Jump to content

Proste pytanie o render


elbi

Recommended Posts

Modeluję sobie biureczko i jakiś przedmiot na nim. No i chcę zobaczyć jak wygląda, więc sobie renderuję :). Po analizie renderu dochodzę do wniosku "niee, ten przedmiot trzeba przesunąć/poprawić..." Więc przesuwam/poprawiam i renderuję jeszcze raz. Czy naprawdę muszę renderować całą scenę, nie mogę jakoś ominąć tych obszarów, które wyglądają identycznie co na poprzednim renderze? Z góry dzięki za odpowiedzi na to podstawowe pytanie.

Link to comment
Share on other sites

Możesz przecież stworzyć sobie dodatkową kamerę ustawioną na ten przedmiot! A jeśli render cię nudzi to ustaw sobie na skanline czy jakos tak (ten podstawowy "default'owy" render) i renderuj bez materialow czy jakichkolwiek efektow

Link to comment
Share on other sites

Możesz część obiektów ukryś w quad menu (prawym przyciskiem myszy) i hide

by name albo hide selected jeżeli jeszcze renderuje, to w opcjach trzeba odznaczyć, żeby tego nie robiło, nie wiem czy to samo stosujemy przu freez, ale możesz sprawdzić, wtedy przynajmniej widzisz obiekty w okienkach.

 

też od niedawna się bawie 3ds, wiec może jest prostsza odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

jezu, naprawdę jakiś "ąkły" chyba jestem :/ Nie widzę ani czajniczków ani rozwijanego menu :/ 3ds 7. Jak to menu tam dodać? Na liście w "customize user interface" znalazłem już czajniczki :D ale nie wiem jak to menu się może nazywać.

Link to comment
Share on other sites

LOL! Ja próbowałem wszystkiego a tu wystarczyło złapać za pasek i przesunąć, się skitrały ikonki przede mną :D Serdeczne dzięki za pomoc! Właśnie o to mi chodziło (no, prawie, ale jest ok :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy