Skocz do zawartości

Proste pytanie o render


elbi

Rekomendowane odpowiedzi

Modeluję sobie biureczko i jakiś przedmiot na nim. No i chcę zobaczyć jak wygląda, więc sobie renderuję :). Po analizie renderu dochodzę do wniosku "niee, ten przedmiot trzeba przesunąć/poprawić..." Więc przesuwam/poprawiam i renderuję jeszcze raz. Czy naprawdę muszę renderować całą scenę, nie mogę jakoś ominąć tych obszarów, które wyglądają identycznie co na poprzednim renderze? Z góry dzięki za odpowiedzi na to podstawowe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Możesz przecież stworzyć sobie dodatkową kamerę ustawioną na ten przedmiot! A jeśli render cię nudzi to ustaw sobie na skanline czy jakos tak (ten podstawowy "default'owy" render) i renderuj bez materialow czy jakichkolwiek efektow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz część obiektów ukryś w quad menu (prawym przyciskiem myszy) i hide

by name albo hide selected jeżeli jeszcze renderuje, to w opcjach trzeba odznaczyć, żeby tego nie robiło, nie wiem czy to samo stosujemy przu freez, ale możesz sprawdzić, wtedy przynajmniej widzisz obiekty w okienkach.

 

też od niedawna się bawie 3ds, wiec może jest prostsza odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu, naprawdę jakiś "ąkły" chyba jestem :/ Nie widzę ani czajniczków ani rozwijanego menu :/ 3ds 7. Jak to menu tam dodać? Na liście w "customize user interface" znalazłem już czajniczki :D ale nie wiem jak to menu się może nazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL! Ja próbowałem wszystkiego a tu wystarczyło złapać za pasek i przesunąć, się skitrały ikonki przede mną :D Serdeczne dzięki za pomoc! Właśnie o to mi chodziło (no, prawie, ale jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności