Skocz do zawartości

kupno kompa: pomozcie w wyborze


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam problem musze kupic komputer bo niestety moj ulegl zniszczeniu.

 

W sklepie doradzili mi taki zestawik ale postanowilem sie z wami skonsultowac co do tego sprzetu. zmieniali byscie cos lub cos jest dla was kompletnym g...:)?

 

podaje dane:

 

PROCESOR: pentium D 3.0 ghz lga 775(930) 2x2m/800 BoX

PLYTA GLOWNA: GIGABYTE GA-81945pl- g i945pl socket 775

RAM: kongston khx 6000 1024

DYSK: 300 GB Maxtor 7l300ro 16 mb

GRAFIKA: Gigabyte geforce 7600 gs 256 mb ddr/128 bit (chodz jest troszke zadroga moze zna ktos tansza o w miare dobrych parametrach?)

 

 

 

Bardzo dziekuje za kazda pomoc

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja bym proponowal

 

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket 939)

Gigabyte GA-K8N Pro-SLI nVidia nForce4-SLI

GeForce 7900 GT Gainward Bliss PCX 256MB (PCI-E) DT

Kingston HyperX DDR 2x 512MB PC-400 CL2 Ultra Low Latency

WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II

Lite-ON DVD+/-RW SHM-160P6S bulk + soft x2

 

calos takiego zestawu w zaleznosci od sklepu bedzie sie wachac od 3900zł do 4600zł w zaleznbosci od sklepu - na przykladzie komputronika wyniesie cie to 4212 zł z vatem

 

to oczywiscie moje zxdanie, ja bym wybral cos takiego, pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie potrzebujesz karty graficznej innej niz onboard, proponuje zmontowac jakis dwuprocesorowy zestaw na plytahc compaq/hp z tualatinami, i duzo hdd na arrayach bo to podstawa przy masowej obrobce obrazkow (videao), premier bedize na tym smigal, a jak kupisz jednoprocesorowy z jakims smiesznym kontrolerem sata czy innym wynalazkiem to sie tylko nazloscisz... no i duzo ramu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskow to mam bardzo duzo z firmy wiec z tym naszczescie nie ma problemow najbardziej martwilem sie tym, (dwurdzeniowym procesorem)i plyta bo nie wiedzialem czy to dobry wybor.

a jaka karte do 3d maxa polecaciem do 450 zl? wczesniej mialem geforca 4 modernizowalem go quatro i nawet niezle sobie radzil w viewportach :)

 

dziekuje za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r 2 procesorowy czy dwu rdzeniowy? to jest dwurdzeniowy procesor. nie wiem kompletnie czym to sie rozni a karte narazie zminilem na geforce 6600 259 128 bit on wystrczy do view portow?

 

 

sory ze tak katuje z tym kompem ale nie mam za duzo pieniedzy wiec staram sie jak najwiecej dowiedziec o tym sprzecie bo nie stac mnie bedzi zeby pozneij cos zminic.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając vv3k70r'a, napewno chodzi o dwuprocesorową stację.

Jednak nie wiem, czy się to połaca, bo jeśli masz procesor dwurdzeniowy, to także masz dwie jednostki obliczeniowe.

 

Odnośnie karty graficznej - powinna wystarczyć. Przerób na Quadro i będzie cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak masz plyte dwuprocesorowa i kupisz do niej na razie jednego procka, a za 3 meisiace jak stanieja kupsiz drugiego i VRM (oczywiscie mowimy o prockach dwurdzeniowych juz w tej klasie) to masz wypas i nei rpzeplacasz.....

 

a jak masz zestaw osmioprockowy i co 2 miesiace kupujesz jeden dodatkowy..... to jestes w niebie :)

 

do tego co opisales najmneij sie przejmuj prockiem (sie wymieni, kup najtanszy z pasujacych pod plyte) natomiast kup najmocniejsza plyte glowna na jaka Cie stac. karta graficzna tez nei zajac, dyski twarde-zainwestuj w mocnego arraya czy cos w tym stylu zeby spiac tak z dwie safki po osiem dyskow skoro nei masz z nimi problemu, sugeruje 14,4k obrotow, mocny cache dyskowy i zdrowa przepustowowsc, przy obrobce masowej zastapia braki w ram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

ale dwuprocesorowej plyty nie kupi za cene jednoprocesorowej.

Gdyby tak było , to śmiało brać. Ale nie jest.

Dwurdzeniowca koniecznie (jeśli jesteśw stanie). On działa jak dwa procesory. Masz w managerze dwa procki, dwa wykresy , przydzielasz im osobne prorytety - np. jeden renderuje i sie grzeje, a Ty na drugim sobie grasz :).

W maxie rendering na dwurdzeniowcu robi dokładnie dwa razy krócej niz na singlu. ( testowałem to na AMD).

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zmieniłem proca na dwurdzeniowca i potwierdzam, przyrost mocy przy renderingu dwukrotny. za około 450-500 pln są już najtańsze procesory dwurdzeniowe intela (pentium D), do tego płyta za 300 pln i mamy bardzo wydajny komp do renderowania. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de fakto :

 

do renderingu nie jest Ci potrzebna karta graficzna praktycznie w ogóle, tutaj liczy się czysta MOC (dwurdzeniowiec to MINIMUM, zabawa zaczyna się od 2ch dwurdzeniowych klocków)

 

do edycji video najlepszy byłby sprzęt oparty także nie na jakiejsc wypasniej grafice, a na karcie do edycji obrazu (DVraptor, DVstorm), niestety to są już b.drogie zabawki (cały zestaw z czyms takim zaczyna się chyba od 9k złotych, a konczy na wyzszych, oczywiscie są starsze karty do video, wiecej info na http://www.bsmultimedia.com.pl ;>, oni skladają takie sprzęty, to firma mojego taty, jak cos to dzwoń ^^)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie będę nowego topicu zakładał skoro takowy istnieje :) mam nadzieję że ktoś odpisze. nie będę się rozpisywał tylko tak szybko : nie stać mnie na dwu procesorową konfigurację potrzeba do maxa, graph, pracy głównie,

 

1. zestaw:

Intel Core2 Duo E6400 2.13 GHz (S775) BOX

 

Płyta główna Gigabyte GA-945P-S3R Intel 945P

 

Pamięć RAM Kingston DDR2 1GB 667MHz CL5

 

Karta graficzna GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe IC Edition 128MB (500/1000) TV/DVI (PCI-E) BOX

 

razem 1788 zł

 

2. zestaw

 

AMD Athlon 64 X2 4400+ BOX (Socket AM2)

 

Płyta główna Gigabyte GA-M55S-S3 nVidia nForce 550

 

Pamięć RAM Kingston DDR2 1GB 667MHz CL5

 

Karta graficzna GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe IC Edition 128MB (500/1000) TV/DVI (PCI-E) BOX

 

razem 1777 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ke ? źródła komputronik.pl :

 

1.Gigabyte GA-945P-S3R Intel 945P

ATX, Socket T (LGA775, Core2 Duo), chipset Intel 945P + ICH7,

 

2.Gigabyte GA-945PL-S3 Intel 945PL

ATX, Socket T (LGA775, z obsługą Core2 Duo), chipset Intel 945PL + ICH7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem wszystkich wypocin ale kosztem karty graficznej i dysku kup więcej ramu, pamięci DDR zaczynają drożeć, 1 Gigs to absolutne minimum, najlepiej płyta z czterema bankami na ram i na początek dwie kosteczki po 1024. Nie kupuj malych kosci bo zatkasz sie przy rozbudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysku nie kupuje bo mam 40 gb i 4... chociaż i tak w pipe bo niestety ktoś wpadł na super pomysł wycofania ATA ... :( a ja mam nowego-starego kompa a szczególnie dyski które pracują w ATA i tylko 40 gb jest obsługiwany ( ATA/100) 4 moge se wsadzić przepraszam za moge... a tak fajnie na muze był chowany...

walne sobie jakieś dużego... ale to później :)

no i w tej płycie są 4 sloty po 1 gb i dual channel, narazie nie stać mnie na więcej niż 1 gb niestety, chyba że sprzedam mojego kompa... w co wątpię, wszystko się starzeje, a ma tylko 2 latka :(

 

taka przypowieść :

mam teraz kartę graf GF 6600 GT (tak tą samą którą zamierzam kupić ) a dlaczego muszę kupić ? ponieważ moja płyta miała sobie port AGP 8x !! :P

i wsadziłem tam grafę -> standart...

no i co ? teraz przy wymianie kompa nie ma płyt głównych z AGP wszystko leci na PCI-E ... :( ooo okrutny świecie

 

EDIT: nie wycofanie ATA tylko stowrzenie ATA II :P pomyłek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności