Skocz do zawartości

OC mojego Durona


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio coraz bardziej sie wkrecam w overclocking. Mam plan wycisnac z mojego Durona 1.6, Durona 2.0. Czy sie uda to nie wiem (narazie stoje na 1.8). Nie podkrecalem go z biosu bo po tym komp wstaje tylko przy FSB 140. Dopadlem z neta program Easy Tune5 i to dzieki niemu - pod windowsem - udalo mi sie podkrecic procka do 1.8

 

Wiecie moze dlaczego tak jest? Troche dziwna sprawa. Z tego co patrzylem to ten Easy Tune nie oszukuje bo cpu-z wskazuje ze FSB jast na 150 a poza tym wyniki w 3D marku tez sa lepsze.

 

Pozdrawiam i licze na wasza pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla mnie mimo wszystko podkręcanie zaczyna w BIOSie. Dlaczego procek idzie wyżej dzięki porgramowi? Prawdopodobnie dlatego, że automatycznie podnosi napięcie procesora na rdzeniu. Robiłeś to w BIOSie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od przeczytania nuemrow seryjnych na procku, jak sa wysokie to szkoda ryzykwoac (numer w waflu jak jest wysoki) bo procek jest miernej jakosci i bedize niestabilnei chodzil (i pewnego pieknego dnia w paru tranzystorach pojawi sie wiecej pradu na wyjsciu niz weszlo..... a wtedy lawionowo sie to wszystko mieli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już poszło z 1.6 na 1.8 to moim zdaniem warto. Sprawdziłbym jeszcze temperatury i ewentualnie dokupił ciut lepszy wentylator. Pamiętaj jednak, że musisz być ostrożny bo z Duronami różnie bywało a w statystykach serwisowych to najczęściej palące się procesory. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem czytalem duzo ostatnio o podkrecaniu. zadawalem to pytanie na roznych forach ale nikt sie chyba tam nie zna bo nie dostalem odpowiedzi ;) nie ma to jak max3d :D

 

uwazam podobnie jak Remedy ze skoro idzie i to spokojnie na 1.8 to na 2.0 warto sprobowac. pozatym widzialem w necie ze ludzie podkrecali takie procki jak moj do 2.0 a co niektorzy nawet wyzej (ale to juz pewnie hardcorowcy).

 

co do napiecia. czytalem ze programy (np. speedfan - tego uzywam) nie pokazuja rzeczywistego napiecia ale mimo wszystko jezeli napiecie na procku sie podnioslo to, to juz chyba powinno pokazac a odczyty napieciowe sa takie same przed jak i po kreceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś kręciłem tego durona na ECS L7S7A2L (SiS746) i chodził bez problemów na 2000Mhz (MIX9B, Batch Number 188).

Przy FSB 166Mhz (2Ghz) nie będziesz musiał sie bać o dzielniki, same przeskoczą, to samo przy FSB 200Mhz (2,4Ghz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź cpu-z'em jaki masz Stepping. Jak masz 0 to mozesz spokojnie jechać.

Te Durony to niezła partia, od 1400 zaczęło się nowe jądro w nowym procesie technologicznym 0,13 µm. Ja niestety załapałem się na D 1300 w 0,18 µm - najszybszy procek na jądrze Morgan :(. Z mojego już nic się nie wyciśnie, ale tobie życze powodzenia i pomyślnych wiatrów ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm stepping mam 1, ale niestety o tym juz nie doczytalem wiec nie wiem co to jest ;)

 

dariusz -> dzieki za milego, podnoszacego na duchu posta :) jak narazie wiekszosc oc-forumowcow odradzalo mi podkrecanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... a mozesz mi powiedziec co wyklucza maja plyte jesli chodzi o OC? Ma calkiem sporo funkcji. Dla przypomnienia: Gigabyte GA-7S748, ma regulacje FSB, osobno regulacje taktowania dla pamieci i napiecie dla procka i pamieci tez osobno. Z tego co czytalem to wiecej nie trzeba... chyba, ze przyczyna tkwi w tym, ze jest to po prostu Gigabyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, o ile pamiętam to ostatnio miałeś Gigabyte na KT266A, stąd nieporozumienie. Na przyszłość, dobrym zwyczajem jest od razu pisać o posiadanym sprzęcie. W takim razie zrób jak mówił dariusz i ustaw fsb od razu na 166. Dzielniki przeskoczą i problem powinien zniknąć. Ewentualnie dla pewności dodaj parę v i monituj temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i udalo sie :) Procek pracuje na 2.0 tylko jest jednak jeden problem. Po kilku godzinach grania komp sie zrestartowal. Wedlug mnie przyczyny sa dwie albo za male napiecie albo przegrzanie procka.

 

Ja bym obstawial ze ma za male napiecie (przed podkreceniem mial 1.5 teraz ma 1.6) Jak myslicie czy moze to byc przyczyna tego restartu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wysoka temperatura! mozesz ją obnizyć o 10*C domowym sposobem:

odmierz sobie boki coolera (6cm x 6cm lub 8cm x 8cm prawdopodobnie)

zrób tunel (może byc z kartonu) o takich bokach aby się nakładał na cooler

obsmaruj go pianką termoizolacyjną i gotowe.

u mnie to zdaje egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ostatnio zmienilem chlodzenie na Arctic Cooling Cooper Silent 3 podobno calkiem dobry za niska cene a z ciszy jestem zadowolony :) ale jak pisalem wczesniej temperaturka jaka byla taka jest.

 

Postanowilem zrobic test procka w Prime 95. Odpalilem torturke i juz po kilku sekundach procek mial 66*. sie lekko przerazilem ale zostawilem go tak. Po ponad 4 godzinach pocek dalej hulal na 66* ale sie nie zwiesil ani nie zrestartowal.

 

Bede go tak chyba teraz torturowal roznymi grami i zrobie jakis maly renderek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności