariant oszczedny 2x512 albo optymum 2x1024mb i tyle - w mojej opini z tym max powinien pracować stabilnie niezależnie od wersji. Jeśli się nada będzie wywalał no to nie w sprzęcie bym szukał problemu.

Zasadniczo autor mugłby nieco problem szczegółowiej opisaćbo z ogólnego zarysu jasno stawia zapytanie w kontekście zasobów swojego kompa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie moja karta graficzna ma 2x więcej ramu niż ty pamięci operacyjnej,nie chce być zbyt brutalny ale oczywistym jest chyba że izilosć pamięci operacyjnej determinuje jednorazową ilość danych jaka mozna przetworzyć z prędkoscią jaką ma twój procesor.

OCZYWIŚCIE ZE MASZ ZA SLABY SPRZĘT

Pomijając jego moc przerobową - 256 mb to prehistoria

buahahahhaahhhahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahhaah :]lol sorki za OT ale nie moge:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet ma problem a wy chwalicie się sprzętem i kłucicie się jaki jest wystarczający heh czy jest to słaby sprzęt nie sądze ja pracowałem na czymś takim bezproblemu nawet nad czymś większym na max5 (ponad milion)

 

zapewne wszyscy oglądali matrixa i widzieli te wielkie kroczące maszynki ludzi zabijające roboty te maszynki nie miały więcej niż 500k polygonów

 

tak więc nie wszystko zależy od ilości hehe

 

taki sprzęcik to mi wystarczal na hoo tylko rendering jest tak wolny że dałem sobie spokój jak mam czekać 40h heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowr - co cie tak rozbawiło ? ;)

Eh no dobra oczywiscie że na ty tez mozna cos dłubac i to nawet sporego ale jak masz pamięci za mało i mielesz swapem to musisz sie liczyc z tym ze np na skutek zupełnie powszechnych i zwykłych błedów dyskowych (agnetyka nigdy nie była zbyt precyzyjna) takich jak koniecznisć kilkukrotnego korygowania adresu sektora czas oczekiwania na operacje moze sie przeciagnać dalej każdy taki proces ma limit przyjęty przez takich co wiedzą od nas lepiej ile to moze potrwać w normalnych okolicznosciach przyrody, później pojawiają sie ponowne ządania sprzet nie nadąża i proces zostaje mniej lub bardziej gwałtownie przerwany, bo na powrót tez moze braknac zasobów to jest w moim mniemaniu twój problem a rozwiazanie pisałem powyżej.

Jak napiszesz więcej detali to oże coś konkretnieszego wymyslimy...

...jeszcze do panów co posadzajanie o przechwalanie, mysle że sie zgodza z ty że istnieje pewien standart, teraz jest nim pewnie 1gb ramu to to co pakują w kopy sklepowe tzw zestawy.

Widzisz win 98 iał znacznie mniejsze wymagania, win XP np pożera u mnie ok 300 b pamieci zaraz po odpaleniu wszystkiego i pełnym załadowaniu systemu, weięc to chciałe dobitne na wstępie powiedzieć, choc niektórych bardziej ubodło ile ramu a moja grafa a tu nie o to chodzi bo ja mam tylko do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, moze sprawdz czy chlodzenie karty ci nie nawalilo. Ja jakis czas temu mialem taki problem. Gdy robilem cos wiekszego w maxie komp sie wywalal. Okazalo sie, ze wiatraczek is dead.

 

A co do sprzetu to nie ma sie z czego smiac, nie kazdego stac na wypasione zabawki. Ja swego czasu pracowalem na maxie v5 przy sprzecie duzo gorszym niz tutaj omawiany i coprawda nie bylo luksusu ale dalo sie jakos pracowac. Tak czy inaczej pomysl w przyplywie gotowki nad rozbudowaniem ilosci ram, gdyz to bardzo pomoze w wygodniejszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, rozumiem twoj ból:/ Ja działam na sprzęcie:

1)AMD 2500+ ~1.8Ghz, 256RAM, GeForce5200:/ - w domu

2)to samo, tylko że 512RAM - w pracy gdy nie mam co robić(nie, moja praca nie ma nic wspólnego z grafika).

I co ciekawe tylko w pracy zdaża mi się, że nagle max mi wyłącza się od tak - niby ciut lepszy a problemy ma większe:/

 

Tip: jak cię nie stać na coś nowego, to powiększ sobie pamięć wirtualną(tak to chyba się nazywa - nie jestem specem od tych spraw). Ja mam jej 1024

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności