Skocz do zawartości

Opera


XaoC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy problem występuje na każdej przeglądarce, nie używam innych niż Opery bo mi bardzo pasuje.

 

Jednak wkurza mnie jedna rzecz. Kilka razy dziennie się "wiesza". Tzn nie reaguje na to co robię, bądź piszę. Nagle zużycie procka skacze do 100%. Oczywiście poczasie w końcu zaskoczy (ale trwa to kilkanasie sekund). Czasami jest to nie do wytrzymania, gdy rzecz się dzieje kilkadziesiąt razy na godzinę:D

 

P.S. Normalne jest to że przeglądarka ciągnie nawet do 100MB pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Szczerze mówiąc też myślałem, że to jakieś wirusy-świrusy, tym bardziej że nie mam żadnego antyświra czy nawet firewalla:D (chociaż jak patrzę na procesy to nie wiem czym jest ISUSPM.exe i ciągnie 12MB). Jednak nie sądzę aby to było to, bo nic dziwnego z kompem się nie dzieje, poza tym nie buszuję w necie tam gdzie niebezbiecznie, tak naparwdę to przeglądam stale tylko kilka stron.

Ale zdaje mi się, że problem leży gdzieś w pamięci. Im dłużej jest Opera włączona (czyli im więcej pamięci mi ciągnie) tym cześciej się zdażają takie sprawy. No ale 100MB to nie jest dużo, gdy mam 1024?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XaoC: zużycie pamięci na poziomie 100MB przez Operę jak i inne przeglądarki to normalka. Nie martw się tym, bo nie skoczy tak drastycznie jak w FF się to czasem zdarza (1GB na przykład o_O).

Zamarzanie przeglądarki jest spowodowane jakimś zasyfieniem Twojego kompa. Otóż Opera jest napisana w taki sposób żeby jak najmniej szkodzić systemowi i jeżeli nalge jakaś aplikacja zarząda wszystkich zasobów komputera to Opera momentalnie zamarza żeby nie wchodzić w paradę.

Nie wiem czy zauważyłeś ale zdarza się Operze wysypać raz na jakiś czas, to tez jest spowodowane tym, że przeglądarka szanuje nasz system i zamiast wysypać jakiś proces w Windows wysypuje siebie (zdarza się to czasem przy skokowym, maksymalnym zużyciu procka).

Jaka rada odnośnie Twojego problemu?

Odinstaluj bierzącą wersję Opery, pousuwaj katalogi, wyczyść rejestr. Zainstaluj ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności