Skocz do zawartości

rózne Problemy


Ucash Bonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare pytań na temat grafiki 3D

 

1. Dopiero zaczynam z grafiką i jaki program jest najlepszy na początek...

Bo ja używam Blendera, ale jest troche trudny...a Może lepiej od razy zacząć od tych trudniejszych i używać MAYA'i albo 3ds max potem może bedzie łatwiej ?:P ?

 

2. Używam tego Blendera ale i tak to jest trudne bo wczoraj go włączyłem to przerażenie.. wszedłem w jakies tutki i tak pisze zrób to potem to i tamto ale ja niewiem gdzie co jest i to jest głupie.. Znaleazłem tylko jednego takiego tutka co jak i gdzie zrobić i udało mi sie zrobić koło xDXDXD Macie jakieś proste Tutki co jest napisane dokładnie krok po kroku jak to zrobić ?

 

-a w ogóle to tak dziwnie zawsze w Tutkach jest zrób jabłko..szklanke... koło.. jakiś napis... no ale dobra umiem zrobić szklanke ale jak chce zrobić Auto to z kąd mam wiedziec jak ? :D

 

3. Czy talent do rysowania jest potrzebny w grafice komputerowej ?:>

 

4. Ile trzeba się zajmować grafiką żeby zrobić juz taką dobrą postać animowaną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. Moim zdaniem Blender tak czy siak jest dobrym narzędziem a co ważne darmowym! Ale osobiscie polecam siąść odrazu do maxa. Oczywiscei to zależy tylko od Ciebie na czym będizesz "tworzył"

 

2. Pierwsze spojrzenie zawsze jest takie.. Jak ja włączyłem pierwszy raz maxa to sie samych tych okienek widoku przestraszyłem ;p

P.S

Co do tutków do maxa jest ich masa :)

 

3.Tak.

 

4.Zalezy tylko i wyłącznie od Ciebie i od Twojego podejścia do grafiki/animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ja odpowiem tylko co do talentu. Oczywiści jest on przydatny ale i bez niego można tworzyć kapitalne projekty. Talent do rysowania stanowi tylko pewną pomoc która ułatwia życie i skraca drogę do osiągnięcia konkretnych rezultatów . Osobiście nie mam najmniejszego talentu i się tym nie przejmuje ........... A co do tego jaki program to mhmmmm zależy w czym ci się lepiej pracuje a jeśli dopiero zaczynasz wsiadaj do 3ds maxa później jak się będziesz chciał przesiąść do np. Maya nie będzie większych problemów .Tym bardziej ze 3ds max jest bardzo popularny w sieci jest pełną tutków i innych oraz ludzi którzy pracują właśnie tym programem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tutki, to poloecam te dałączone do dokumentacji oprogramowania.

W helpie do maya tutki są stworzone właśnie dla początkujących. Jest napisane krok po kroku, jakie czynności należy wykonywać, aby osiągnąć dany efekt.

 

W helpie do maxa czy Blendera powinno być poodbnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zdania ze talent to ma kazdy....tylko u niektorych trzeba go "wyciągnąc" dłuimi cwiczeniami i mamucim samozaparciem!!:P kazdy program jest trudny jak sie go nei zna!! wiec wybierz sobie program do ktorego bedizesz mial z czego sie uczyc!!

 

powodzenia!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności