Skocz do zawartości

Scena 3D: magic ring


c4rl0s

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra po modelu webera gaźniczka czas na odpoczynek od silnika. Ogólnie rzecz biorąc chce zrobic scenke pod wodą gdzdie wypaśny pierścień leży sobie na dnie i świeci hehe tak jak w Lord of the rings :) hehe może później chciałbym zrobić animacje że na wewnetrznej stronie wypala się jakiś napis hehe i znowu motyw z filmu, także dużoooooooooo pracy przedemną pierwszy up pierścienia godzine temu zacząlem robic wypowiedzcie się jak widzicie ta scenke pozdro:)

 

 

siatring.jpg

 

 

ring.jpg

 

oczywiście to dopiero początek rzeźbienia pierścionka hehe może jakieś sugestie co do ornamentu mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

o tak ornament w planach ma byc bardzo ambitny to dopiero poczatek rzeźbienia docelowo cały pierścień ma byc pokryty ornamentem oczywiście zewnętrzna strona bo na wewnętrznej bedzie napis wypalany ale to dopiero na animacji jak sie uda dotrzec do niej hehe :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sie tu zrobi dyskusja czy to jest z MS czy nie hehe

wez tam wyrzezb cos jeszcze, moze elfickie runy takie jak LOTR chociaz to moze lepiej bedzie zrobic tekstura

skoro to ma byc magic ring to przydaloby sie cos co by na to wskazywalo, ten wypalony napis = git pomysł, jakas poswiata itp.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh

to jest siatka bez msa musialem zrobic taka gesta na poczatku bo jak dawałem pózniej na tej rzadszej na poly i tesale to mi spłasczało caly pierscien dlatego taka gesta zeby wyprowadzic na gładkie no i wzorki zeby było pole do manewru chce wyżeźbic ornament z 2 powodów popierwsze nieznam brusha i go niemam a po 2 duzo sie przy tym naucze i bede miał satesfakcje:) dodałem kolejny wzorek który mi zjał 2 h cos czuje ze w tym tempiie kilka tygodni murowane :((( ale nifto jak to mówią trening czyni mistrza oto kolejny up. pozdro

 

ring1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ornamentów - zrób sobie w ilustratorze wektorki, zapisz w formacie EPS, zimportuj i wytłocz, wygładź potem zbenduj na pierścien. W ten sposób mozna zrobic jakies na prawde wrąbane ornamenty.

 

Pomysł na scenkę mi się podoba, zobaczymy jak wiernie uda Ci sie odwzorowac WP xDDD.

 

GL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu sie pojawia problemik bo maxa gryze od miesiaca no i oczywiscie przeczytałem troche na jego temat ale glownie ucze sie w praktyce no i niestety nie czje co napisałes o tych wektorach wogóle nie mam pojecia gdzie to jest i jak to zrobic moze jak bys napisał krok po kroku :) hehe to bym zaczaił napewno no napewno by mi to pomogło bo iczas pracy by sie skrócił no i oczywiscie pracka zyskała by na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku musisz miec program Adobe Illustrator

 

1.) tworzysz w illustratorze jakies ornamenty

2.) exportujesz je do pliku *EPS

3.) importujesz ten plik do maxa

4.) łączysz punkty poligonami

5.) wytłaczasz

6.) bendujesz tak by pasowały do pierścienia

 

innym sposobem równie łatwym jest rysowanie na płasko ornamentów punktami , a potem patrz punkt 4.

 

EDIT: xDDDDD, ta, ill jest oddzielnym progsem, ale to chyba było oczywiste ^^, czymże było by 3D bez 2D xD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nah nah , niet. Emule lub oryginał x), lub trial (tylko nie wiem czy trial ma opcje exportu do EPS)

 

https://www.adobe.com/cfusion/tdrc/index.cfm?loc=en&product=illustrator

 

nie wiem poza tym czy max ma import EPS, lightwave ma (ja pracuje w LW).

 

W kazdym razie jak nie chce ci sie niczego sciagac, to spróbuj narysowac smoka, syrenę, przy pomocy punktów, połącz je poly, a potem wytłocz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko odnosnie rysowania punktami czyli werteksami tak dobrze zrozumiałem jak tak to mam pytanie czy mozna te verteksy w stawiac jakos inaczej a nie tylko na edge mozna wstawiac je na poly w dowolnym miejscu

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dorze zrozumiałem twój problem... Bo nie czytałem wszystkich postów.

 

Ale jest coś takiego na poziomie vertex - edit geometry - constraints - none, edge, face

 

Chyba że chcesz stworzyć vetrexa gdzieś w polygonie poprostu. Vertexy muszą być połączone przecież edga'ami, czyli cut wtedy.

 

Albo źle zrozumiałem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xaoc dzienki za szybka odpowiedz no chodzi mi oto ze dobrzy luidzioe poradzili mi rzebym sobie najpierw narysował vertexami wzorek czyli np smoka czy cos tam i wtedy polaczył i ekstrudowła no i tu jest problem z tym rysowaniem bo siatke musiał bym mec bardzo mocno podzielona jeszce berzdiej niz jest zeby normalnie vertexy wstawiac tylko na edge dlatego sie pytalem czy mozna wstawic vertex w dowolnym miejscu na poly a dopiero puzniej polaczyc edge ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra kolejny grawer gotowy co o tym myslicie jakies rady sugestie?

 

siatring1.jpg

 

 

ring2.jpg

 

 

wydaje mi sie ze beda na pierscieniu take wygrawerowane w tych odstepach dookoła takie kwadraciki a na koncu cały pierscien z zewnatrz pokryje jeszce grawerkami juz bez tych widocznych kwadratów czy prostokątów raczej takze miedzy nimi nie bedzie takiej przestrzeni wolnej :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym to był ja - zrobil bym takie same grawery a w odstępach porobił jakies esy floresy i już :p, reszte nadrobi tesktura ^^. W sumie może zarzucę zaraz jakims pierdzionkiem ;>

 

EDIT: jednak nie zarzucę, albowiem przy sprzątaniu dysq wywaliłem zbędne modele xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak kolejny up z tym ze teraz wydaje mi sie ze zostwie tak jak jest ale czekam na wasze sugestie oczywiscie prostokątne wytłoczenia beda wokoło pierscienia wtakich odstepach i oczywiscie każde inne a pomiedzy nimi i po bokach taki grawerek jak na upie wiec teraz prośba dowas wypowiedzcie sie poniewarz niewiem czy ide w dobrym kierunku a pózniej juz nie bedzie jak tego porwawic bo bede musial od nowa robic wiec czekam na sugestie :) pozdro

 

 

ring3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierscien jak na miesieczna znajomosc maksa jest poprawny,

 

metoda Kacpera Spala na wzorki jest dobra, al ejest jeszcze lepsze:

-program do robienia fontow (chocby font creator ma wersje 30 dniowa);

-zrobienie ornamentu jako literki/literek;

-w max wybieramy w shape-text, wybieramy czcionke, klikamy literke, convert to poly, extrude i boolean CUT-REFINE i ammy wzorek :) nawet wygiac literki da sie po luku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienki vv spróbowałem ta metoda wrzucic napis na wewnętrznej stronie ale normalnie ten napis musiał miec w h u .. polly bo nie dałem rady sie porzuszac po viev... a przy okazji hehehe co miałes na mysli mówiąc porawny po miesięcznej znajomości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności