Skocz do zawartości

Czy wypalone pixele bardzo przeszkadzają ?


pwq

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, czytałem, że prawie wszyscy producenci monitorów LCD zastrzegają sobie ilość dopuszczalnych wypalonych pixeli. Czy bardzo rzucają się one w oczy? Czy mając przykładowo wypalone w 17-nasto calowym monitorze 25 punktów (6 pixeli i 7 subpixeli na przykład) da się normalnie pracować? Ile zdarzyło się wam ich mieć uszkodzonych najwięcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja mam 3 obok siebie i czasami czytam jakis teks (szczegolnie na jasniejszym tle) i sie zastaniawiam - przecinek tam jest ? ale przewine dokument i jest ok ;)

poza tym niektore firmy (te drozsze) reklamuja sie ze nie maja zadnych wypalonych wiec moze warto poszukac takiej oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, crt, podobno trinitrony sa najlepsze :) ja bym te dwa prety co ida przez srodek policzyl za jakies 100 martwych pixeli kazdy :)

CRT to relikt przeszlosci, niech zdycha. ;P

 

w kazdym razie ja mam chyba jeden martwy pixel, w kazdym razie czasem chce znajomym pokazac to musze wlaczyc bialy ekran i wtedy z lupa czasem go dojrze :) jak nie sa kolo siebie tak jak u notdota, to w ogole nie przeszkadza. w ogole ich sie nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Belinejce 19" nie ma ani jednego wadliwego pixela :)

 

W pracy na jednym monitorze jest jeden wypalony, ale nie przeszkadza. Więcej wypalonych nigdy nie widziałem, ale 25 to IMHO za dużo by kupić taki monitor

 

Kengi - dokładnie, bardzo fajne te kreski są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwy pixel to taki ktory sie nei swieci. czasem nie swieci mu sie, ktorys subpixel (niekiedy wiecej niz jeden) z triady rgb.

 

np. jak jest martwy calkowicie to zawsze bedzie czarny. a jak ma rypniety subpixel R(czerwony) to jak komp mu kaze wyswietlic zolty (R255 G255 B0) to on wyswietli zielony bo subpixel R bedzie mial zawsze wartosc R0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w małych ilościach (1) nie przeszkadz wogóle - chodz jest bardzo denerwujący że akurat ty go musisz mieć ;) no i w słońcu dobrze go widać zwłaszcza pod kątem.

 

W przypadku monitorów LCD weryfikacja uszkodzonych pikseli jest o wiele prostsza, gdyż zwykle świecą one z maksymalną jaskrawością nawet przy ustawieniu jasności ekranu na minimum lub są całkowicie czarne gdy rozjaśnimy ekran.

 

duncan-708628.jpg

 

To jest to o czym pisze Kengi

dead_pixel.jpg

 

http://www.astris.com/dpl/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co ma "Duncan" to nie martwy piksel, tylko tzw. Hot pixel. czyli ze w jego przypadku piksel swieci sie non stop niezaleznie od tego jakie dostaje sygnaly od karty graficznej.

za to oba przyklady to tzw. uszkodzone piksele :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności