Jump to content

Portret węglem.


Paul_PL

Recommended Posts

Głowa fajnie, włosy też fajnie. Trochę ta koronka na koszuli przykuwa uwagę - jest konkurencyjna dla głowy. Ramiona są takie trochę mało "zbudowane", forma się kiepsko czyta. Myślę, że całość by zyskała, gdyby tło nie było tak ciemne... ale to by trzeba było przymierzyć.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za komentarze! Jeżeli chodzi o detale(włosy itepe) to nie sugerowałem się aż tak bardzo zdjęciem...sporo się różnią. Co do koronki to...cóż zdjęcie było robione przez profesjonalistę (z tego co wiem) i właściwie ten element i tam się wyróźnia. Co do tej "przerysowanki" aż się gorzej poczułem...[AAA! Nie potrafię tak bez wzoru! Choć z drugiej strony, jakbym miał sztalugę i przerysował kogoś 'bezpośrednio' to było by to zupełnie co innego?] Tak czy inaczej, jeszcze raz dzięki, miło że Wam się podoba:)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Cię Lacedemon, ale twoja wypowiedź jest dla mnie trochę nieczytelna. Jeżeli chodziło Ci o to, że równie dobrze można zrobić fotę b&w i wydrukowac w dużym formacie to wydaje mi sie, że nie masz racji. Co by nie mówić to jest jednak rysunek, tyle że korzystałem ze zdjecia jako referencji.Ludzie inaczej patrzą na to. Nie drukuję tego jak maszyna, pasek po pasku. Sam fakt ,ze przerysowałem to z fotografi to raczej moja wewnętrzna kwetia :) W ten sposób wykonuję moje prace dla kogoś, po prostu chcę by była jak najlepsza, najwierniejsza.

Dla przyjemności wykonuję grafiki albo z głowy albo tylko korzytsam z jakiegos trudnego, ciekawego ustawienia postaci... Tak czy inaczej trochę się tym przejąłem i mam ochote pobazgrać coś z pleneru bądź z mej pustej głowy by się sprawdzić. Pozdrawiam! :D

Link to comment
Share on other sites

witam. Nie miałem najmniejszego zamiaru Cię urazić. I przykro mi, że opacznie zrozumiałeś moje uwagi. To raczej wynika z tego, że piszę czsem hasłowo i enigmatycznie. Chodziło mi o to, że powinieneś bardziej ufać swej ręce i starać się konstruować postać, a nie odwzorowywać ją ze zdjęcia plama po plamie. Choć wiem doskonale, że ludzie lubią taką dosłowną formę wypowiedzi( fotograficzną). Poza tym masz talent i dobrze jest widzieć, jak rozwija się idąc w dobrą stronę:) Pozdrawiam i powodzenia w pracy. PS" czasem wartościowym ludziom warto dać kopa. Jak ma skrzydła , to poleci. Ja osobiście wolałbym ostrą i trzeźwą krytykę od pustego aplauzu, bo on nic tak naprawdę nie wnosi"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy