Skocz do zawartości

Robiene gier


ronnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na samym początku mówie że nie za bardzo wiedziałem gdzie umieścić tego posta. Informuję też że używałem szukajki i googli. A teraz do sedna.

 

Interesuje mnie robienie gier i chciałby się dowiedzieć jak to sie robi. Czy są jakieś programy które do tego służą?? Ostatnio ściągnąłem Unreal Engine(Level Editor) i chciałem się dowiedzieć czy w tym da sie robić gry i co jest do tego potrzebne. Otworzyłem jakąś mapę (gotowca) i można było ją właczyć i poruszać się po niej. Czy są potrzebe do tego jakieś języki programowania?? Próbuje znaleźć jakieś ominęcie męczenia WinApi i DX, albo OpenGLa.

 

Prosiłbym odrazu o tutki do wszystkiego co byłoby mi potrzebne.

 

Pozdrawiam.

 

Zaznaczm że proszę o pomoc nie z lenistwa tylo z powodu problemu w znalezieniu dokładnych informacji na ten temat. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hehe z tego co sie orientuje to zrobienie gry samemu od początku to nie jest takie hop siup, piersze co to silnik gry, jakies programowanie, modelowanie obiektów, texturowanie, swiatło itp.

wiem ze są takie juz gotowe programy typu game maker, the games factory, 3d game studio. Dla początkującego chyba wystarczy ? :]

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja temat był setki razy :) Ja osobiście na początek polecam łatwe programy do tworzenia gier 2d np game factory jezeli nie umiesz programowac poznasz od początku system akcji i skryptow.

A do 3d gier to 3d game maker i 3d game studio z tych prostych aczkolwiek blender ma mozliwosc tworzenia gier, i to dosc ciekawych (Jak chcesz to mam dobrą ksiązke o tworzeniu gier w blenderze od podstaw do sprzedania)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem post o robieniu gier zaraz po napisaniu tego topicu :p. Ale ja zawsze mam takie szczęście :/. W takim razie do czego służy ten Unreal?? I w sumie najbardziej odpowiadałby mi jakiś maker do RPG z kamerą od góry ale możliwością przybliżania i obracania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz samodzienie robic gry? proponuje wsiasc do wehikulu czesu i cofnac sie 15-20 lat wstecz... a tak na powaznie na obecne czasy to na komorki albo takiego gba samemu da sie przy odrobinie samozaparcia cos zmajstrowach chyba, bo tworzenie modow to juz teraz zabawa na kilka osob. poszukaj magazynu warp, dodawany byl do plyty jakiego czasopisma a na ich stronie tez sa jakies numery magazynu, tam pisza jak zaczac gry na gba czy cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co polecacie (programik, enginek) jakbym tak wymyślił, że robie gierke w stylu interstate76?

 

Unreal Engine - dariusz wyzej wspomnial o Mobile Forces. Intersate76 -- jazda samochodami z zainstalowanymi broniami? Dobrze kojarze? Jezeli tak, to Unreal Engine :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unreal dużo dobry.

 

Tak naprawdę masz niewielkie szanse na napisanie od razu swojej gry. Zależy co chcesz robić - grafikę czy programować (można robić jedo i drugie, ale to wymaga zostania jakimś omnibusem co najmniej), jeżeli grafę, to spróbuj najpierw zrobić jakiś level, choćby do wspomnianego Unreala. Zobaczysz czy to Cię kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności