Skocz do zawartości

Scena 3D: Domek w górach(nowa wersja)


daymon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam.

Dzięki za komentarze.

Nie chce wszczynać kłótni ale ludzie czemu wy jesteście tacy ograniczeni??

Czy nie znacie takiego zjawiska jak słońce za chmurami??

Rozumie ,że w tle w oddali jest błekitne niebo ale czy takie musi być w całości??

Nie każdy obiekt w wizualizacji musi być pięknie oświetlony promieniami słonecznymi.

 

...tekstury. Racja nie są idealnie użyte.

 

Hkropiński - każdy ma prawo do własnych opinii , ale tobie chyba w życiu nic nie pasuje na 100 twoich wypowiedzi 1 jest pozytywna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może choc dziennie kilka pozytywnych odpowiedzi na pewno daję;) ale tylko kiedy praca jest na prawdę dobra. osobiscie preferuje skrytykowac prace niz ją pochwalic bo i autor sie wiecej nauczy. a spojrz tak bardziej obiektywnie na swoją pracę, na pewno nie jest najgorsza ale:

- podoba ci się to tlo? ciemne i matowe, calkiem nie komponujące sie z domkiem?

- podobają ci się kamienie które jakbyś powiedzial ze to tapeta na scianie to nikt by sie nie zorientował?

- uwazasz ze rosliny sa takie dobre?

 

musisz miec dla siebie wiecej samokrytyki, jezeli bys byl very-początkującym uzytkownikiem to spoko, ale jestem juz troche na tym forum i znam twoje prace i jestem pewny ze stac cie na znacznie wiecej wiec nie oszczedzam krytyki, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daymon spodziewałem się czegoś lepszego po tobie.

 

Kiblowato, szaro, smutno. plastikowo.

 

-Straszne roślinki

-Textura kamienia aż prosi o jakiś displacement

- Straszne blury na texturach

- tło

 

Jedyne co mi się podoba to trawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda tło nie jest najlepsze również tekstury jak już wspomniałem w poprzednim poście.Jestem samokrytyczny i potrafie dostrzeć wady w swoich pracach.Dużo jeszcze się musze nauczyć i wstawiając prace na forum max3d oczekuje jak chyba każdy opini ,komentarzy ,krytyki .

 

uvw jest ,światła -target direct+hdri ,render jak jest napisane na początku vray, jakie tło... no takie na którym są góry i troche zieleni .

Na sam koniec napisze jeszcze raz , nie uważam ,że praca jest doskonała.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teksturki jak wyżej, ja bym sie czepił proporcji - troszke wyciągniety ten domek w góre. wygląda jakby 1 kondygnacja miała więcej niz te 2.8m może to przez tą pdmurówke, ale biorąc ok. 15 cm. wysokosci schodka na zewnątrz to drzwi napewno są za wysokie i w konsekwencji cała kondygnacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wszczynać kłótni ale ludzie czemu wy jesteście tacy ograniczeni??

Czy nie znacie takiego zjawiska jak słońce za chmurami??

Rozumie ,że w tle w oddali jest błekitne niebo ale czy takie musi być w całości??

Nie każdy obiekt w wizualizacji musi być pięknie oświetlony promieniami słonecznymi.

 

Znamy bardzo dobrze, tylko że na żadnym renderze go nie widać. Przy takim oświetleniu światło jest słabe i stosunkowo słabe "boncesy" robi. Generalnie pomyślałem że rendering jest z jakiegoś CADa wypuszczony... A kadr jest straszny. Jakby fotograf się na psiej niespodziance poślizgnął w momencie gdy naciskał spust migawki i zarył nosem w ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek ogolnie ladny, no ale trudno niezwrocic uwagi na pewne elementy:

1. Prog jednej strony dachu jast bez wykonczenia jakby mial 1 cm grubosci -

Progi frotnowych czesci dachu natomiast ladnie wykonczyles.

2. Porownaj sobie jak sa oswietlone laki a Twoja trawa.. cos mi sie zdaje, ze promienie nie padaja tak samo jak promienie w tle..

3. Ostatnia sprawa to taki mankament architektoniczny.. zwykle robi sie drzwi i okna na tym samym poziomie.. natomiast u Ciebie w parterze poziomy odbiegaja od siebie.. oczywiscie mozna robic okna na roznym poziomie, ale robi sie tak zwykle wtedy gdy okna te sa innego typu.. .

Zycze powodzenia w pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności