Skocz do zawartości

Komp resetuje sie przy starcie Windy


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie znów opisując moje kolejne problemy związane z moim kompem:|

Dziś mój proble jest nie co powazniejszy niż zwykle. Tak jak w temacie- komp przy starcie system...bezpośrednio po uruchomieniu sie Windowsa Xp resetuje się sam. Problem jest o tyle poważny, że ostatnio myślałem, że się juz nie uruchomi. Po takiej akcji działa całkowicie normalnie. Problem się zaczął pojawiać po formacie którego dokonałem w tamtym tygodniu w czwartek. Szukałem odpowiedzi (i nadal szukam...m.in tutaj;)) ale nie znalazłem nic jednoznacznego co odpowiadał by na dręczoce mnie pytanie- Dlaczego tak się dzieje? Wirusiki odpadają bo po formacie nie powinno ich być..a skanowałem tez kompa i nic nie znalażł. Z góry dzięki za ewentualna pomoc.

btw. Pod masą mam:

AMD AthlonXp 1700(+)

256Ram

GFx4 Mx 64MB

Ponoć może to być wina Ramu...ale to pojawiło się po formacie. Czyżbym znów musiał czyścić kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to że po formacie nie powinno być wirusów to nieprawda ale skoro skanowałeś to ok :)

pamięć ram to rzecz niezawodna, jeśli jej nie spalisz zbyt wysoką temepraturą lub napięciem to będzie działać przez setki lat ... tam niema co się zepsuć :)

skoro po formacie to ja bym stawiał na jakieś sterowniki, albo się poprosu źle zainstalowały i trzeba od nowa (może też całą winde) albo instalujesz inne niz wcześniej

mi się kiedys komp resetował co kilka minut i się okazało że to przez sterowniki od modemu ... musiałem ściągnąć jakąś poprawke ze strony microsoftu :P

a wyskakuje ci jakiś błąd lub komunikat ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamięć ram to rzecz niezawodna, jeśli jej nie spalisz zbyt wysoką temepraturą lub napięciem to będzie działać przez setki lat ... tam niema co się zepsuć :)
nie byl bym taki pewien

akurat umnie jakis czas temu jeden modul padl po zabawie w overclocking i tez sie komp restartowal a czasami uruchamial pochodzil troche i znowu restart

poszukaj a sieci jakiegos programu do sprawdzania ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, to jest blad - zawsze co instalujesz system wchodz na zakladke zaawansowane - konfiguracji komputera, nastepnie uruchamianie i odzyskiwanie,

i odznaczyc opcje Automatycznie uruchom ponownie, windows wtedy wyrzuci ci loga na screen - jezeli tego nie masz, to nei wiesz co jest przyczyną, ale to jest problem nie do odratowania, jezeli zawsze przy starcie systemu, kernel sie posypal. a wszystko to twoja wina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notdot: no przecierz sam napisałeś że ją zepsułeś podkręcaniem czyli "specjalnie" :D każda część elektroniczna ma 20% zapas mocy bo inaczej by nie była dopuszczona do sprzedazy - jeśli podkręcałeś ją 20% lub więcej to zepsułeś na własne życzenie i nie mów że pamięci są zawodne bo nie są !!!

a co do tematu:

tego windowsa to tylko raz instalowałeś ?? jeśli tak to instaluj ponownie i kombinuj dopiero jeśli znowu będzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notdot-ludzie tez umieraja tylko na starosc, no chyba ze sie ich podkreci.... jak na olimpiade.....

 

javor-pamieci nei sa dopuszczone do sprzedazy, wtym pech i nei maja 20% nadwyzki :)

jedyna czesc kompa ktora ma atest o ktorym psizesz to zasilacz. gupie, nie? cwaniaki od kompow tak to wymyslily....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystko to twoja wina :D

Dzięki:)

wsadz mu termometr w..... bo to wyglada na taki problem..... zimy jeszcze nei ma.....

To raczej nie to..chociaż?

 

Obudowe rozkręciłem by wpuścic mu troche powietrza ale to guzik dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem problemy z ramem bez podkrecania, kosci padly z 2 razy w roznych kompach, zeby rozwiac te mozliwosci w googlach wpisz memtest (powinno znalezc cos jak memtest86) da sie zrobic dyskietke startowa tym i przetestuje ramik, bedziesz wtedy mial pewnosc.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze to tylko i wylacznie temperatura, bo start systemu obciaza procka ponad 100% procesu. i dlatego sa takei zgrzyty przy starcie bo wg promptu jest to wlacz to wlacz tamto wlacz siamto, w sumie ponad 700 funkcji, tylko ze dla sprzetu to nie jest takie proste...... dwie operacje: on & off sa krytycznei neibezpieczne dla oprogramowania...... jedno bo musi wynegocjowac przydzialy pamieci, a drugie bo musi je sensownie pozwalniac......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem pozostalych wiadomosci, wiec nie wiem czy o to chodzi :)

Też tak kiedyś miałem. Problem tkwił w jednym z programów który uruchamiał się przy starcie kompa. Najlepiej bys wszystkie softy ladujace sie podczas startu wylaczyl w msconfig.

 

P.S Czy problem wystepuje tez podczas korzystania z systemu awaryjnego ? Jesli nie to na bank cos z softem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze to tylko i wylacznie temperatura, bo start systemu obciaza procka ponad 100% procesu.

Wtedy byłaby raczej pewna losowość wieszania sie kompa, a jak rozumiem restartuje sie zawsze w tym samym momencie, niezależnie od tego czy jest otwarta obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kumpel miała tak samo z tym restartem, ale wina tkwiła naparwdę w temperaturze na procku - 95stopni:D

Wina: kupiła sobie kompa z MediaMarkt i chłopaki zaoszczędzili na zasilaczu i radiatorze:D 3kg kurzu chyba stamtąd wymiotłem a komp ma 3miechy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak...

Nie była to wina update'ów ponieważ Windows był bez SerwisPaka i nie pobierałem żadnych aktualizacji. Wina temperatur też nie bo komp dawał rade przy wyższych temperaturach a i wentylatorki i ogólnie wszystko było czyste bo sprzątałem go...podajrze...nie pamiętam kiedy ale nie dawno. Awaryjnego nie włączałem...wogóle jak się wchodzi do trybu awaryjnego? Próbowałem zmienić sterowniki od grafiki...ale zakończyło się to formatem i instalacją systemu na nowo ponieważ system nie chciał się wogóle uruchomić. Windowsa zainstalowałem tego samego co wcześniej, sterowniki także...a komp jak na razie włacza się normalnie. Dochodze więc do wniosku, że wina tkwiła w źle zainstalowanym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności