Skocz do zawartości

ZBrush - Problem z normal mapami


bartonfink

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u was po wypaleniu normali (czy to normalnie bezposrednio w Z czy spod zmappera) wypalona mapka nie pasuje idealnie do mapowania (juz np w maxe) ?

 

denerwuje mnie to strasznie , a nie znalazlem rozwiazania. Jest to do obejscia ale tylko czas sie przez to traci (SPORO CZASU) byl bym wdzieczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Milem podobny motyw ,tylko ze w moim przypadku problememe stal sie fakt blednego zmapowanie pod Unwvrap , i kiedy prawidlowow i dokladnie zmapowalem obiekt w 3d i wyexportowalem do obj. a nastepnie zmodyfikowalem w Zbrush i wyeksportowalem normale , stopien bledow znacznie zmalal jednak nie 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK->Przy zolwiku , zapomnialem o store(1 raz w Z od dluzszego czasu) ale przy tym modelu juz pamietalem - i tak kupa :(

 

Noth -> mapowanie jest cycus dupcia. I to niemam prawa wywwolywac zadnych bledow. Wiec to nie to.

 

panowie ratujcie , widac ze skoro wy nie macie tachich problemow, toalbo o czyms drobym zapomnialem , albo o czyms drobnym niewiem . Bo takie rzeczy zawsze sa najprostsze, ale najtrudniej do nich dojsc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole z exportami dzieja sie rozne kwiatki, co zawsze wynika z jakichs tam zapisow wewnetrznych obiektu ktore sa (z tego co zaobserwowalem) troche inaczej rozumiane-wykorzystywane przez rozne programy;/ takie kwiatki mialem z ta nieszczesna maya np ale max+Z tez dal mi sie we znaki ;> ja obchodzilem to tak- importowalem hi poly do maxa i w nim wypalalem normale :) troche to "chlopski" sposob, nie rozwiazuje, ale omija problem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az sprawdzilem :) - tak normale sie kaszania zarowno w viewporcie jak i przy normalnym renderowaniu.

Podzucam przyklad tego jak normal nie wspasowuje sie w mapowanie. Zaznaczam iz mapowanie jest ok. Dokladnie ma brzegi w tym miejscu co sa, a mimo to normal generowany spod Z prawie pasuje - ale jak doskonale wiemy "prawie" robi ruznice. Stasznie to uwidacznia szwy, bo mimo iz difuze ejst ok, to normal lamie swiatlo

 

r2d2 -> na moim kompie niema szans na taka migracje :) komp by mi wybuchl ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to ci pomoże

 

http://rapidshare.de/files/16454204/Zbrush_Tutorial_By_MrW.zip.html

 

a jak nie to możesz wypalic normalne uzywając projekcji (jeest taka opcja jeżeli uzywasz Zmapera) - działa tak jak wypalanie map w 3Dsmaxie ale jest bardziej z automatyzowane i w 99% niezawodne.

 

Albo trzecia opcja uzywasz automatycznego mapowania(AUV tiles albo GUV tiles), a po wypaleniu normalnej w zbrush exportujesz model i mapujesz recznie na drugim kanale, potem render to texture z kanału 1 na 2 i wsio :)

 

...sprawdzałem, obydwa sposoby sie sprawdzają ale ja osobiście używam tego pierwszego z projekcją :) ...powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrw1980 -> dzieki ale to nie oto chodzilo.

Klicor wczoraj w nocy doszedl oco biegalo. Na forum PIx. znalazl watek nawiazujacy do tego problemu. Chodzi o to iz ustawienia zmappera pod maxa 7. nie sprawdzaja sie w 8. I jest to oficjalnie potwierdzone. Wiec jesli robice na Zbrus + max 8 to doradzam dokladne ogladniecie swoich modeli (okolice szwow) w poszukiwaniu bledow normali.

 

Klicek rowniez znalazl ustawienia przy ktorych wszystko jest juz ok. ( na forum Pix. jest link do takich ustawien ale juz nieaktywny)

 

Pozdro i dzieki za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności