Skocz do zawartości

Pojazd 3D: czołg Panther


piksar

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

na sobotniej wycieczce pstryknąłem zdjęcie które wydało mi sie dobre do scenki z moim czołgielkiem. I oto próba (pierwsza), tekstura narzucona bez specjalnego mapowania (musze sie nauczyć dopiero) tylko modyfikator UVW map i to tylko na lufie wieży i kadłubie (na razie).

Pytanie czy koncepcja jest dobra i warto jej poświęcać czas ?

Walcie śmiało.

 

2108454ab98260a8m.jpg

 

i po PS`ie

19e528ae77529365m.jpg

 

2891b7797023a52dm.jpg

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po miniatórce już myślałem że to w 3d takie otoczenie wyczesałeś :D

 

Pierwsza wersja całkiem za ciemna i nienaturalna, druga zbyt przepalona.

Ostatnia wersja nawet mi się podoba tylko bym trochę kamerę podniósł.

materiał gąsienic troche nie pasuje a na texturowaniu to ja też się kompletnie nie znam ale wygląda dobrze :)

 

Czyli to już koniec modelowania ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja też bym Ci radził podnieść kamerkę i samemu scenkę otoczenia wymodelować, mógł byś wtedy troszku czołg zakopać bo wiadomo ciężki sprzęt na miękim podłożu lekko się zapada ;ubrudz też czołg bardziej, (jak dla mnie te bloki w tle nie bardzo pasują do klimatu) może inna fotka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się bardzo podoba(zresztą jak wszystkie twoje modele). Jest dokładny,dopracowany, bardzo szczegółowy i dobrze oddaje postać rzeczy - Brawo ! ....ale na ostatnich renderach tego nie widać! - przepadły efekty całej twojej pracy :( , pisałeś ,że z podporą lufy męczyłeś się dwie godziny i faktycznie jest zrobiona bardzo dokładnie, lecz na ostatnim renderze wygląda tak jakbym to ja ją robił w 3 minuty z byle jakich posklejanych prymitywów :( Popraw to bo szkoda takiego świetnego modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze szczerze mwoiac bardziej mis ei podoba wersja czarno- biala bo ta kolorystyka tla wszystko psuje... wymodeluj jakies fajne podloze daj jais kamienie

zasieki z drutu kolczastego sgtojace przed czolgien a w oddali jakies palace sie budynki i bedzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekstura jest trochę rozmazana i na lufie się powtarza

 

cień nie pasuje (niby jest rów, a cień czołgu jak po płaszczyźnie)

 

czemu dokładnie pod gąsienicami jest więcej trawy niż na innych częściach łąki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie podoba sie czołgielek na trawie to probuje czegos innego.

koncepcja hala, w srodku czołgi w remoncie, suwnica przenosi wieże od czołgu, narzedzia, maszyny skrzynie ze szwabskimi insygniami.

najpierw hala probny render:

 

3b89a47e290ca7dem.jpg

 

render mały i zaszumiony bo nie było czasu, dorobię jeszcze i zapuszcze na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikSar, to nie nam ma sie podobac tylko Tobie, nie zmieniaj konceptu bo kto powiedzial ze sie nie podoba tescik ktory pokazales wczesniej, nic z tego nie bedzie jezeli tak dalej pojdzie. Trzeba posiedziec dobrych pare godzin... moze dni zanim dopasujesz model 3d do zdjecia, imo latwiej sie pobawic w 'exterior' niz pchac sie w modelowanie calej hali... przynajmniej ja bym tak zrobil. Poszukac dobrej referki na tlo, pomysl co ew. moznaby dostawic w 3D (jakies proste obiekty na ktory pozniej mozesz pomalowac w 2D) i z glowy :)

 

walcz ale nie zmieniaj pomyslu co jeden post bo polegniesz :)

 

powodzenia & pozdrawiam

Pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co mówi Pionier. Może przemyśl dokładnie co na pewno chcesz zrobić i później nad tym pracuj i się nie poddawaj, otoczenia się szybko nie zrobi.

 

Ale z drugiej strony z tego co znam Piksara to woli robić jakieś techniczne rzeczy typu np. hala niż babrać się w trawie ;)

Jak dorobisz więcej szczegółów, to równie fajnie może wyjdź. Pokaż mniej więcej zarys scenki(gdzie będzie stał czołg, jakieś inne przedioty?)

 

No ale czekam jak wrzucisz ten nocny render :)

 

keep wornking

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier - masz całkowicie racje

Koncepcja z czołgiem na tle zdjęcia nie zostaje porzucona ponieważ mi sie podoba. Dodatkowo osoby niezwiązane z grafiką 2D/3D oglądające ten "fotomontaż" mówią że wyglada świetnie. Zrobiłem sobie odbitkę A4 i na zdjęciu też wyglada nie najgorzej (mimo oczywistych błedów, których niefachowcy nie widzą jak cień lekko padający pod innym kątem).

Na czas szukania innego zdjęcia jako otoczenia - robię halę. Zaczynałem podobne obiekty kilkakrotnie i zawsze padałem na oświetleniu, może teraz się uda.

 

nocny render (13,5 SL, 7 godzin, 500Kpoly)

8dc5bd75b0c63c7em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys pokazal w tej hali pod innym katem, troche blizej, mogloby byc, a tak rzeczywiscie nie wyglada najlepiej.

Na trawie wyglada nienaturlanie, cos tu nie pasuje, nie wspolgra, ale lepiej niz obecny koncept w hali.

Moze jakbys porpawil kontrasy tla, jakos cienie poprawil mogloby wygladac nawet dobrze, bo jak na razie czolg strasznie odstawal od tego tla IMO.

 

Ale dasz se rade, pracuj dalej :)

Trening czyni mistrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poskładaj czołg i daj mu jakąś ładną texturkę będzie w fajowo, i szkoda że nie widać detali bo jest daleko na renderku, nie widać Twojej pracy jaką włożyłeś

Taki mam pomysł, oczywiście to tylko pomysł :)

zrób bo w pełnym maskowaniu przykryty siatką maskującą wśród drzew

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że powinieneś zedrknąć na Królewskiego kociaka którego robi Pionier. Bardzo ładne otoczenie w 3D. Dokładnie tyle ile trzeba. Ta hala jest tragiczna - wzrok skacze po niej, nawet nie znajdując Pantery. Tu nie trzeba bardzo wyrafinowanego modelu - raczej dobrze przemyślany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności