Skocz do zawartości

Model 3D: creative MuVo


salvage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bawilem sie troche w sesji i teraz koncze... w sumie to mialo byc takie costam... niby, ze robie cos konkretnego zamiast sie uczyc, ale tak do wniosku doszedlem, że może jednak zrobie to porządnie. Powytykajcie błędy jeśli łaska, zanim zabiore sie do teksturowania i displace'ów.

Owszem brakuje tych smiesznych kropek, ale to wlasnie ma byc robione displacement'em.

 

grey%20front%20render.jpg

 

grey%20front%20render2.jpg

 

grey%20back%20render.jpg

 

 

grey%20inp%20plug%20render.jpg

 

grey%20usb%20plug%20render.jpg

 

I siateczki jakoby pretensje byc miały:

 

siatka1.jpg

 

I jeszcze

 

siatka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi się podoba wykonanie modelu ale tak jak komentowal moj poprzednik

brakuje ci chamfera nad wtyczką mini jacka ;]

brakuje ci malego chamfera.

 

Popraw to i bedzie super.

Mam nadzieje ze za jakis czas zobaczymy pelny efekt z teksturkami.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje ci chamfera nad wtyczką mini jacka ;]
Dziekuje, przeoczyłem... ciekawe ;-)

 

Mam nadzieje ze za jakis czas zobaczymy pelny efekt z teksturkami.

Tak pewnie za sześć miesięcy znając moje tempo ;-P

 

Poprawione (mam nadzieje ;)

 

repaired.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po jakże długiej nieobecności :-) Ale mi daje w tyłek ten projekt, szok :-) Wiem, że studio jest do bani i dlatego też proszę o pomoc, w sumie próbowałem już wielu konfiguracji, ale nic z tego nie wyszło...

1. Wiem, że z wyświetlaczem jest nie tak, ale jak już tarczę zrobię... teksturę znaczy się, to nawet te syfiaste refleksy zrobią się mniej syfiaste :P

2. Nie ma materiałów jeszcze we wnętrzu usb i ten środek playera też musze jakoś przyciemnić :P

 

nty%20render5.jpg

 

Ktokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-) Powiedzmy, że uptade i pytanie... Ma ktoś pomysł, czemu się zrobiły te kropki przy wtyczce i jak się ich pozbyć? Wnioskuję, że to z bumpa, tylko nie rozumiem czemu, skoro wcześniej ich nie było.

Ustawienia materiału. Diffuse = bump = mix( .jpg : noise z windem w photoshopie , noise maxowy z dużym tilingiem ), reflect = metal (lume).

HDRI zmnieniam po raz kolejny, tym razem będzie czarno-białe, moze da lepszy efekt.

Ustawienia studia : dwa softboxy z lewej i z prawej (niewidoczne jako odbicia), dwa target area photometric i swiatło z environmenta (hdri)... ach no i oczywiscie skylight do tego :-p

 

nty%20render6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem kiedys dokladnie ten sam model, do animacji, i musze powiedziec ze troche poszedles na skruty, niemasz tych kropeczek w 3d tylko w bumpie, a on niezarysuje sie odpowiednio dopuki niebedzie mial refrakcji, takze to bys musial zmienic, pozatym sporo czamferow zrobiles za ostrych i bliki Ci z nich wychodza nietakie jak w orginale. na krawedziach masz sporo niedorubek, musisz poprawic geometrie. a swiatlo, hdri nigdy nieda CI ostrych cieni, musisz dolozyc swiatlo kierunkowe, pozatym do tego modelu muisz miec cos w odbiciach, najlepsza bylaby czarna rampa z szarym i biela, ustaw sobie na cylindrze i ustaw tak jak ci wygodniej do danego kadru. pozatym milej zabawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi stary ale musze sie nie zgodzić. Kropeczki są jak najbardziej wymodelowane, chyba coś nie tak jest z materiałem. Jeśli chodzi o chamfery, to dużo pracy w nie włożyłem i wydaje mi się, że są jak najbardziej poprawne i zmieniał ich napewno nie będę. Problem raczej tkwi w dziwnych refleksach :-) Nie wiem czy nie napisałem, że są światła kierunkowe... raczej napisałem :-) Co do rampy, to fajny pomysł, dzięki wielkie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak uwazasz,ale ja bym sie przyjzal tym krawedziom na orginale ktory trzymasz w reku i na model, spujz jak na orginale tworza i cigna sie odbicia. Cholerka z ymi kropkami, to chyba faktycznie cos jest nietak, a jak pokazales wire tej koncowki, to jakos tam siatki niema, pewnie jakis wczesnieszy render. spoko ja tylko mowie co widze, moze jestem w bledzie :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno to idzie, ale cóż... dziwne rzeczy się dzieją... na uczelni każą mi COŚ robić ;-P

 

Ciemno, ziarno, lipa - wiem, że za mało fotonów też wiem :-P

 

nty%20render8.jpg

 

A tak wogóle, to taką ładne prosbe mam, niech mi ktoś pomoże z tym renderem, bo sie skichać idzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mój odtwarzacz :D

po pierwsze - on ma większe, ale i rozproszone odbicia na niebieskim. dodatkowo, jest ono mniej nasycone

mocny Specularity na przyciskach

pod jakimkolwiek kątem byś nie patrzył - zawsze chociaż minimalnie widać LCD

przycisk Play/Pause jest zgrabniejszy ;] bardziej okrągły, mniejsze znaki

 

model IMO perfekcyjny, ale światło - no dodaj przynajmniej jedną Spot czy punktową lampę. i coś w tło, zdjęcie czy paski, żeby było czuć materiały z odbiciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wiem, że długo to męczę, ale nic nie poradze. Nastepnym razem chyba po porstu daruję sobie WiP'a. To ostatni render i zastanawiam się, czy nie dorobić wyświetlacza i nie darować sobie imprezy ;-) Żal i przykro, ale post produkcja była, bo musiałem zakryć czarne plamy z którymi ni jak poradzić sobie nie mogłem. Nawet przy FG 1500, rad in pix 0.1-1 (0.2-2) i samplingu min:16, max: 64, wyłączonym GI (bo po cholere tutaj ;) i bounces na 10, były miejscami znaczne.

 

projekt2.png

 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny render. Taka prośba, podpowie mi ktoś jak zrobić dobry materiał tych przycisków?

Narazie mam coś w stylu:

Oren-Neyar Blinn,

speckle na specular

refleksy na 35 (raytrace), fast adaptive - blur offset 1,5,

miejscami probowalem diffuse'a mixowac z gradientem ale to nic nie dało :P

 

vray9.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności